Смесен брак с турчин - как ви приемат?

  • 49 107
  • 143
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 164
като се е тръгнало да си изкажа и аз мнението. Съпруга ми е турчин, от българските турци.
Женени сме 9 години, имаме две деца, момиченце и момченце.
Като се сгодихме наистина имахме проблеми със родителите от двете страни, имаше мрънкане, негодуване.
Е мен какво ме интересуват родителите, застанах до него, той до мен, изградихме семейство, работиме.
Съобразявам се с родителите до 18 год. след това живота ми сама си го решавам.
Че техните или нашите били против, че да не ми плащат сметките те за да ги питам аз с кой ще си прекарам живота, малко грубо, но съдбата всеки си я кове сам, всичко друго е плод на слаб характер и е до човека, на някой наистина им е по-леко да слушат мама и тати, за да им подсигуряват дупето, това аз наричам недорасъл мозък, неподготвен за семейство, независимо от коя религия и държава.
Много се обичаме и разбираме с мъжът ми, той е от малко село, аз съм от по-голям град. Той не позволи нито на моите нито на неговите родители да ни се месят в отношенията. Мъж , който се съобразява с родителите си за такива неща или би предпочел да ме крие от страх бих изритала на секундата, не ми е на нивото, независимо дали българин или турчин.
Децата ни не са мюсюлмани, а са православни като мен, така сме решили и двамата, той няма нищо против. Техните щяха да получат удар, но проблема си е техен.
Ако любовта е силна никакви религии или родители не могат да ви спрат, да си осъществите мечтите. Всичко друго е крайности и чешене на езици, търсене на оправдания чрез религия родители, всеки си гради живота сам, а семейството с любим човек.
Ние през какви огромни проблеми трябваше да минем (здравословни, заради едното ни дете) това с неодобрението и заплашванията на родителите от двете страни в началото ми се струват бели кахъри, това са едни от най-малките проблеми които сме имали. Ако в началото на семейния живот с това не може да се справите, по-добре се разделяйте, не сте един за друг, защото понякога живота е толкова коварен, че ако наистина не стоите във всяка една секунда един до друг и не си помагате взаимно може да ви събори във всеки един миг.
Всичко е до характера, до човека, а не до религията.
 Grinning
На едно от мненията по нагоре, мдааа мъжът ми е обрязан като малък, това си има и преимущества, издържа по-дълго в леглото  Mr. Green

Евала!!! И аз така мисля. Peace  Както каза и Бизито "когато има желание и воля има и начини". Едни истински влюбени хора биха се сплотили в борбата за своята любов, вместо да търсят лесното.
"Няма пряк път до мястото, до което си заслужава да стигнем"!

# 106


Вили , този въпрос са ми го задавали много често и отговорът ми е бил винаги един и същ - "не се притеснявам от това въобще, защото идеала ми за мъж е мюсюлманин и винаги такива са ми допадали".

въпросче към теб, как така ги подушваш мъжете кой от коя религия е, питаш ли ги предварително, извинете господие мюсюлманин ли сте? ами не. ОК, няма да се влюбя във вас, жалко.
Аз чак след около три месеца след като се запознахме с мъжа ми разбрах, че е мюсюлманин. Религията е едно от последните неща за които си говорихме като влюбени гугутки  Heart Eyes
И нас ни заплашваха, бяха против, имаше отзиви син / дъщеря нямам, е и какво от това, аз тесногръди родители също нямам !!!!!!!
След време всичко започна да си идва на мястото, започнаха да свикват  Whistling
Е нямам как да изоставя мъжът на живота ми само защото Сульо има предрасъдъци и го е срам какво ще кажат съседите  Shocked

# 107
  • Мнения: 12 681
Дезърт принцес, доста си противоречиш и без да искаш показваш тесногърдие /много стана модерна тази дума напоследък/.

# 108
  • Мнения: 60
В България проблема с религиите и браковете между тях ще продължава още дълго.Свидетелка съм на няколко смесени бракове и се възхищавам на смелостта на тези хора да се изправят срещу родителите си в името на своята любов.Защото нека не се лъжем културата ни е различна и да възпитаваш деца между тях не е лесна работа,а при нас връзката между поколенията е доста силна.

# 109
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 877

Децата ни не са мюсюлмани, а са православни като мен, така сме решили и двамата, той няма нищо против. Техните щяха да получат удар, но проблема си е техен.


