Смесен брак с турчин - как ви приемат?

  • 49 164
  • 143
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 11
Трябва хората да се делят според религия и раса.  За това не сме създадени еднакви или на едно и също място.  Аз не съм съгласна с такава връзка, но факта остава, че това е твоят живот и ти правиш решенията си.  Така също ти си единствената която може да каже защо щом като връзката не те притеснява си пуснала тази тема.
И това, че Турците или Арабите (все там) не ни мразели... оффф да бе.  Какво си правим илюзии.  Расисти има на всякъде, както и националисти.
Аз лично не знам каква любов може да ти даде мюсюлманин... познавам много и това е моята преценка.
Ако теб не те притеснява, забулвай си се и си живей с Турчина.
Албена 13 на мен мюсюлманина ми е давал много повече любов от който и да е българин с когото съм имала някакви отношения. И що си мислиш че всички мюсюлмани карат жените си да се забулват, много от турците са доста по-широко скроени от теб доколкото разбирам. Извинявай ама ти на село ли си израстнала защото по-ограничено и тесногръдо мнение от твоето не бях чела.

# 91
  • Мнения: 5 710
Албена13,  до колкото помня ти си доста млада.
За многогодишен живот в смесен и цветен свят не може да се говори, но не казвам, че не може да си изградиш ценностна система в условията на апартейд, например.  В крайна сметка живот в място на крайни контрасти изгражда и крайни ценности, разбираемо е.
Аз самата смятам, че независимо от религия и пигментация, хората са способни да си отдават безкрайна любов, ако виждат една идея пред носа си. 

# 92
  • Мнения: 806
didipi Ох лелеее... Не си ти човекът на който трябва да искам разрешение за да изкажа мнение.  Не исках да се карам с никого.  Мога да ти кажа едно - Да!!! На село съм расла.  Ако и ти беше расла на село, може би нямаше да се свържеш с Турчин.
Хайде да не се обиждаме, че хора всякакви.  Всеки има право на мнение от личен опит.  Тези тесногръдите изказвания ги остави за друг форум.  

# 93
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Албенке, що си толкоЗ крайна бе Душко??? smile3503

# 94
  • Мнения: 418
bz Coexist не е винаги възможно.

"When there is a will, there is a way."  Peace . Всеки има право на избор и начин на мислене...нЕма лошо ...

# 95
  • Мнения: 806
DELTA_DELTA Не съм крайна.  Просто ми писна от хора в този форум които не разбират, че тук всеки има право да каже това което мисли.  То да те е страх да влезеш в тема и да ти отхапят главата.
Аз пък не разбирам тези смесици с религии и раси.  За мен те са крайност.  Както и да е.  Всеки за себе си.

# 96
  • Мнения: 81
То не пита,бе.
Любовта е сляпа. Hug

Делта,ма много си готина на аватара.

# 97
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Плюшено мече Simple Smile
Благодаря за милите думи.  newsm51
Дано още малко да съм така готина Joy

# 98
  • France
  • Мнения: 726
Факта, че за тях е срам и позор децата им да се обвържат с бг, какво говори?
Аз ще ви отговоря: не ни приемат.
Живях под един покрив 2год. с турци...повярвайте ми, много са различни.
И за това, въпреки че приемам смесените бракове, винаги имам едно наум, когато става дума за смесване на религии.

# 99
  • Мнения: 573
Факт е, че при много несмесен бракове, също има проблеми от какво ли не естество, дори и неприемането на снахата/зетя. Баба ми /Бог да я прости/ не харесваше майка ми и нищо не беше в състояние да промени това, нито фактът, че аз съм кръстена на нея и че родителите ми винаги са им помагали. Хора с еднаква религия, език, култура. Много често е до човек, до манталитет, до разбиране. Защото с културните различия човек някак си свиква с времето, а относно религията, колко от нас са наистина религиозни можем да спорим. Обикновено хората израстват с дадена религия, празнуват дадени празници и посещават определени храмове, та дори и постят. Но това за мен не е религиозен човек, а човек изпълняващ дадени обреди.

Дали при турците от български произход тесногръдието се среща  по-често или не това е друг въпрос. Има ги едните и другите, вероятно си има и причина за това.

# 100
  • Мнения: 11
Албенче, каквото повикало такова се обадило! Като си толкава враждебна към някой, който не познаваш не очаквай по-различно отношение.

# 101
  • Мнения: 2 590
мдаа.... не съмнено е така, ако ти е добре така ( с лош вкус)  остани си такава.  Simple Smile

Няма какво да се засегна, просто исках да те светна, защото ми дожалява като видя подобни изказвания.  Wink И плюс това не съм омъжена, че мъжът ми да е "ислямист"  Mr. Green  ooooh! а аз самата съм си мюсюлманка, за което винаги съм се гордеела, и в бъдеще дай Боже и мъжът ми да е такъв. Мечтая си за такъв!   Praynig

  bouquet


А може ли да те попитам, ако случайно се случи да се влюбиш в мъж, който не е мюсюлманин, тогава ? И родителите ти биха ли имали нещо против по принцип? Не да се стига до крайности, но нещо като неодобрение би ли имало в такъв случай? Интересно ми е , понеже както споменах по напред в темата съм останала с впечатление, че по трудно дават на жена мюсюлманка да се вземе с мъж от друга религия. Уж поради традицията детето да се възпитава в религията на съпруга и бащата на децата и с идеята да не се губи исляма като религия? newsm78

