Колко е призната в чужбина ГНМ?

  • 13 066
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 780
И аз не бях чувала за ГНМ. А на английски има ли някакъв опеределен термин, който се използва? Бих попитала семейната ни лекарка.. ей така, от любопитство.

В нашия район на едно място има надпис: "Класически хомеопат - аптека" и после писано на китайски. Никога не съм влизала, но не ми прилича на много оживено и посещавано място.

# 31
  • Мнения: 1 199
Мили, ето:
http://www.newmedicine.ca/
Ама едва ли има смисъл да питаш семейната ти лекарка Simple Smile
Ванхорн, съжалявам за брат ти. Брат ти не го ли лекувахте и с официалната медицина, или разчитахте само на НГМ?

# 32
  • Мнения: 1 169
heureuse ооо не, той беше на химио терапия, но дребно-клетъчния рак се диагностицира когато пациента е вече в напреднал стадий. Няма симптоматика. Той беше в 4-ти. Успяха с химио да му удължат живота с 3 месеца. Живя 7 месеца след като го откриха.

# 33
  • Мнения: 780
heureuse, благодаря за линка!   bouquet Попогледнах много бегло... ама няма да стане; ще трябва да прочета по-съсредоточено и подробно, че така просто не откривам смисъл.

Vanhorne, не за първи път чета когато пишеш за брат си. И винаги ме докарваш до сълзи. Съчувствам ти с цялото си сърце!

# 34
  • Мнения: 2 093
 ivonska знам че си пуснала тази тема за да задоволиш личното си любопитство и да натриеш носа на тези, които защитават ГНМ в здравния форум , като им покажеш, че никой от нас не е чул за този метод. Така че не виждам смисьла на тази тема-това си е твоя спор и не ни замесвай.

Не е ли по-добре да си отворим отделна тема за да алтернативната медицина в отделните дьржави. На мен ми е много интересно и опредлено бих споделила повече по вьпроса в отделна тема.

 Vanhorne ๏̯͡๏) и сьжелявам за брат ти, само мога да си представя през какво сте минали. На една колежка в офиса, брат и почина преди 2 дни от тумур на мозька. Гледах негови снимки и е толква жалко когато млади хора си отиват по този жесток начин

 

# 35
  • Мнения: 2 032
Не е ли по-добре да си отворим отделна тема за да алтернативната медицина в отделните дьржави.
 

Не, защото ще трябва и трета тема, за шарлатании. ГНМ ще попадне там, например.

А ти ако наистина искаш да се информираш за алтернативна медицина, най-вероятно можеш да намериш много по-надежни и задълбочени източници. Можеш и да се осведомиш за скорошните промени на европейско ниво, и за пресечните точки с традиционната медицина. Абе, има много публикации, стига да ти се чете.

# 36
  • Мнения: 1 199
Ванхорн, наистина ми е трудно да изразя колко съжалявам!
Хубаво е че сте опитали всичко, поне да си спокойна. Не мисля че има медицина, каквато и да е, от която можем да очакваме винаги да връща към живот болни от рак в терминална фаза.
Мили, аз все не мога да прочета информацията там, интересно ми е, но много сложно ми изглежда засега. Но знам, че ако се наложи не дай Боже ще намеря време.
Крисимами, много добра идея е да пуснем такава тема. Вчера четох за кайропоракторите (не знам как да го кажа на български) и съм много заинтригувана. И от другите практики, разбира се.

# 37
  • Мнения: 1 169
Благодаря ви момичета...за мен сякаш беше вчера.
Най- ужасното е, че в такива моменти такива хора се опитват да се възползват от теб. Знаят, че трезво мислещ и средно интелигентен човек разбира, че шанс няма, но една надеждичка винаги тлее дълбоко и си казваш- може и да е истина...Те го разбират и се възползват по най- грозния начин.

heureuse аз четох, четох, всяка една думичка и запетайка не пропуснах. Няма логика, нямааа. Аз съм за природните неща. Гледала съм си детето по възможно най- природния начин и продължавам така, но гледам да има баланс. Когато се налага не природното да се намеси в името на доброто, съм също "ЗА". Не обичам крайностите.

Още веднъж се извинявам за отклонението в темата.   bouquet

# 38
  • Мнения: 2 176
Можеш и да се осведомиш за скорошните промени на европейско ниво, и за пресечните точки с традиционната медицина.
Това е абсурдно - нямат пресечни точки, защото се разминават в основните си концепции, напр. що е болест и здраве.
Много неща съм написала в другата тема и не ми се преразказват, затова който има интерес, може да я следи.

# 39
  • Мнения: 7 914
Кое "течение" в хомеопатията се покрива от ЗК?
Уточнявам - въпросът ми има връзка с темата, но ще я направя след като получа отговор.
ти си избираш хомеопата... според желанията си, понеже тук не го прием като равен ан домашния лекар и хомеопат не може да е дом. лекар
нооооооооооооооо
 тук хомеопатите нямат медицинско образование, имат разни курсове и съответни организации с курсове и обучение Rolling Eyes


за мен тази тема е напълно излишна... но да си каже мнението -  търсите под вола теле -  колко време е било необходимо традиционната медицина  да бъде всепризната? Thinking






