Колко е призната в чужбина ГНМ?

  • 13 068
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 176
Майка ми има мамарен карцином.Ходи на 4 химио и 2 лъчетерапии в рамките на година и половина.За същото време и изрязоха още две "разсейки".
Като се изключи колко тежко преживя промяната във външнив си вид,кой знае какво подобрение нямаше.Обаче тя беше настроена да умира и само за това говореше...

През лятото беше за два месеца при мен в Холандия.Никакъв стрес,абсолютна почивка,всеки ден разходки на чист въздух.
Докато не съм си била у дома е намерила всички възможни добавки и лекартсва за ракови заболявания,които са на бг и има инфо за тях в нета.
Чудеше се какво да си купи.
Аз се свързах с един лекар от Благоевград,който поиска да му изпратя епикризата на мама преди да и назначи хомеопатична напитка на име Варумин.
От тогава половин година.Майка ми се чувства прекрасно,няма разсейки,туморния маркер е в норма,а самата тя изглежда с 20 години по-млада.Отказа всякакви по-нататъшни химио -и лъче-терапии.

Преди месец ме помоли да проверя дали мога да и изпратя от тук някакво лекарство,което се продавало в Германия.В нета намерих,че в Холандия въпросното биле е забранено от няколко години.Причината-направено е от някакво хищно растение,което обаче,като лекарствена напитка унищожава много повече здрави клетки,откокото ракови.Струва около 35 евро в Германия.Приятелка на мама си го доставила от бг-лекар,който и го донесъл от ГЕрмания за цената от 350 евро.Приятелката починала скоро...

НЕ знаех за този вид нова медицина,тук не е популярна, а аз никак и нямам вяра.Много е относително да се каже твърдо за или против-все пак всеки случай е много индивидуален и това,което за един е лек за друг може да се окаже отрова,при това с най-добри намерения.

Съчувствам ти за майка ти, и мисля, че ще се оправи, щом така добре се развиват нещата при нея.  Hug Много е важно да бъде обнадеждена и да усеща, че има бъдеще..
Това лекарство Варумин го чувам за пръв път, би ли споделила името на лекаря (ако искаш на лични). Предполагам, че не става въпрос за Продан Христов, който е правил изследвания дори в чужбина, и е доказвал ефективността на неговото откритие, с прекрасен ефект.., но не видяло бял свят официално...  Confused

Билката също ме интересува (на ЛС?), четох за случай на рак, излекуван с билки. Човекът е бил преследван и не е имал шанс неговия случай да стане обществено достояние. Която и да е билка едва ли унищожава повече здрави клетки от химио и лъчетерапията.. Да не забравяме, че няма панацея. При рака има нелечими случаи (фази) за която и терапия да става въпрос.

# 46
  • Мнения: 573
Продан Христов не е от Благоевград, а от пловдивския край и не е лекар, а фармацевт. Живее във Виена, не в Германия. Родителите ми се познават със семейството му и сме свързвали болни с него. Знам за случаи, в които е имал ефект неговото лекарство, но и такива на които не е помагнало.

# 47
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Добре, де, в тази тема много се споменава хомеопатията, но аз не виждам връзка между нея и ГНМ  Thinking

Освен това, че влизат в категорията "алтернативна медицина", но тази категория просто е много широка... Тук хомеопатията може да бъде поета частично от здравната каса, но под лекарско наблюдение и следят какво става по време на лечение и го записват в регистри, след което има и научни статии за ефектите... в смисъл, изучават я, изучават как действа... Натуропатията също може да се признае като лечение, ако се извършва от съответните лица  с подходяща квалификация(лекари, диетолози). Пълните медицински застраховки си имат такъв "раздел" - алтернативни лечения, но, както казах, частично поемат разходите. Напр. за отказване от тютюнопушенето препоръчват някои от алтернативните методи с направление от личен доктор. И мен, когато отказвах цигарите, лекарят ме попита какво лечение искам  Peace (сред предложените от него опции имаше и няколко алтернативни метода)

Да си призная - трудно ми е да си представя, че някой може да взима насериозно ГНМ, в чиято философия споменават, че е имало тайни методи на лечение сред евреите, които създателите на ГНМ са "разкрили"  Crazy И цитират "Протоколите на мъдреците от Цион" и/или други подобни  ooooh!

Vanhorne, kartinka, съжалявам за това, което преживявате  Sad
Загубих преподавател преди няколко месеца, в семейството на съпруга ми има поражение от тази болест и, макар че това са хора, които не са толкова близки, колкото са "кръвните роднини", шокът и ужасът са ми познати.  Cry

# 48
  • Мнения: 1 761
http://www.varumin.com.mk/varumin.html

варумин

http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_1546.html


http://www.anticancerbg.com/


Сестрата на майка ми,която беше детски лекар по професия, почина от рак на гърдата преди 16 години.Майка ми се грижеше за нея.Сега майка ми има рак на гърдата.
На свекър ми пък на 80 години му откриха рак на простатата.

