Тъмната страна на "Германската Нова Медицина" и Хамер

  • 62 079
  • 941
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 212
Допълвам се:
Интелигентните хора го правят с аргументи, които да убедят четящите, а не с лични нападки..   Peace
Изопачени детайли от биографията на Хамер, публикувани в ненадежни източници, не са аргумент. Mr. Green
Но можете да се опитате да оборите теорията му. Simple Smile

Предлагам да започнете от принципите и законите на ГНМ, снимките от скенери на десетки пациенти с идентични заболявания и т.н.
Щом сте лекар, а и надявам се добре познавате ГНМ, срещу която се борите - имате шанс за успех.  Grinning

multimodal, тук прекратявам диалога с Вас завинаги. Нямате шанс да ме спечелите на страната на престъпници и измамници. В wikipedia поне всички имат право да публикуват, докато Вие представяте информацията от апокрифни сайтове, представящи една-единствена гледна точка.

Биографията на Хамер е съвсем точна и потвърдена. Грешка няма!

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 21:47 от Persona

# 61
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Дали да не помолим да се заключи?  newsm78

Аз мисля, че е редно темата ви "за" ГНМ да не е закована, поради противоречивите, подвеждащи и откровено крайни изяви!

Ето и отзивите от други държави:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389321.msg10915246#msg10915246

# 62
  • Мнения: 364

Persoн,
дали Кристиан е лекар или не, е без значение; щеше да има, ако си позволяваше да поставя диагнози и да предписва лечение.

1. Нямаше да го направя на въпрос, ако не си позволяваше да дава "компетентни" съвети на кого ли не. А като се направи на доктор, всичко ще е по-достоверно, нали? Нищо, че е незаконно... Също като Хамер и ГНМ.

2.
Цитат
че ГНМ дава достатъчно задоволителни отговори

Както и конвенционалната медицина! Само че, за да разберем  нейните отговори трябва да почетем повечко, а не наивно да обясняваме всичко с "конфликти" и да лекуваме с "конфликтолиза".

Впрочем, конвенционалните лекари не твърдят, че могат да излекуват всичко, но лекуват достатъчно много сериозни заболявания. Конвенционалната медицина може да даде сравнително точна прогноза за отделните заболявания и дори някои туморни заболявания имат много добра прогноза след адекватно лечение.
Докато Хамер твърди, че може да излекува всичко, а...досега няма и един описан успешно излекуван случай, а само е довел страдания на пациентите си, като им е внушил да не използват обезболяващи в терминалния стадий на болестта им.

3.
Цитат
Прекалено много лекари опорочиха званието "Лекар" (не само в нашата държава) - с некомпетентност или с търгашество.
Сложете си ръка на сърцето и пак го кажете. Не познавате нито един лекар, който се е отнесъл добре и е помогнал на Вас или Ваш близък?


Отговарям по ред на номерата, с което прекратявам участието си (ивонска, Кристиан не е прав!!! - по-досадна си от конска муха, много пО) в тази безсмислена дискусия:

1. Кристиан не дава съвети на кого ли не!, а на майки, които задават въпроси; причината да ги задават тук, е че са получили некомпетентни или никакви отговори другаде (разбирай в поликлиники и клиники, дори и в частните такива)! Моето GP е едноличен търговец - срам за мен, че не го сменям за друго подобие - безсмислено Е - д-р Еди кой си, ЕТ.

2. Обяснението с конфликти е изключително точно; имам достатъчно смислени примери, които потвърждават метафизичните причини за болестите, които не намирам за нужно да описвам тук, а още по-малко на човек като теб.
Не смятам, че д-р Хамер е открил топлата вода, само е успял да обобщи вековни истини.

3. Болднатото е красноречив отговор, но ще изпълня ... молбата - Слагам двете си ръце, на двете си сърца, и с чиста съвест повтарям:
Прекалено много лекари опорочиха званието "Лекар" (не само в нашата държава) - с некомпетентност или с търгашество.

и ще допълня - опорачават го с пълното (съ)знание, че ще причинят ВРЕДА на ... клиента, за тях не важи понятието "пациент" само и само да им звънне в касичката - разбирай да шумне на банкноти ...

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 22:58 от Amitola

# 63
  • Мнения: 2 176
Persona, отказвате да се аргументитате под предлог, че сте обиден..?  Използвате похвати за отвличане на вниманието (по детски)..  newsm78
Много неудобни въпроси задавам - ясно.  Mr. Green

Направете го не за мен, а за всички, които ви четат, особено за Ивонска и Vesito_T. Иначе ще излезе, че на сляпо ви имат доверие!
Никого няма да убедите с цитиране на биография, дори да се приеме, че е абсолютно вярна.
Познавате ли и доколко ГНМ, след като сте тръгнал да се борите срещу нея, или го правите както всички медици, понеже ще ви вземе хляба..?
Трябват данни къде ГНМ греши и защо тя е "лоша" - убедете ни! Peace

Зададох въпроси и лично към вас, понеже твърдите, че стандартната медицината лекува, а ГНМ - не.
Няма ли да си направите труда да защитите вашата гилдия и да докажете, че медицината лекува хроничните болести?