# 102
  • Мнения: 333

теб на са ли те обрязали? сигурно ти е супер ако си .. някой да те налага отгоре като втора ръка а ти да умираш от болки  Mr. Green


 Joy hahaha ooooh!
 що за въпрос само.  Mr. Green Казах ти отиди и понаучи за ислямската религия и тогава се изказвай, защото се излагаш така.  Peace
Май доста сапунки от рода "Клонинг" си гледала.  Laughing Ако според сапунките изграждаш мнения за религии и култури, това ми говори предостатъчно за общата ти култура.  Stop
Благодаря ти за поста, разсмя ме!   bouquet

А може ли да те попитам, ако случайно се случи да се влюбиш в мъж, който не е мюсюлманин, тогава ? И родителите ти биха ли имали нещо против по принцип? Не да се стига до крайности, но нещо като неодобрение би ли имало в такъв случай? Интересно ми е , понеже както споменах по напред в темата съм останала с впечатление, че по трудно дават на жена мюсюлманка да се вземе с мъж от друга религия. Уж поради традицията детето да се възпитава в религията на съпруга и бащата на децата и с идеята да не се губи исляма като религия? newsm78
[/quote]

Вили , този въпрос са ми го задавали много често и отговорът ми е бил винаги един и същ - "не се притеснявам от това въобще, защото идеала ми за мъж е мюсюлманин и винаги такива са ми допадали". Моите родители не са религиозни въобще и не се ме възпитавали по такъв начин , нито пък са ми налагали. Напротив сега аз напомням за това, че е много важно и трябва да се придържат към религията.
 Но все пак, ако  се влюбя в немюсюлманин (колкото е невероятно е това)  все ще се намери начин.... аз хората не ги деля  по религии и раси, а по добри и лоши дела и характери.  А до родителите ми, естествено, че ще са против, както са против и примерно бг родители, когато дъщеря им стане да се омъжи за турчин...Имам приятелка, която кри и лъжеше с години от техните, че приятелят й е турчин. 
Вярно е, че  според религията мюсюлманка няма право да се омъжи за немюсюлманин, но аз лично не го правя за това, а просто наистина за мен това е въпрос на личен избор и идеал и за това идеалът ми е мюсюлманин. А баща ми винаги ми е казвал, че браковете с хора от друга култура, подчертавам, "култура", а не религия, са ставали винаги по-сложни и в бъдеще вероятността да възникнат проблеми е била по-голяма. Но аз лично не мисля така, за това аз лично ще се омъжа за някой от мойта религия. Религията е важна за мен. И искам да възпитавам децата си според моята религия.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 16:44 от Desert Princess

# 103
  • Мнения: 804
Ето за това говорех. Визирам последните постове. В простотията няма толерантност, няма  мисъл, няма и цветове. Всичко е черно и бяло. Гадно! В 21 век, когато светът би трябвало да е различен, или поне не толкова ограничен и елеминтарен...

# 104
като се е тръгнало да си изкажа и аз мнението. Съпруга ми е турчин, от българските турци.
Женени сме 9 години, имаме две деца, момиченце и момченце.
Като се сгодихме наистина имахме проблеми със родителите от двете страни, имаше мрънкане, негодуване.
Е мен какво ме интересуват родителите, застанах до него, той до мен, изградихме семейство, работиме.
Съобразявам се с родителите до 18 год. след това живота ми сама си го решавам.
Че техните или нашите били против, че да не ми плащат сметките те за да ги питам аз с кой ще си прекарам живота, малко грубо, но съдбата всеки си я кове сам, всичко друго е плод на слаб характер и е до човека, на някой наистина им е по-леко да слушат мама и тати, за да им подсигуряват дупето, това аз наричам недорасъл мозък, неподготвен за семейство, независимо от коя религия и държава.
Много се обичаме и разбираме с мъжът ми, той е от малко село, аз съм от по-голям град. Той не позволи нито на моите нито на неговите родители да ни се месят в отношенията. Мъж , който се съобразява с родителите си за такива неща или би предпочел да ме крие от страх бих изритала на секундата, не ми е на нивото, независимо дали българин или турчин.
Децата ни не са мюсюлмани, а са православни като мен, така сме решили и двамата, той няма нищо против. Техните щяха да получат удар, но проблема си е техен.
Ако любовта е силна никакви религии или родители не могат да ви спрат, да си осъществите мечтите. Всичко друго е крайности и чешене на езици, търсене на оправдания чрез религия родители, всеки си гради живота сам, а семейството с любим човек.
Ние през какви огромни проблеми трябваше да минем (здравословни, заради едното ни дете) това с неодобрението и заплашванията на родителите от двете страни в началото ми се струват бели кахъри, това са едни от най-малките проблеми които сме имали. Ако в началото на семейния живот с това не може да се справите, по-добре се разделяйте, не сте един за друг, защото понякога живота е толкова коварен, че ако наистина не стоите във всяка една секунда един до друг и не си помагате взаимно може да ви събори във всеки един миг.
Всичко е до характера, до човека, а не до религията.
 Grinning
На едно от мненията по нагоре, мдааа мъжът ми е обрязан като малък, това си има и преимущества, издържа по-дълго в леглото  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт