Тъмната страна на "Германската Нова Медицина" и Хамер

  • 62 059
  • 941
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 150
Знам,4е ви се иска,но не е така за ваше сьжаление. Peace
И да поясня какво не сте разбрал за фармакологията.Не сьм следвал Фармацевтика,т.е. подробна фармакология,а само тази,която се учи.Това е един семестьр и един изпит.
Не мога да се сравня сьс знанието на един фармацевт.Това сьм искал да кажа.

Ако можете да оборите откритието,оборете го с аргументи.Защото досега един лекар не го е отрекьл така,както вие.Което сьщо говори само по себе си кой какьв е.

А утре следобед като залезе сльнцето се отпуснете до другият ден следобед.Петьк срещу сьбота. Peace

# 46
  • Мнения: 6 342
Christian лъже безочливо, че е лекар и заблуждава хората от форума като дава "професионални" съвети по въпроси, по които всъщност е некомпетентен и тиражира своите безобразни брътвежи, представяйки се за лекар.

За това можем да се отиде на съд май? Ще попитаме администраторите...

Администраторите не могат и не са длъжни да знаят професиите на потребителите.

Неслучайно в описанието на форума пише:
"Форумът е за обмяна на личен опит и информацията в него не е предназначена да замени напътствия, назначено лечение или препоръки на медицинските специалисти.
Преди да започнете употреба на някой лекарствен продукт или терапия, дискутирани във форума - потърсете съвета на Вашия личен лекар или друг медицински специалист
."

Аз лично винаги съм казвала, че силно препоръчително е публикуващите съвети да напомнят, че не може да се поставя диагноза и да се назначава лечение онлайн и да съветват при всеки по-сериозен случай да се търси личния лекар или друг медицински специалист, който да направи реален преглед на нуждаещия се пациент. Моля и четящите да се съобразяват с това и да не прилагат лечение, терапия или медикамент, който се обсъжда тук, без да се консултират с личния лекар или друг медицински специалист.

Лекарите, които не са анонимни и са реално практикуващи и помагат със съвети във форумите, са с ранг Доктор и съответната икона под профила

Форумът е вид трибуна за изказване на мнения и дискусии, а не за лечение и искам още веднъж да подчертая нуждата от предпазливост и непредоверяване на съветите, давани във форумите, както и необходимостта от задължителна реална консултация/преглед от личния лекар или друго медицинско лице при всяко по-сериозно състояние.

# 47
  • Мнения: 2 176
В моята тема ще говорим само истината.

Ето ви една една истина: Christian не е лекар!


Аз не разбрах темата против Кристиян ли е, или против ГНМ...? newsm78
И чия истина "разкривате" г-н докторе?

# 48
  • Мнения: 364
Persoн,
дали Кристиан е лекар или не, е без значение; щеше да има, ако си позволяваше да поставя диагнози и да предписва лечение. Това, което има значение е, че ГНМ дава достатъчно задоволителни отговори, на тези, които търсят нещо повече от туширане на симтоми, и на тези, които, разочаровани от белите престилки, се обръщат към алтернативни методи на лечение. Всеки има право да ги приеме или отхвърли, според нивото, до което е стигнал. И кой как ще се лекува, не си ти този, който да съди и отсъжда.

Прекалено много лекари опорочиха званието "Лекар" (не само в нашата държава) - с некомпетентност или с търгашество.
Не познавам нито един раково болен, който се намира в по-дълга ремисия, но съм изпратила достатъчно близки и приятели, след химио и лъче....  Та за какво лечение изобщо говорим!?

# 49
  • Мнения: 2 176
Всъщност темата придобива личен характер, каквато май е основната и цел, както вече прозира..

Дали да не помолим да се заключи?  newsm78

# 50
  • Мнения: 212
Знам,4е ви се иска,но не е така за ваше сьжаление. Peace
И да поясня какво не сте разбрал за фармакологията.Не сьм следвал Фармацевтика,т.е. подробна фармакология,а само тази,която се учи.Това е един семестьр и един изпит.
Не мога да се сравня сьс знанието на един фармацевт.Това сьм искал да кажа.

Ако можете да оборите откритието,оборете го с аргументи.Защото досега един лекар не го е отрекьл така,както вие.Което сьщо говори само по себе си кой какьв е.

А утре следобед като залезе сльнцето се отпуснете до другият ден следобед.Петьк срещу сьбота. Peace

Упс, само дето специалността се казва "Фармация". Никой лекар не бърка думичките "фармация", "фармацевтика", "фармакология". За дефиниция - речника.

И не, фармакология не се учи един семестър, а два. Освен това има още една фармакология, съжалявам...И тя се учи още един семестър в медицинските университети в България и се нарича "Клинична фармакология".
Но няма сега да се образоваме по интернет. За повече информация- медицинските университети в София, Варна, Пловдив, Плевен, Стара Загора.