Ранната диагностика и профилактиката на раковите заболявания може да помогне много,ако имате случаи на ракови заболявания в семейството,просто ходете редовно на профилактични прегледи.То след Чернобил май почти във всяко семейство има раково болен.

Лекарят от Благоевград се казва д-р Михайлов.


С Продан Христов не успях да се свържа за малигноцита,доколкото знам е доста възрастен вече.Неговото лекарство не бива да се приема по време на химиотерапия и помага в по-ранен стадий на болестта.

# 49
  • Мнения: 2 176
kartinka, дано майка ти се справи.  Hug
Много съм чела за Продан Христов - жалко че никой не мисли за хората, и той не е имал възможност да направи повече за човечеството...
Д-р Михайлов не ми е известен, може ли на ЛС повече?

# 50
  • София
  • Мнения: 3 099
ivonska знам че си пуснала тази тема за да задоволиш личното си любопитство и да натриеш носа на тези, които защитават ГНМ в здравния форум , като им покажеш, че никой от нас не е чул за този метод. Така че не виждам смисьла на тази тема-това си е твоя спор и не ни замесвай.
...

Не знам от къде знаеш какво е било намерението ми, пък не ме и касае! Можеш спокойно да не се замесваш в хипотетичното натриване на носове, като не пишеш...  Wink


Очевидно, обаче, почти никой не е чул за ГНМ... Любопитно ми беше и благодаря на тези, които се включиха по същество.

# 51
  • Мнения: 1 199
Ама ти не разбра ли, че тези които я практикуват, не тръбят за нея наляво и надясно? По разбираеми причини. Защото навсякъде държавата покровителства официалната медицина, което означава че за един и същи резултат на лекаря, практикувал официална медицина, няма да му направят нищо, а другият, практикувал алтернативна, ще го обяват за шарлатанин и могат дори да го осъдят. Нищо чудно че предпочитат да действат като частен клуб. 

# 52
  • София
  • Мнения: 3 099
Ама ти не разбра ли, че тези които я практикуват, не тръбят за нея наляво и надясно? ...

Не, не разбрах. В Бг-мамма изглежда се действа по различен начин.

# 53
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ама ти не разбра ли, че тези които я практикуват, не тръбят за нея наляво и надясно? По разбираеми причини. Защото навсякъде държавата покровителства официалната медицина, което означава че за един и същи резултат на лекаря, практикувал официална медицина, няма да му направят нищо, а другият, практикувал алтернативна, ще го обяват за шарлатанин и могат дори да го осъдят. Нищо чудно че предпочитат да действат като частен клуб. 

Няма нужда да се слагат всички алтернативни методи на лечение под обща шапка и да се изкарват жертва на властващата "класическа" медицина. Къде е границата между шарлатанството и истинското лечение? Защото все пак не можеш да отречеш, че има и шарлатани, нали?

Факт е, че някои от алтернативните методи са по-приети от други и за това си има причини.... разбираеми причини, както ти ги наричаш.

# 54
  • Мнения: 1 199
Да, разбираеми причини. Хомеопатията съществува от над 200 години, и едва напоследък става по-популярна. А колко лекари са ми наричали хомеопатията шарлатанство, дори когато са виждали (по мен и семейството ми) че се справя с проблеми, с които те не са могли да се справят... Наистина няма нужда да се слагат различните алтернативни медицини под еднаква шапка, ама е и много рисковано ние да слагаме етикети "шарлатанство" бед да ги познаваме.

# 55
  • Мнения: 1 725
А дали в чуждите сайтове за алтернативна медицина ГНМ е също толкова интензивно дискутирана както в нашите, ми е интересно? Защото е ясно, че в Интернет пространството е доста популярна тема и някак не ми се връзва тук в БГ да са виртуалните и пионери (не, че е чак невъзможно, разбира се)

# 56
  • T"A
  • Мнения: 2 515
За тукашните сайтове - твърдо нье!  Naughty

Когато прочетох за ГНМ в бгмама, ми отне няколко часа да намеря информация на иврит, просто няма, а камо-ли хората да я обсъждат толкова интензивно!  ooooh!

# 57
  • Мнения: 573
Доколкото разбирам дори и на английски се намира трудно информация. Основно е на немски, а също е разпространена и в Италия.

http://www.deathsect.com/
http://www.transgallaxys.com/~kanzlerzwo/board.php?boardid=17

# 58
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Доколкото разбирам дори и на английски се намира трудно информация. Основно е на немски, а също е разпространена и в Италия.

http://www.deathsect.com/
http://www.transgallaxys.com/~kanzlerzwo/board.php?boardid=17

няма такова неЩо, в Италия имат един сайт и една организация, които по вси4ко напомнят религиозна секта.

нямам познати, последователи на теорията и предполагам, 4е средният италианец не я е 4увал дори.

в Италия и хомеопатията е със средно разпространение и при това, напълно лиШена от ексцесиите, които забелязвам в Здравния за България.
явно наШите хомеопати не са истински такива  newsm78

# 59
  • Мнения: 573
feiam в повечето страни и сайт няма и организация няма.  Това имах предвид. Wink

Общи условия

Активация на акаунт