Колко е призната в чужбина ГНМ?

  • 13 060
  • 75
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 099
Уважаеми родители в чужбина,

Възникна спор по отношение на ГНМ на Хамер и в името на истината, ми се иска да ви попитам: в чужбина, и най-вече в Германия, призната/позната ли е?

ПП. Не изпадам в подробности, защото ако не сте я чували - няма значение. Но ми се иска да знам, практикува ли се такова нещо някъде и някой изобщо дали я е "припознал" за адекватна?  Thinking

# 1
  • Мнения: 653
аз съм мяркала заглавието на темата в здравния форум

тук се признава само официалната медицина

естесвено, никой няма да ти забрани да се лекуваШ както намериШ за добре, но си е на твоя отговорност и няма субсидии от държавата...

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099
В Германия - доколкото ми е известно - се признава и хомеопатията, нали? А тя не е много традиционна...

# 3
  • Мнения: 653
В Германия - доколкото ми е известно - се признава и хомеопатията, нали? А тя не е много традиционна...

Извинявай, писах за Италия.

Тук хомеопатията не е призната. Това не озна4ава, 4е е забранена. Има си лекари хомеопати, но например лекарствата на са субсидирани от държавата и съответно са много по_скъпи. Не съм съвсем сигурна дали разходите се водят за медицински, но мисля 4е не. Все едно да отидеШ на индийски ле4ебен масаж и да искаШ да ти го признят за медицински преглед. Има си непрекъснато дебати, може и неЩо да са признали, не знам.

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 17:23 от gioia.

# 4
  • Мнения: 2 032
Не; но на него му е забранено да практикува, и е лежал в затвора в Германи, пък и във Франция.
Освен това, този "очарователен" персонаж е антисемит, пък и измамник.

# 5
  • Мнения: 212
Създателят на ГНМ Хамер е престъпник в родната си Германия. Има повдигнато поне едно дело срещу него както в Германия, така и в Австрия. Затова живее в странство. Както посочва Алиса, излежавал е присъди в Германия и Франция.

Поддръжниците на ГНМ в Германия са десни екстремисти и с открити антисемитски настроения.

Най-новите им "геройства" датират от март 2009.

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 18:48 от Persona

# 6
  • Мнения: 4 399
За ГНМ аз съм Чувала само и единствено от този форум (въпреки Че съм живяла и в Германия и в Австрия). И макар да се нямам за репрезентативна единица на обществото, мисля Че това отговоря на въпроса дали е позната, призната и до колко.

# 7
  • T"A
  • Мнения: 2 515
За Израел има ли смисъл да казвам, че не е призната, а създателят и е смятан за върл антисемит?!   Crazy

Иначе здравните ни застраховки покриват част от цената на някои от алтернативните методи на лечение - иглотерапията напр.  Peace

# 8
  • Мнения: 1 473
Ивонска, ще ви разочаровам и аз, не само че не  е призната в Германия, а е  забранена и не се практикува.

# 9
  • Мнения: 7 837
И аз за тази медицина, четох за първи път тук, във форума. Търсачката на Food and Drug Administration в Щатите, дава това

Цитат
In 1986, after Nieper made a promotional tour, the FDA notified him that the products could not be legally imported into the United States. A few months later, the FDA issued an import ban and a Talk Paper stating that the products had not been proven safe or effective. In 1993, the FDA learned that a company based in the United States was illegally manufacturing orotates and other Nieper products. The company's president was prosecuted and the products were seized and destroyed

http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/nieper.html
http://www.quackwatch.org/02ConsumerProtection/FDAActions/oden.html
http://www.fda.gov/ora/fiars/ora_import_ia6628.html


Гледам че се продават разни хранителни добавки с неговото име, но обикновено на всякакви подобни продукти пише, че не са минали през контрола на FDA.


И кой е Nieper, последовател на Хамер ли? Или става въпрос за нещо съвсем различно?

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 21:19 от Кейси

# 10
  • Мнения: 2 176
Създателят на ГНМ Хамер е престъпник в родната си Германия. Има повдигнато поне едно дело срещу него както в Германия, така и в Австрия. Затова живее в странство. Както посочва Алиса, излежавал е присъди в Германия и Франция.

И Роналд Райф е съден, лабораториите му са опустошени, а животът му - съсипан.
Но той е създателя на първия светлинен оптичен микроскоп с огромно увеличение, което и до сега не може (или някои хора не искат) да се постигне.
Освен това рак сигурно нямаше да има, ако това не беше се случило: http://bgaudio.org/modules.php?name=News&file=article&sid=95

Познайте на кого е пречел, кой е имал интерес и какъв.  Twisted Evil

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 22:07 от multimodal

# 11
  • Мнения: 7 605
А какво е ГНМ???

# 12
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
В една друга тема се обсъждат интересите и за или против това лечение...Тук хората дават конкретен отговор за конкретната държава  Peace

ГНМ-Германска нова медицина...Темата се разисква в подфорум Хомеопатия, билколечение, алтернативна медицина

# 13
  • Мнения: 7 605
Мерси Боряна. Иzобщо не го бях 4увала това 4удо, хем съм германка  Crazy
Но сега 4етох иz википедия и си спомням zа слу4ая на малката Оливия, покрай което съм 4увала името му. Да, има zаведено дело срещу него не само тук, ни не е вярно 4е практикуването на ГНМ е zабранено. Лекарите имат свободата да лекуват както с4итат zа редно, оба4е тъй като ГНМ противоре4и на приzнатата медицина, прилагането й може да има Юрисди4ески последствия.

# 14
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Напишете в чичко Гугъл въпроса ви и ще излязат необходимия брой отговори  Peace
Не е по темата  Peace

П.С. Корегирам-не сте по темата  Peace
Бихте ли споделили в държавите в които живеете дали е известен този вид лечение  Peace Това все пак е въпроса тук  Peace

Общи условия

Активация на акаунт