Само един въпрос (от чисто любопитство, наистина) - ако децата си ги отглеждахте като мюсюлмани, ти щеше ли да си окей с това както е мъжа ти в момента, че ги отглеждате в православната вяра,
 и щеше ли да казваш за твоите родители 'проблемът си е техен', ако тях това ги притеснява, както го казваш за неговите?  Simple Smile

# 110
  • Мнения: 573

Децата ни не са мюсюлмани, а са православни като мен, така сме решили и двамата, той няма нищо против. Техните щяха да получат удар, но проблема си е техен.


Само един въпрос (от чисто любопитство, наистина) - ако децата си ги отглеждахте като мюсюлмани, ти щеше ли да си окей с това както е мъжа ти в момента, че ги отглеждате в православната вяра,
 и щеше ли да казваш за твоите родители 'проблемът си е техен', ако тях това ги притеснява, както го казваш за неговите?  Simple Smile



И на мен ми е интересно!?

# 111
здравей Sway ,

решението децата да са християни го взехме и двамата,ние сме им родители ние си решихме без намеса на други хора.
Аз не съм много религиозна, той още по-малко, но аз много си харесвам нашите празници, коледа, великден, те задължително щяха да се празнуват в нашето семейство независимо дали децата са християни или мюсюлмани, а и децата много харесват тези празници. Мъжът ми и той не е въобще религиозен, попитах го дали не иска да празнуваме някой от неговите празници, той отговори, че не, защото не знаел много добре за какво става на въпрос, а и му били странни. На първо време празнувахме вкъщи само християнските, и след това решихме това да е религията на децата ни, но те могат да си я променят като пораснат по всяко време. Ако за мъжът ми религията му беше много важна веднага щях да се съобразя с него и да празнуваме и по двата обичая.
Плануваме другата година да се ожениме в църква, така че сега е негов ред да се прекръсти, попитах нашия поп, няма проблем.
Ако с мъжът ми бяхме стигнали до решението децата ни да бъдат мюсюлмани не бих имала нищо против, за децата си избирам винаги религията, която намирам за най-безопасна, тоест не искам децата ми да бъдат крайни, или много религиозни. Аз самата си поадам много по будизма, медитации, акупунктура и акупресура и други такива източни езотерики  Crazy
Не искам б никакъв случай да преча на децата ми сами да си взимат решенията в живота независимо какви са те, може би ще получат един съвет, но никога вмешателство.

# 112

Децата ни не са мюсюлмани, а са православни като мен, така сме решили и двамата, той няма нищо против. Техните щяха да получат удар, но проблема си е техен.


Само един въпрос (от чисто любопитство, наистина) - ако децата си ги отглеждахте като мюсюлмани, ти щеше ли да си окей с това както е мъжа ти в момента, че ги отглеждате в православната вяра,
 и щеше ли да казваш за твоите родители 'проблемът си е техен', ако тях това ги притеснява, както го казваш за неговите?  Simple Smile



И на мен ми е интересно!?
ако някой се намеси в нашето семейство независимо неговите или моите родители и аз съм на друго мнение, режа на секундата без да се замислям, моите деца си ги възпитавам на свободолюбие и независимост (на словото  Twisted Evil)

# 113
сега даже се сетих за един пример, решихме да обрежем нашето момченце, моите родители бяха много против, само им казах да не са посмели да ми се месят или да изказват повече от един път мнението си (тоест няма смисъл да ни убеждават в противното).
Не сме го направили от религозна гледна точка, а защото по този начин се намалява рискът от рак на простатата, което в моето семейство е генетично, направихме си генно изследване.

 Peace

# 114
  • Мнения: 333
въпросче към теб, как така ги подушваш мъжете кой от коя религия е, питаш ли ги предварително, извинете господие мюсюлманин ли сте? ами не. ОК, няма да се влюбя във вас, жалко.

Много просто! Не ги подушвам, а първо ги опознавам,  Wink а не както правят повечето момичета днес, я...  видяла  някой мъж висок, строен, хубав и със скъпа количка..хайде влюбих се.  Crazy  Stop
Имам си критерии и принципи -  на първо място трябва да не е женен, второ трябва да е мюсюлманин. Както човек може да се съобразява, опознавайки го дали е женен или не, така може да се съобрази и с религията му.
На мен не ми е ясно, какво толкова те подразни това, че си държа на религията и обичаите си и искам децата ми да са мюсюлмани, както правиш и ти?



Дезърт принцес, доста си противоречиш и без да искаш показваш тесногърдие /много стана модерна тази дума напоследък/.