Нека да не се излагате повече, а? И то тук - пред Вашите почитатели... Thinking

Persoн,
дали Кристиан е лекар или не, е без значение; щеше да има, ако си позволяваше да поставя диагнози и да предписва лечение.

Нямаше да го направя на въпрос, ако не си позволяваше да дава "компетентни" съвети на кого ли не. А като се направи на доктор, всичко ще е по-достоверно, нали? Нищо, че е незаконно... Също като Хамер и ГНМ.

Цитат
че ГНМ дава достатъчно задоволителни отговори

Както и конвенционалната медицина! Само че, за да разберем  нейните отговори трябва да почетем повечко, а не наивно да обясняваме всичко с "конфликти" и да лекуваме с "конфликтолиза".

Впрочем, конвенционалните лекари не твърдят, че могат да излекуват всичко, но лекуват достатъчно много сериозни заболявания. Конвенционалната медицина може да даде сравнително точна прогноза за отделните заболявания и дори някои туморни заболявания имат много добра прогноза след адекватно лечение.
Докато Хамер твърди, че може да излекува всичко, а...досега няма и един описан успешно излекуван случай, а само е довел страдания на пациентите си, като им е внушил да не използват обезболяващи в терминалния стадий на болестта им.

Цитат
Прекалено много лекари опорочиха званието "Лекар" (не само в нашата държава) - с некомпетентност или с търгашество.
Сложете си ръка на сърцето и пак го кажете. Не познавате нито един лекар, който се е отнесъл добре и е помогнал на Вас или Ваш близък?

# 51
  • Мнения: 2 176
Впрочем, конвенционалните лекари не твърдят, че могат да излекуват всичко, но лекуват достатъчно много сериозни заболявания.
Бихте ли уточнили конкретно заболяванията, които лекуват?
Да започнем от хроничните..  Mr. Green

Извинявам се за оф-а, тъй като темата е против ГНМ, но предполагам авторът ще ми прости, понеже както гледам нещата се въртят около тупане в гърдите коя медицина какво може и не може.

ПП. И ако е възможно - да се придържаме към същността и, а не да се концетрираме върху личността на Кристиян.  Peace

# 52
  • Мнения: 212
Така, към оригиналната тема, че да не би да я заключат  Wink

Тук слагам някой линкове, за които ме помолиха smurfette, ivonska, temida...

Новини от Германия:
http://www.np-coburg.de/nachrichten/lokal/kronach/art2396,920133
http://www.br-online.de/bayerisches-fernsehen/quer/quer-video-ge … 1236900674175.xml

Информация за Хамер и НГМ:

http://esowatch.com/index.php?title=Germanische_Neue_Medizin
http://www.ariplex.com/nmwiki/index.php?title=Ryke_Geerd_Hamer_%28english%29
http://www.ariplex.com/nmwiki/index.php?title=Victims_of_new_medicine
http://www.ariplex.com/nmwiki/index.php?title=Testimonies_of_for … sociates_of_Hamer Много важно!
http://esowatch.com/index.php?title=Hamer-Kliniken

И нещо по-общо:
http://esowatch.com/index.php?title=Hauptseite

Като намеря още, ще споделя. Някои линкове са на немски. Ако нещо не се разбира от превода на онлайн преводачите, питайте!
Когато имам време, ще се включвам.

# 53
  • Мнения: 2 176
Мисля, че се написа назад колко надежден източник е уикипедия, ариплекс е същото (едно към едно, очевидно качено от един и същи човек), пък макар и на немски...  Mr. Green
По повоед другите линкове - не очаквам традиционната медицина да приветства някой за откритието му, което ще отнеме хляба на маса медици, а фармацията направо би фалирала..

Има достатъчно много случаи на покриване и унищожаване на трудове на лекари, които са направили опит да се преборят с тази индустрия. Какво ще кажете за откривателят на вирусите, ако изобщо сте запознат с биографията му. Но медиците се ползват от една част на неговото откритие, а останлото е скрито-покрито.  Whistling

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 20:04 от multimodal

# 54
  • Мнения: 212
Впрочем, конвенционалните лекари не твърдят, че могат да излекуват всичко, но лекуват достатъчно много сериозни заболявания.
Бихте ли уточнили конкретно заболяванията, които лекуват?
Да започнем от хроничните..  Mr. Green

Осъзнавате ли колко много време ще отнеме това? За да ми спестите време, а и ще е по-лесно за Вас - медицина се изучава в медицинските университети в София, Варна, Пловдив, Плевен, Стара Загора. Кандидат-студентската кампания предстои...

Цитат
Извинявам се за оф-а, тъй като темата е против ГНМ, но предполагам авторът ще ми прости, понеже както гледам нещата се въртят около тупане в гърдите коя медицина какво може и не може.


Нищо подобно, конвенционалната медицина е доказала ефективността си, ГНМ - не.
Както писах: "Целта на тези мои съобщения е да подтикна хората да мислят, да разсъждават, да се образоват, да са обективни, да не се предоверяват на конспиративни теории и на лесни отговори, да не се отказват толкова лесно от свободите си и от правото си на информираност, на адекватно лечение и живот!"
Тоест, защитавам правото на избор на хората, облъчени с ГНМ и които все още се колебаят и им представям нова гледна точка.