Vanhorne ๏̯͡๏)
съжелявам за брат ти Hug

# 40
  • Мнения: 1 169
Кое "течение" в хомеопатията се покрива от ЗК?
Уточнявам - въпросът ми има връзка с темата, но ще я направя след като получа отговор.
ти си избираш хомеопата... според желанията си, понеже тук не го прием като равен ан домашния лекар и хомеопат не може да е дом. лекар
нооооооооооооооо
 тук хомеопатите нямат медицинско образование, имат разни курсове и съответни организации с курсове и обучение Rolling Eyes
за мен тази тема е напълно излишна... но да си каже мнението -  търсите под вола теле -  колко време е било необходимо традиционната медицина  да бъде всепризната? Thinking


Vanhorne ๏̯͡๏)
съжелявам за брат ти Hug

Благодаря ти Звезди

# 41
  • Мнения: 2 176
Кое "течение" в хомеопатията се покрива от ЗК?
Уточнявам - въпросът ми има връзка с темата, но ще я направя след като получа отговор.
ти си избираш хомеопата... според желанията си, понеже тук не го прием като равен на домашния лекар и хомеопат не може да е дом. лекар
нооооооооооооооо
 тук хомеопатите нямат медицинско образование, имат разни курсове и съответни организации с курсове и обучение Rolling Eyes


за мен тази тема е напълно излишна... но да си каже мнението -  търсите под вола теле -  колко време е било необходимо традиционната медицина  да бъде всепризната? Thinking

Звездичка, не знам къде живееш и къде е това "тук", срещала съм те и в други теми, но не сме разменяли мнения.
Хомеопатът не може да е ЛЛ в България, а от тази тема научавам, че в някои държави се покрива подобно лечение и от ЗК. И понеже отдавна се интересувам от хомеопатия и доста чета, честно казано се изненадвам. Все още има опити за дискредитирането на този прекрасен метод, "захарни топченца" и "плацепо" могат да се срещнат в известни медицински издания. Освен това т.нар. френска школа (Boiron) усилено се опитва да присвои името на метода, без да се базира на неговите принципи и закони.

Не би ме изненадало, ако точно тази школа се поема от ЗК в някои държави, понеже предписва лекарствата на принципа на стандартната медицина - симптоматично. Медицинско образование по хомеопатия у нас няма, за съжаление. Има няколко наследници на Лондонския Хомеопатичен Колеж, които провеждат курсове. Вероятно е заради държавната политика - силно лоби на фармация и традиционна медицина. В ЕС има държави, където хомеопатията е силна - има дори хомеопатични болници. А какво да кажем за една Индия..

Затова попитах, няма никакви волове и телета. Simple Smile








# 42
  • Мнения: 2 907
За Франция.

Тук има лекари хомеопати и са напълно легални. Моят беше такъв, но двама от неговите пациенти ( с рак ) се съюзиха срещу него и го осъдиха под претекст, че е ползвал нестандартни ( и неофициални ) методи на лечение върху тях. Така на моят лекар му беше отнето правото да практикува след 25 години стаж.
С това исках да потвърдя едно от мненията от предните страници, че действително практикуването на алтернативна медицина е по-застрашена от класическата. Дали това е правилно е друга тема.

А за ГНМ никога не бях чувала. Сега едва прочетох повече.

# 43
  • Мнения: 7 914
multimodal
в зависимост от здравната осигуровка са и предимствата ( не съм сигурна дали има и в минималната) -  едно  от тях е бюджет за алтернативна медицина. ти самичък си решаваш дали да ползваш такава или не. решението е независимо от личния лекар Rolling Eyes
специално аз съм ползвала само  осциопат Blush

Хомеопат имам.. но в БГ и оттам доста успешно се лекуваме Flutter ползвам и други средства...

 нещо май не сме се се разбрали
.....
Затова попитах, няма никакви волове и телета. Simple Smile
.....
това категорично не са думи , изписани за теб   bouquet



 за мен лечителя не е човека, който размхава дипломи, а човека , който лекува т.с. дава ти пътя за лечение Peace

# 44
  • Мнения: 1 761
Майка ми има мамарен карцином.Ходи на 4 химио и 2 лъчетерапии в рамките на година и половина.За същото време и изрязоха още две "разсейки".
Като се изключи колко тежко преживя промяната във външнив си вид,кой знае какво подобрение нямаше.Обаче тя беше настроена да умира и само за това говореше...

През лятото беше за два месеца при мен в Холандия.Никакъв стрес,абсолютна почивка,всеки ден разходки на чист въздух.
Докато не съм си била у дома е намерила всички възможни добавки и лекартсва за ракови заболявания,които са на бг и има инфо за тях в нета.
Чудеше се какво да си купи.
Аз се свързах с един лекар от Благоевград,който поиска да му изпратя епикризата на мама преди да и назначи хомеопатична напитка на име Варумин.
От тогава половин година.Майка ми се чувства прекрасно,няма разсейки,туморния маркер е в норма,а самата тя изглежда с 20 години по-млада.Отказа всякакви по-нататъшни химио -и лъче-терапии.

Преди месец ме помоли да проверя дали мога да и изпратя от тук някакво лекарство,което се продавало в Германия.В нета намерих,че в Холандия въпросното биле е забранено от няколко години.Причината-направено е от някакво хищно растение,което обаче,като лекарствена напитка унищожава много повече здрави клетки,откокото ракови.Струва около 35 евро в Германия.Приятелка на мама си го доставила от бг-лекар,който и го донесъл от ГЕрмания за цената от 350 евро.Приятелката починала скоро...

НЕ знаех за този вид нова медицина,тук не е популярна, а аз никак и нямам вяра.Много е относително да се каже твърдо за или против-все пак всеки случай е много индивидуален и това,което за един е лек за друг може да се окаже отрова,при това с най-добри намерения.

Общи условия

Активация на акаунт