Явно имаш проблем с възприемането.  Peace Щом не можеш да правиш разлика между тесногръдие и личен избор и вкус.  Wink





# 115
  • Бургас
  • Мнения: 130
Desert Princess - дай го по-спокойно слънце! Никой не оспорва правото ти на личен избор! На никой не му е проблем, че ти държиш мъж ти да бъде мюсюлманин като теб, но в случая просто за мен защитаваш повече факта че си мюсюлманка и че се гордееш с това! Поне за мен това не е нужно, защото нормалното положение за всеки е да се гордее с религията, която изповядва! Искрено ти желая да срещнеш мъж какъвто искаш и разбира се много щастие Hug! Моя състудентка е от смесен брак (баща и е арабин), много ми беше интересно как решават въпросите с религията и останах крайно учудена, когато ми каза, че у тях се празнуват  празниците и от двете религии, а тя и брат и са чели и корана и библията (и двамата говорят арабски) и са оставени сами да решават какво да изберат! Комичното в ситуацията беше, че тя клонеше към исляма, омъжи се за кувейтчанин и е много щастлива, докато брат и реши, че християнската религия му допада повече. Юни месец ще се жени и смятат да сключат и църковен брак! Интересното е, че баща им няма нищо против и лично аз го считам за един наистина толерантен и разумен човек, който поставя щастието и правото на избор на децата си над всичко друго!

# 116
  • Мнения: 1 169
въпросче към теб, как така ги подушваш мъжете кой от коя религия е, питаш ли ги предварително, извинете господие мюсюлманин ли сте? ами не. ОК, няма да се влюбя във вас, жалко.

Много просто! Не ги подушвам, а първо ги опознавам,  Wink а не както правят повечето момичета днес, я...  видяла  някой мъж висок, строен, хубав и със скъпа количка..хайде влюбих се.  Crazy  Stop
Имам си критерии и принципи -  на първо място трябва да не е женен, второ трябва да е мюсюлманин. Както човек може да се съобразява, опознавайки го дали е женен или не, така може да се съобрази и с религията му.
На мен не ми е ясно, какво толкова те подразни това, че си държа на религията и обичаите си и искам децата ми да са мюсюлмани, както правиш и ти?



Дезърт принцес, доста си противоречиш и без да искаш показваш тесногърдие /много стана модерна тази дума напоследък/.

Явно имаш проблем с възприемането.  Peace Щом не можеш да правиш разлика между тесногръдие и личен избор и вкус.  Wink

Sorry, ама май ти не знаеш разликата. Какво значи трябва да е мюсюлманин? Ако не е няма да се влюбиш в него? Извинявай, ама май нещо  Crazy

# 117
  • Мнения: 1 169
Интересното е, че баща им няма нищо против и лично аз го считам за един наистина толерантен и разумен човек, който поставя щастието и правото на избор на децата си над всичко друго!

 Peace

# 118
  • Мнения: 1 045
въпросче към теб, как така ги подушваш мъжете кой от коя религия е, питаш ли ги предварително, извинете господие мюсюлманин ли сте? ами не. ОК, няма да се влюбя във вас, жалко.

Много просто! Не ги подушвам, а първо ги опознавам,  Wink а не както правят повечето момичета днес, я...  видяла  някой мъж висок, строен, хубав и със скъпа количка..хайде влюбих се.  Crazy  Stop
Имам си критерии и принципи -  на първо място трябва да не е женен, второ трябва да е мюсюлманин. Както човек може да се съобразява, опознавайки го дали е женен или не, така може да се съобрази и с религията му.
На мен не ми е ясно, какво толкова те подразни това, че си държа на религията и обичаите си и искам децата ми да са мюсюлмани, както правиш и ти?



Дезърт принцес, доста си противоречиш и без да искаш показваш тесногърдие /много стана модерна тази дума напоследък/.

Явно имаш проблем с възприемането.  Peace Щом не можеш да правиш разлика между тесногръдие и личен избор и вкус.  Wink

Sorry, ама май ти не знаеш разликата. Какво значи трябва да е мюсюлманин? Ако не е няма да се влюбиш в него? Извинявай, ама май нещо  Crazy

Повечето турци в България така са възпитани и държат на това да е мюсюлманин /фанатично/ е има и изключения като Емел Етем /ДПС/  която е омъжена за българин, но там е била важна любовта, а не предразсъдъците Peace

# 119
  • Мнения: 573
stella_01, какво излезна, че Емел Етем и 2-3 ма бг турци са омъжени по любов. Брак между мюсюлмани задължително ли е нещастен?  Wink

Общи условия

Активация на акаунт