Тъмната страна на "Германската Нова Медицина" и Хамер

  • 62 091
  • 941
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Записвам се да следя и тази тема, защото така и не съм напълно изяснила за себе си кое и къде е истината.
Май не ми идва отвътре да си пъхна главата в едната или в другата торба  Whistling
Мисля, че истината, каквато и да е тя, няма да е просто... ей така написана от край до край в някоя тема, в някой форум... Всеки я търси за себе си и преценя на кое и колко ще вярва.
Аз за НГМ скоро рзбрах, че съществува и се опитах да намеря време да попрочета нещичко.. Признавам, в първите си срещи с тази теория (в темите против ваксините) всичките ми познания се съпротивляваха с нея. По-късно като зачетох примамливо поднесени факти... започнах да виждам неща, с които бх се съгласила... но не мога да кажа, че вярвам безпрекусловно.
За момента темите ЗА и ПРОТИВ НГМ... си ми остават полезни, до толкова, че ми обогатяват общата  култура  Mr. Green Peace

Попаднах на това http://esowatch.com/index.php?title=Opfer_der_Germanischen_Neuen_Medizin
с превод на Гугъл: Тук

# 31
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Май не ми идва отвътре да си пъхна главата в едната или в другата торба  Whistling
Мисля, че истината, каквато и да е тя, няма да е просто... ей така написана от край до край в някоя тема, в някой форум... Всеки я търси за себе си и преценя на кое и колко ще вярва.
...

Абсолютно точно!

Част от твърденията на ГНМ са всъщност добре познати на някои езотерични практики, залегнали са и в някои философии (будизъм например).

Тоест, Хамер не е открил колелото. Той изглежда е синтезирал собствената си истина. Но... ако сам не е успял да я приложи успешно?...  Thinking

# 32
  • Мнения: 4 753
...
Фактите за гоненията и присъдите д-р Хамер никога не ги е крил - известни са ми.......   

Тези факти, мисля, не бяха изнесени до сега във форума ( в темите за ГНМ).

Напротив - бяха...   Naughty   Аз, че не чета ГНМ-темите ги знам, какво ли пък остава за четящите ги (ти явно не си от тях)...   Thinking 

Знаеше за жертвите на Хамер???  Shocked

Май имаш нужда от очила, за да четеш кой какво пише...   Sunglasses   Или проблемът е доста по-дълбок и трябва да се учиш тепърва да четеш...   Thinking  

# 33
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Май имаш нужда от очила, за да четеш кой какво пише...   Sunglasses   Или проблемът е доста по-дълбок и трябва да се учиш тепърва да четеш...   Thinking  

По-дълбок е. Ти не си ли ангажирана с някоя мисия?...

# 34
  • Мнения: 4 150
Ako все още някой не знае,темата е отворена по порьчка.Моля,не се врьзвайте на провокации,за да я поддьржате напред.

В днешният вестник *Жената днес* има една хубава диета за отслабване...

# 35
  • София
  • Мнения: 3 099
Ako все още някой не знае,темата е отворена по порьчка....

...и един мормот завива шоколада в станиол...

ПП. Като се замисля, не е ли редно да я заковат под темата "за"?  Thinking Все пак, редно е и двете страни да са представени, за да е обективно всичко.

# 36
  • Мнения: 4 150
Ти кожата си няма ли да сменяш...

# 37
  • София
  • Мнения: 3 099
Ти кожата си няма ли да сменяш...

Ти нали си практикуващ в Германия? Дали пък да не попитам в немската тема колко разпространена и възприета е ГНМ там, та в този форум чак темата ви е закована?...  Thinking

Ще ми споделиш ли какво да очаквам в коментарите на немските мами, за да си преценя дали да се занимавам? Предварително благодаря!

# 38
  • Мнения: 4 150
Чак симпатична ми ставаШ Ивонска...Бих пил едно кафе с теб...  bouquet

# 39
  • Мнения: 4 753
Чак симпатична ми ставаШ Ивонска...Бих пил едно кафе с теб...  bouquet

Да, вземи я почерпи едно кафе, няма да се стискаш... Такава рекламна кампания може да ти завърти, че току виж те избрали за Президент...   hahaha 

# 40
  • София
  • Мнения: 3 099
Чак симпатична ми ставаШ Ивонска...Бих пил едно кафе с теб...  bouquet

Офертата не ме заинтересува и пуснах тема!  Wink

Но ценя опита!  Hug

# 41
  • Мнения: 5 539
А защо е цялата тази конспиративност на ГНМ?
Защо материалите се разпространяват апокрифно?
Защо няма издадени и преведени книги по ГНМ?
Защо няма лекари, които лекуват по методите на ГНМ?
Има ли изобщо методи за лечение и какви са те? Или лечението е да се реши конфликтът и оттам нататък се чака болесттта да си отиде?
Аз имам материалите, които са преведени на бг, почнах да ги чета, но не съм прочела всичко. Въздържам се да се самоопределя все още като вярваща или невярваща, но обвиненията, отправени в тази тема сериозно ме стреснаха.
И между другото, най-абсурдната част от ГНМ, която така и не мога да приема за чиста монета, е това, че вируси НЕ СЪЩЕСТВУВАТ.  Колко от вярващите в ГНМ биха си прелели кръв от болен от Спин, да речем, след като вирусите били мит и Спинът не се предавал така?!