Цитат
ПП. И ако е възможно - да се придържаме към същността и, а не да се концетрираме върху личността на Кристиян.  Peace
На всички стана ясно, че го защитавате. Ясно. Неговата личност въобще не ме интересува.
Иска ми се да предпазя хората от изкривените теории и неистините, които им внушава и основно това, че се представя за лекар, без да има това право.

Цитат
Какво ще кажете за откривателят на вирусите

Нищо. Медицински теми с хора без медицинско образование няма да обсъждам, като вече посочих, пък и моят профил е анонимен и не с ранг Доктор, както посочи Mamma. Така че се придържам към правилата.

Със здраве!

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 20:09 от Persona

# 55
  • Мнения: 818
Аз мисля,че все повече доктори, ще се противят на методите на алтернативната медицина.
Все пак тези доктори са учили толкова години,а тези алтернативни методи могат, да ги оставят
без работа,да разбият тези дипломи на пух и прах.
Няма смисъл от спорове за и против,хората имат Свободна Воля, да избират как да се лекуват.
 Peace

# 56
  • Мнения: 4 753
Впрочем, конвенционалните лекари не твърдят, че могат да излекуват всичко, но лекуват достатъчно много сериозни заболявания.
Бихте ли уточнили конкретно заболяванията, които лекуват?
Да започнем от хроничните..  Mr. Green

Осъзнавате ли колко много време ще отнеме това? За да ми спестите време, а и ще е по-лесно за Вас - медицина се изучава в медицинските университети в София, Варна, Пловдив, Плевен, Стара Загора. Кандидат-студентската кампания предстои...

Май въпросът беше за болестите, които лекуват конвенционалните лекари, а не за университетите в България...   Thinking   По стечение на обстоятелствата познавам бивш преподавател в Софийският медицински университет и съм напълно наясно как ги учат там...    Mr. Green  

# 57
  • Мнения: 2 176

Впрочем, конвенционалните лекари не твърдят, че могат да излекуват всичко, но лекуват достатъчно много сериозни заболявания.

Осъзнавате ли колко много време ще отнеме това? За да ми спестите време, а и ще е по-лесно за Вас - медицина се изучава в медицинските университети в София, Варна, Пловдив, Плевен, Стара Загора. Кандидат-студентската кампания предстои...

Не излизайте с този номер, който се прилага на малко дете, което си ожулило коляното - от типа "виж ей там едно пиленце".  Mr. Green
Посочете ми една единствена хронична болест, която се лекува. И начините, ако може.  Peace

Цитат
Нищо подобно, конвенционалната медицина е доказала ефективността си, ГНМ -не.
Очаквам доказателствата, че традиционната медицина лекува, а не облекчава симптомите само!

Цитат
"Както писах: "Целта на тези мои съобщения е да подтикна хората да мислят, да разсъждават, да се образоват, да са обективни, да не се предоверяват на конспиративни теории и на лесни отговори, да не се отказват толкова лесно от свободите си и от правото си на информираност, на адекватно лечение и живот!"
Тоест, защитавам правото на избор на хората, облъчени с ГНМ и които все още се колебаят и им представям нова гледна точка.
На всички стана ясно, че го защитавате. Ясно. Неговата личност въобще не ме интересува.
Иска ми се да предпазя хората от изкривените теории и неистините, които им внушава и основно това, че се представя за лекар, без да има това право."

Интелигентните хора го правят с аргументи, които да убедят четящите, а не с лични нападки..   Peace

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 20:57 от multimodal

# 58
  • Мнения: 230
Като чета имам чувството , че говорите за някакви вярвания, сякаш става дума за ерес, а тези които я четат презряни еретици. Всеки има право да си чете и коментира.
На мен ми е интересно да чета ГНМ, не виждам как мога да я практикувам,освен като внимавам кога да давам на децата си лекарства. Да не би книги като "Конспирация на човешкото здраве" да не са интересно четиво? И да не би да е тайна, че фармацевтиката, която е оръжие на т. нар конвенционална медицина не се развива, за да печели милиарди левове. Тук поне не прозира някаква машинация с цел облагодетелстване.
Просто споделих мнение.

# 59
  • Мнения: 2 176
Допълвам се:
Интелигентните хора го правят с аргументи, които да убедят четящите, а не с лични нападки..   Peace
Изопачени детайли от биографията на Хамер, публикувани в ненадежни източници, не са аргумент.  Mr. Green
Но можете да се опитате да оборите теорията му. Simple Smile

Предлагам да започнете от принципите и законите на ГНМ, снимките от скенери на десетки пациенти с идентични заболявания и т.н.
Щом сте лекар, а и надявам се добре познавате ГНМ, срещу която се борите - имате шанс за успех.  Grinning



Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 20:54 от multimodal

Общи условия

Активация на акаунт