Смесен брак с турчин - как ви приемат?

  • 49 133
  • 143
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 333
DeeDee76 Благодаря ти за пожеланията.
Аз съм си много спокойна даже  Peace
 да, точно.. защитавам факта, че съм мюсюлманка, заради един пост отправен днес лично към мен, както и като цяло към Исляма, който по-късно бе изтрит.  Wink

Vanhorne да, непременно искам да е мюсюлманин, защото така ще бъда най-щастлива и удовлетворена. Не мога да си представя да имам до себе си мъж, който ми пие алкохол денонощно  Sick или пък си няма принципи, каквито са днес повечето младежи тук и турци и българи за съжаление. Пък и не мога да си представя да спа с необрязан...гнус ме е. Mr. Green

Повтарям за последно за тези, които не разбират или по скоро не искат да разбират ...Идеалът ми е мюсюлманин и мюсюлманин ще е ... не е въпрос на тесногръдие или толерантност, а на вкус и предпочитание (лично за мен).  Ако не бях мюсюлманка идеалът ми за мъж също щеше да бъде мюсюлманин.  Падам си по рязани, дето не ядат свинско и не пият алкохол и по такива дето религията им повелява да уважават жените си . Точка по въпроса..  Laughing

stella_01 да ти кажа нещо не си се информирала достатъчно и както трябва  Mr. Green повечето турци тук за съжаление не държат единствено да е мюсюлманин.  Wink

А това, че си почиташ и уважаваш религията фанатизъм ли е?  newsm78



# 121
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
 Shocked

# 122
  • Мнения: 1 217
Да си уважаваш религията не е фанатизъм, но да не дадеш шанс на някой само защото изповядва друга религия граничи с фанатизъм. Защо мислиш, че всички християни пият алкохол денонощно ? А за "уважението" пак е много относително, всичко и си е до човек, няма нищо общо с вярата. Аз лично съм виждала мюсюлмани, които живеят с три жени и твърдят, че уважават еднакво и трите.

# 123
  • Мнения: 2 590
Desert Princess понеже не съм запозната с исляма , ще си позволя да задам още един въпрос. Всички мюсюлмани ли не пият алкохол? Защото аз познавам такива, които си пийват да ти кажа, това значи ли , че са в разрез с религията си'? И в крайна сметка се запознаеш с такъв и се влюбиш в него, а се окаже , че хапва свинско и пие биричка примерно , ще го зарежеш ли само заради това?
И още нещо исляма не позволяваше ли многоженството? Аз не бих делила мъжа си с още 2 жени примерно. И това с уважението към една жена как се вписва?
Не се заяждам, не искам и да се защитаваш, защото не нападам. Просто питам , защото наистина ми е интересно. newsm78

# 124
  • Мнения: 295
Малко по темата, но и малко встрани. Живея в Полша и съм непряк свидетел на следната връзка: и двамата поляци, тя католичка, той православен (родом от източната част, където има по-компактно население православни). Връзката се развива по подобен начин. Искат да се женят, родителите натискат момчето кандидат снахата да стане православна, тя не иска, той не иска да става католик. Нейните родители го приемат, неговите нея - не.
Давам го тоя пример, защото смятам, че тук не става въпрос само за тесногръдие (наистина много модерна дума напоследък). Особено, когато става въпрос за наистина вярващи и практикуващи хора. Трудно е, дори когато става въпрос за "двете страни" на християнството, а какво остава, когато се намесят две коренно различни религии. Защото всяко вероизповедание си има и свои традиции, носи своя култура. Въпросът тук е да приемеш дейно, а не само като наблюдател другата традиция, да възпитаваш в нея децата си - а това в повечето случаи е свързано с отказ от своята. Затова не се чудя, когато родителското тяло, особено ако е вярващо негодува. Разбирам ги. Естествено, не приемам крайно поведение на отказ от детето или подобни интервенции, но явно това е един отчаян опит за съхраняване на "своето".
При всеки един смесен брак са необходими усилия и компромиси откъм традиции и култура, за да се изгради сплотено семейство, а какво остава, когато се намесят две коренно различни религии.

# 125
  • Мнения: 333
Така...форумът не е за религии, но щом искате да разберете ще ви обясня как стоят нещата.  Peace

vili_2703 естествено, че има мнооого такива правят какво ли не....знам и такива, които се правят на мн праведни, а всички лоши неща са в тях. Но може един такъв, който е съгрешил да се покае пред Господ (Аллах) и си обещае че ще престане да прави това. Няма да влизам в подробности как става това, че да не тръгнат да ме обвинят в друго.  Stop В нета има по-подробна информация, ако искаш мога и на лични да ти обясня по - подробно. А ако този , в който съм се влюбила се окаже, че си попийва и хапва свинско...не няма да го зарежа, а ще го помоля да ги откаже и ще направя всичко възможно за това, ако не ме изслуша ще се моля на Господ да му прости и да го насочи.  Simple Smile

Аз също в никакъв случай не бих си делила мъжа с никой.  Naughty Вярно е , че е позволено, но много хора пропускат факта, че това най-вероятно се отнася за онова време, когато след войните умирали много хора и оставали много жени без защита. Тогава е било позволено един мъж да има повече от 1 жена. Но също така в Корана пише, че на мъжа му е позволено 1-2 или 3 при условие, че ще ги обича наравно и ще дава наравно на всичките си жени. И ако едната я ощети с нещо за разлика от другата е много голям грях за него.  Пише " А ако ви е страх, че няма да сте справедливи ­ с една…” предупреждава мъжете, че основното, което се изисква е справедливост и че препоръчителното в исляма е една жена, тъй като справедливото отношение към тях е изключително трудно и невъзможно.С поставянето на определен брой жени, ислямът ограничава многоженството, както то е било възприемано в предислямския период и деликатно препоръчва една.
 
