Проблем ли е връзката с помак?

  • 10 670
  • 107
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 270
Ние как да знаем, не познаваме нито момчето, нито родителите ти.

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Ти си прецени. За мен би било пречка и въобще не бих започвала отношения.
Помисли си хубаво, деца ви най- вероянто няма да бъдат въведени в християнската вяра, кръстени и т.н., може да има проблем и при отбелязването на християнските празници така, както си свикнала от дете.
Но тук не става дума само за религия. Порядките са различни.
Има много примери за успешни бракове от такъв тип, но всичко е много относително и зависи от вас самите до колко сте готови да правите компромиси в някои отношения.

# 17
  • Мнения: 3 021
Ами ако човекът е добър и те прави щастлива, какъв избор имат, освен да го приемат?

# 18
  • Мнения: 41 633
Ами ако човекът е добър и те прави щастлива, какъв избор имат, освен да го приемат?

Те избор нямат, рисковете и евентуалните проблеми са за нея. Родителите могат да страдат и да се страхуват за щастието на детето си. Но самият факт, че момчето се опасява за евентуален проблем, ми навява мисълта, че има наум нещо, което ще бъде проблем.
Но ако искат да са само гаджета проблеми няма. Даже е най-добре да си погаджуват, а то ще си покаже, ако има проблеми. Само момата да си отваря очите и (противно на масата влюбени девойки) да не омаловажава червените лампи, ако светнат такива.

# 19
  • Мнения: 1 520
Преди да решиш каквото и да е, най-добре седнете двамата и си поговорете сериозно. Попитай го как вижда евентуалното ви бъдеще, кажи му ти как го виждаш. Ако се ожените ще иска ли да си промениш вярата, ако не ще можете ли да проявявате толератност и търпимост към празниците и обичаите на двете религии? Помисли си ти какво бъдеще искаш за себе си преди всичко. Да не се окаже изведнъж като забременееш и родиш, че вече няма да те пуска да работиш и/или учиш и ще седиш по цял ден до печката. Изговорете всички важни неща и тогава, ако прецениш, може да споделиш и с родителите ти.

# 20
  • Мнения: 1 732
Като бях на 16, се хванах с едно момче и имах съмнение, че е помак, заради името и мястото, където беше роден. Всичко между нас беше много хубаво, докато не се запознах с майка му. От началото ме гледаше на криво, но след като и инцидентно разбра, че вече сме спали заедно, тогава започна да ме третира едва ли не втора категория човек, изтривалка. По-нататък в годините съм имала и приятелки помакини, просто са с по-различно виждане от нашето.

# 21
  • Мнения: 647
Почти 15 години живея с помак. Само той от цялата рода е с български имена. Вече не общува с родителите си, но причината не съм аз. Децата са ни кръстени. Преди него съм излизала с българи и все ограничени в мисленето си, че едва ли не жената трябва да е само домакиня, рениви и слушаши родителите си. Моят помак не ме е ограничил в нищо. Доскоро се печах по монокини, излизам с мъже приятели без него, ходя по почивки, дава ми парите си до стотинка. Веднъж не ме е попитал за какво ги похарчих. Сервира ми кафето сутрин, почиства повече от мен и още и още. Не пие и не пуши, аз понякога. Празнуваме  християнски празници. Така, че кой какъв е по народност не е от значение. За мен е важно да се обичаме и да гледаме в една посока. Не го сменям за друг.

# 22
  • Мнения: 9 850
По народност???

# 23
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Да, много хора не правят разлика между вероизповедание, етнос и народност. На християните казват българи, сякаш другите не са.

# 24
  • София
  • Мнения: 13 598
А помаците от коя планета са дошли?
Защото те са чисти българи. Даже етнически са по-запазени от други общности. Това, че имат друга религия, не ги прави чужденци или извънземни. Те и други езици знаят, когато са ги учили в училище, но майчин език им е българският. Направо ме изумяват някои глупости по темата.

# 25
  • Мнения: 1 809
Всичко зависи от твоя вътрешен мир. Ако ти приемаш човека, няма какво да ви спре.
А и хората са различни, дори да са част от капсулирано общество, както се изразиха тук.
Дано намериш отговор на въпросите си, но трябва да знаеш, че те не се крият никъде другаде, освен вътре в теб и само ти можеш да ги откриеш.

# 26
  • Мнения: 10 739
"Помак" значи, че празнува Рамазан и Курбан байрям, че е обрязан и че неговите синове също трябва да са обрязани и че в църква не влиза, не празнува християнски празници.
Това ти е намекнало момчето. Това, че името му е българско и говори на чист български е хвърчащ детайл.
Помаците се женят за помаци. По-скоро се интересувай техните как те виждат.

# 27
  • Мнения: 1 010
"Помак" значи, че празнува Рамазан и Курбан байрям, че е обрязан и че неговите синове също трябва да са обрязани и че в църква не влиза, не празнува християнски празници.
Това ти е намекнало момчето. Това, че името му е българско и говори на чист български е хвърчащ детайл.
Помаците се женят за помаци. По-скоро се интересувай техните как те виждат.
Пълни глупости . От 11 години живея с помак и празнуваче Коледа , Великден .... в църква ходим заедно и синът ни още не е " резнат" . Рамазан и Курбан байрам , разбираме кога има само от телевизията . Въпрос на гледна точка е и на разбирания . И само да кажа , че мъжът ми не е изолиран случай , има толкова много помаци , които не споделят какви са и даже и няма да разберете , ако не ви кажат.

# 28
  • Мнения: 2 655
АЗ предлагам да заживеете заедно за година-две без брак и без план за деца. И междувременно да се запознаете със семействата и да си гостувате често. Така най-лесно ще лъсната нещата и ще прецениш дали можеш да живееш по този начин цял живот.
Лично аз съм оптимист, защото помаците не са лоши хора. Или поне аз не съм срещала такива.  Относно религия - помаците са по-мюсюлмани дори от турците в Турция. Но младите смятам биха били толерантни към различното. Особено ако са образовани

# 29
  • Мнения: 656
Не мога да кажа за помаците като цяло- сигурно има всякакви случаи, но това конкретно момче явно има някакъв проблем със ситуацията. Възможно е просто да е предпазлив, ако му се е случвало да пати от по-консервативни хора. От друга страна може да се приеме, че един вид прехвърля топката на авторката и използва това като оправдание да не задълбочава връзката.

Общи условия

Активация на акаунт