Ако не ми отговорите, ще го приема. Но като поражение!  Peace

# 64
  • Мнения: 793
3. Болднатото е красноречив отговор, но ще изпълня ... молбата - Слагам двете си ръце, на двете си сърца, и с чиста съвест повтарям:
Прекалено много лекари опорочиха званието "Лекар" (не само в нашата държава) - с некомпетентност или с търгашество.

и ще допълня - опорачават го с пълното (съ)знание, че ще причинят ВРЕДА на ... клиента, за тях не важи понятието "пациент" само и само да им звънне в касичката - разбирай да шумне на банкноти ...
За съжаление много примери имам пред очите си, потвърждаващи горното твърдение. И да - алопатичната медицина не лекува хронични заболявания за разлика от алтернативната. Имах такъв проблем, който различни лекари не можаха да облекчат поне - не говорим за излекуване. Накрая попаднах при един такъв лекар,който месеци наред ме лекува с антибиотици + още по няколко вида хапченца към антибиотиците... без ефект, за да ми признае накрая " ами аз и собствения си син не мога да излекувам "-момчето имало същия проблем. Е за какви хуманни специалисти говорим? Защо не ми призна в началото,че не може да ми помогне с моя проблем? За щастие сега благодарение на алтернативната медицина проблема е решен, остава неприятното усещане като чуя думата лекар.

# 65
  • Мнения: 2 176
Ето какво се случва с неудобните, пък били те и откривателя на първия светлинен микроскоп: http://bgaudio.org/modules.php?name=News&file=article&sid=95

Интересно кой има интерес това да се случи и защо..?  Twisted Evil

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 21:46 от multimodal

# 66
  • София
  • Мнения: 3 099
Прозира напрежение в постингите ви... Хилещите се емотикони дават препратка към отчаян кикот... Аргументите ви са повърхностни и отчаяни...

Amitola, простете невежеството ми, но не са ли други тези, които прекратяват безсмислени дискусии в този форум???

# 67
  • Мнения: 2 176
Защо ние да даваме аргументи?  Rolling Eyes
Очакваме този, който е пуснал темата, и е написал някакви твърдения, да го направи убедително.

След като е написал, че традиционната медицина лекува, а ГНМ - не, нека да го докаже.
Досега не се е опитал дори, отбива номера с това:

Цитат
Медицински теми с хора без медицинско образование няма да обсъждам, като вече посочих, пък и моят профил е анонимен и не с ранг Доктор, както посочи Mamma. Така че се придържам към правилата.

 Mr. Green - каквото и да значи за някои








# 68
  • София
  • Мнения: 3 099
Защо ние да даваме аргументи?  Rolling Eyes
...

И аз това се чудя - каква е причината тревогата да ви мобилизира отново и то тук, все пак вие си имате тема...  Rolling Eyes


И един въпрос: Cristian се определи веднъж като "практик". Сега четем, че бил/ не бил лекар. Дали би ни пояснил с едно изречение какъв си?

# 69
  • Мнения: 2 176
И аз това се чудя - каква е причината тревогата да ви мобилизира отново и то тук, все пак вие си имате тема...  Rolling Eyes
Чакай, кой е поставил условието да се пише само в една тема - не съм го срещала във форумните правила?
И кои сме ние, а кои вие?  Rolling Eyes

Подходът ти е да спамиш в темата. Ако няма какво да напишеш конкретно по нея, недей да пишеш глупости.
Такива постинги се смятат за заяждане и не се толерират.

# 70
  • Мнения: 6 362
Аз мисля, че е редно темата ви "за" ГНМ да не е закована

В интерес на истината, едва сега видях, че има такава закована тема и не знам защо е закована, нито кой я е заковал. Ще проверя, но не смятам, че темата трябва да е закована, както и работната тема за преводи.

# 71
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Лекар съм и работя в Германия. Простете за невежествето ми, но не разбрах как лекува пациентите си Хамер. Може ли някой да ми напише с две изречения концепцията на лечението му.

# 72
  • Мнения: 4 150
Лечението е конвенциално,но се определя от биологичните закони.

# 73
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Разбирам,че ако се налага оперативно лечение, последователите му го отказват.
Правилно ли съм разбрала?

Какво означава конвенционално?

В медицината под тази дума стоят точно определени правила и схеми на лечение.

# 74
  • София
  • Мнения: 3 099
Лекар съм и работя в Германия. Простете за невежествето ми, но не разбрах как лекува пациентите си Хамър. Може ли няко да ми напише с две изречения концепцията на лечението му.

Апокрифно е. Не допускат всеки. Разпращат статии и книги по мейли. Не знам защо - това е обикновено езотерично учение, но явно с богат негативен опит в Европа, преследван на някои места и от закона...

Общи условия

Активация на акаунт