А въпроса с уважението се вписва чрез думите на Пророка, към който би трябвало да се придържа всеки един мюсюлманин: "“Най-добрият измежду вас е този, който е най-добър към съпругата си”."

Ислямската религия е много обширна и религия на разума, трудно е за незапознатите понякога схващането на същинската част.

Катюнгелчева не бих дала шанс на други , защото не е по мой вкус и не е мой тип.  Wink  Колко пъти трябва да напиша, че става въпрос за вкус и предпочитание. Нека , който си иска да се жени за християнин, будист, евреин или какъвто и да е...нямам нищо против и бих уважила... аз винаги съм се възхищавала на смесените бракове.  Heart Eyes Но аз лично искам мъжът ми да е мюсюлманин, такива ме влекат, защо не разбирате.  Grinning

mamaG и аз така мисля  Peace



# 126
  • Мнения: 12 685
Дезърт, доста се поизложи, но ще приема, че не си представителна извадка на вярващите мюсюлманки.

# 127
  • Мнения: 333
Мадам Х   с какво точно съм се поизложила?  Mr. Green

Това, че някой ме пита нещо и иска да му обясня не означава, че съм "представителна извадка на вярващите мюсюлманки" .. всеки си е вярващ- не вярващ, мюсюлманин - немюсюлманин за себе си.   Wink

# 128
  • Мнения: 212
но да не дадеш шанс на някой само защото изповядва друга религия граничи с фанатизъм.
Защо па да е фанатизъм?! Всичко опира до предпочитания! Аз никога не бих била с мюсюлманин....не бих си позволила да се влюбя в такъв,но това не е фанатизъм!

# 129
  • Мнения: 333
но да не дадеш шанс на някой само защото изповядва друга религия граничи с фанатизъм.
Защо па да е фанатизъм?! Всичко опира до предпочитания! Аз никога не бих била с мюсюлманин....не бих си позволила да се влюбя в такъв,но това не е фанатизъм!


Евала... именно!  Peace

# 130
  • Мнения: 1 217
За мен влюбването е спонтанен процес, как го контролирате незнам, нито пък ме интересува, но съм сигурна, че не религията определя качествата на човек.

# 131
  • Мнения: 212
За мен влюбването е спонтанен процес, как го контролирате незнам, нито пък ме интересува, но съм сигурна, че не религията определя качествата на човек.
Всъщност  тука бъркаш. Малко или много ако родителите на един човек са религиозни го възпитават и част от възпитанието е свързано с религия. Качествата също се свързват с това каква религия изповядва даден човек... Wink

# 132
  • Мнения: 295
Чакайте сега, защо го нападате така момичето? Това че някой е вярващ и държи на религията си и си си защитава принципите, не го прави директно фанатик. Толкова ли е трудно да се разбере, че щом става въпрос за бъдещо съвместно съжителство, момичето предпочита свой - именно заради разликите в културата, традициите, вярата. Момичето не казва, че е против смесените бракове, просто за себе си знае, че най-добре ще бъде свой. Това да си толерантен към чуждата религия, не означава, че трябва да се откажеш от своята. И заради това са и много трудни смесените (на верски принцип) бракове. Затова и авторката на темата я е пуснала - а не защото свекървата я тормози по принцип.

# 133
  • Мнения: 1 217
За мен влюбването е спонтанен процес, как го контролирате незнам, нито пък ме интересува, но съм сигурна, че не религията определя качествата на човек.
Всъщност  тука бъркаш. Малко или много ако родителите на един човек са религиозни го възпитават и част от възпитанието е свързано с религия. Качествата също се свързват с това каква религия изповядва даден човек... Wink
Всъщност изобщо не бъркам, доказват го многото примери на напълно противоположни хора, които изповядват една и съща религия. И никого не нападам, просто ми е странно какво значи да си позволиш, или не на да се влюбиш в някой. Все едно да го попиташ още на първата среща за религията му и да отсечеш : " А, ок, тогава може и да се влюбя в теб "  Grinning

# 134
  • Мнения: 333
Катюнгелчева всичко е строго индивидуално...разни хора...разни идеали.
Религията за мен е една от критериите. Както примерно белия ти е любимия цвят, а черния не ти допада, същото е ..въпрос на вкус и предпочитание и за това явно не при всеки е еднакво.  Peace

mamaG   bouquet Точно това се опитвам да обясня ...

Общи условия

Активация на акаунт