И ще помоля така, както беше изтрит вчера записът ми в темата, така да бъдат изтрити и поканите за кафе и личните подмятания между участниците в темата. Crossing Arms

# 42
# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
.

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 00:00 от Бенджи 2710

# 44
  • Мнения: 212
В моята тема ще говорим само истината.

Ето ви една една истина: Christian не е лекар!

След като прочетох въпроса "Ти нали си практикуващ в Германия?" на ivonska с ужас осъзнах, че някои наистина вярват, че той е лекар.
Ако наистина някой от вас е повярвал, че този човек МОЖЕ да бъде лекар, моля осъзнайте се, докато е рано.

Да уточня:
Лекарят е лице, което притежава образователно-квалификационната степен "Магистър по медицина" и "Магистър по дентална медицина (стоматология)" и има право да упражнява медицинска дейност (в това число да дава здравни съвети).

За мен и за всеки от професията е ясно, че Christian е лаик и невежа. Дори не познава и не изписва правилно медицинските термини!

Но понеже знам колко недоверчиви хора сте, реших да потърся доказателства, че подобно на своя кумир Хамер (отнети лекарски права през 1986 г.), Christian лъже безочливо, че е лекар и заблуждава хората от форума като дава "професионални" съвети по въпроси, по които всъщност е некомпетентен и тиражира своите безобразни брътвежи, представяйки се за лекар.

За това можем да се отиде на съд май? Ще попитаме администраторите...

Потърсих с "експертно търсене" думата "лекар" в постовете на Christian и ето интересното, което излезе. Вярно, че внимава. Само в един от всичките си 3593 съобщения открито казва, че е лекар, а в друго "трансплатира" бял дроб, за да впечатли Проф. Бранков  Laughing
(С червено са отбелязани неговите ключови изречения, в които е скрит и въпросът към всички: Как стигаме до заключението, че Christian лъже, че е лекар?)

Re: Дете родено без анус?!

(в отговор на Проф. Огнян Бранков)

Напьлно ви раzбирам.Аz никога не сьм практикувал и живял в БГ,но честно да ви кажа се намират и хирурzи от "най високо качество",които дават 8 часа от ценните си zнания и срьчност от милосьрдие и човеЩина,когато родителите не са в сьстояние да платят.
Наскоро имахме случай кьдето трансплантирахме бял дроб на бьлгарско дете ромче беz никакви пари.

А теzи "Лекари беz граници" в Африка и Аzия работят и спасяват деца zа една питка и кило банани.
3500 не са малко zа стандарта на БГ.Би било справедливо да са 350 лева,а останалото да го поеме дьржавата след като не може да осигури такьв специалист поради обраzователната си система,zа която родителите не са виновни.
Всеки пациент има право на най доброто и ефикасно лечение.И дьржавата е дльжна по zакон да го осигури.Тоzи метод с даренията е най лесният и най удобният zа дьржавата.
Не мисля,4е лекар може да се сравни с тенекеджия,който не се е клел в ниЩо.
Има начини да се помогне от сьрце.ЗаЩото когато е с пари думата "помоЩ" ве4е не е валидна.
Мое мнение.
С уважение  bouquet

Re: Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

Цитат
с клаволонова киселина. информацията е от един педиатричен симпозиум.
 

Тонев,имаШ ли някаква информация zа тоzи симпоzиум (подробна)?

RUSTJE
Ето ти оЩе едно мнение.Аz лично никога не бих дал на детето си (ако е на вьzрастта на твоето) Флажил среЩу диария. PeaceИ оЩе повече като продьлжителна терапия.
Пьрво Ще открия причината и Ще пробвам всичко друго преди да го отровя с Метронидаzол.
Не се zасягай тук от някои колеги....раzбирай притеснението им Peace Не е лесно да се живее вьв век,когато доверието и религията "Медицина" е подложена на тотално сьмнение.
Мнението на В15 сьвпада с моето,макар,че сьм лекар.

Re: Нямам думи

Аz не сьм учил фармакология,но zнам какво учат.Поzнавам много хора и ежедневно имам контакт.Знам zа какво става дума.Проблема е,че пове4ето от пиШеЩите не zнаят zа какво точно става дума тук. Sunglasses
Направи ми впечатление това от постинга

Цитат
Няма да забравя встъпителните думи от първата лекция по фармакология на проф. Караиванова (лекар): Колеги, аз съм лекар по образование. И, като лекар и ваш преподавател, ви заявявам най-отговорно, че оттук нататък вие ще разбирате и трябва да разбирате от лекарства и лечение с лекарства дори повече от лекарите! И колкото и да ви се натягат колегите лекари, че сме по-големи специалисти от вас, няма да им се давате! Вашата работа е да контролирате лекарите за предписанията на лекарствата, да ги консултирате и да им спирате грешните предписания. Затова сега почваме да учим фармакология...

Би било вярно при условие,че медицината е наука.Но тя не е.Докато фармакологията  е по скоро наука,баzираЩа се на химия,биология,фиzика и тн.
НО,тьй като медицината не е наука,следва,че фармакологията се подчинява на нея и обратно.Което zа мен обьрква всичко и преврьЩа и двете в Не полzа на пациента.
Ивонска,иzвинявахй zа всичко,което сьм ти "сторил". Peace

Отгатнахте ли?
Отговор: Няма медицински университет в България и по света, където да не се учи фармакология! И няма студент по медицина, който да е завършил без успешно положен изпит по фармакология!

Това мое съобщение не е off-topic, защото илюстрира, че след като Christian лъже за образованието си, то защо би трябвало да казва истината за Хамер и ГНМ? Помислете!

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 18:10 от Persona

Общи условия

Активация на акаунт