Проблем ли е връзката с помак?

  • 10 547
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте!Какво ви е мнението по този въпрос,смятате ли,че в бъдеще фактът,че момчето,с което се занимаваме е такъв?Той се притеснява,че родителите ми няма да приемат този факт добре...

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Няма как да знаем как родителите ви ще го приемат....все пак живеем в 21 в. , но и зависи колко краен е в религията си

# 2
  • Мнения: 244
За едни може да е проблем, за други - не. Няма как да гадаем. Сподели със семейството си и разбери.

# 3
  • Мнения: 58
Единственото, което е важно е  дали за теб това е проблем.

# 4
  • Мнения: 1 073
Баща ми е помак, майка ми християнка, проблемът е бил от страната на баща ми. Това е много затворено, капсуловано общество, което сравнително трудно приема различното. Но те са вече 43 години заедно. Драмата е ако има твърде религиозни около вас хора.
Въпреки, че баба ми и дядо ми след време приеха майка ми и всички роднини (изключаем 2-3 ма) си ни приеха всички съвсем нормално, но просто трябва време.

# 5
  • Мнения: 3 251
Ти българка-християнка ли си?

# 6
  • Мнения: 54
Баща ми е помак, майка ми християнка, проблемът е бил от страната на баща ми. Това е много затворено, капсуловано общество, което сравнително трудно приема различното. Но те са вече 43 години заедно. Драмата е ако има твърде религиозни около вас хора.
Въпреки, че баба ми и дядо ми след време приеха майка ми и всички роднини (изключаем 2-3 ма) си ни приеха всички съвсем нормално, но просто трябва време.

Проблемът е  там,че момчето е сериозно,а вече няколко пъти намекна това нещо за религията,по този начин ме кара да се вкарвам в доста размисли,какъв проблем толкова би представлявало,като твърди,че за техните не било проблем...

# 7
  • Мнения: 3 251
Проблемът ти е сериозен, но той е най-вече между теб и теб.
А проблема на родителите ти - там отдавна са изтървани нещата, явно.

# 8
  • Мнения: 54
Проблемът ти е сериозен, но той е най-вече между теб и теб.
А проблема на родителите ти - там отдавна са изтървани нещата, явно.

какво ще рече между родителите ми,какво искате да кажете?

# 9
  • Мнения: 3 251
Наистина ли очакваш да плеснат с ръце и да ти се зарадват?
Проблемът им е, че не са те възпитали с ясна представа за принадлежност - етническа и религиозна.

# 10
  • Мнения: 1 073
Аз също не схващам какво говори FB590525, тоест, че не са я възпитали в християнски ценности ли? Не схващам.

Мило момиче, отново казвам, единственият проблем за вас би бил твърде религиозни близки. Ако родителите ти са силно вярващи, вероятно ще имат проблем. Ако не, не виждам защо би им пукало. Единственият начин да разберете е като го кажете и толкоз. Седни на масата, кажи им го и това е. Ще разбереш.

# 11
  • Мнения: 54
Наистина ли очакваш да плеснат с ръце и да ти се зарадват?
Проблемът им е, че не са те възпитали с ясна представа за принадлежност - етническа и религиозна.

Вижте,очаквам от вас съвети,вие за моето възпитание не се тревожете,пък и живеем в  21-ви век и имено ако сме добре възпитани вече религиозните различия трябва да са тема-ТАБУ!Нима религията определя що за човек си?

# 12
  • Мнения: 3 251
Мило момиче, не религиозните различия не са тема табу.
Колкото и да ти се иска да е така.
Ако твоите родители не те бяха възпитавали с "Цар Лъв", а с Николай Хайтов, сега нямаше да се чудиш как да им го изпляскаш това със сериозното момче.
Ти такъв 21-ви век ще видиш ако станеш помашка булка, че ум ще ти зайде.

# 13
  • Мнения: 4 212
Най-добрата ми приятелка от студентските години е помакиня. Родителите й не приеха нито първия й приятел турчин, нито вторият - българин. Накрая се омъжи за помак.
Наистина са доста капсуловано общество, дори и в 21 век.

# 14
  • Мнения: 41 303
Здравейте!Какво ви е мнението по този въпрос,смятате ли,че в бъдеще фактът,че момчето,с което се занимаваме е такъв?Той се притеснява,че родителите ми няма да приемат този факт добре...

Много пъти съм писала, че една успешна връзка в общия случай е между равни - равни по социално положение, култура, образование, възпитание, религия и религиозност, интереси и т.н. Във вашия случай това, че е помак, може да не е пречка, ако не е религиозен и вярващ и ако няма тяхното патриархално възпитание. Но може и да си носи теглото на произхода и не е чудно, че родителите ти ще се тревожат. Много зависи и в каква връзка е със семейството си, къде живее, какво образование има и какво работи... Не можем да ти отговорим ей така, без да знаем какво е, но потенциално си има риск. Първо как ще се ожените, дали за тях е приемливо само с граждански брак? Ако не ще приемеш ли исляма? После с децата - ще бъдат ли обрязвани, ако са момчета, и възпитавани в покорство, ако са момичета?  Изобщо - подводни камъни да искаш.

Общи условия

Активация на акаунт