Колко е призната в чужбина ГНМ?

  • 13 063
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
За Холандия не съм чувала ( но и аз не ходя по лекари, Слава Богу!). Имам една позната, която ходи по какво ли не....Това не е споделяла...

# 16
  • Мнения: 6 362
Много моля да се придържате към темата и да не клонирате споровете из всички форуми (премахнах страничните коментари).
Има тема по въпроса в съответния подфорум.

В една друга тема се обсъждат интересите и за или против това лечение...Тук хората дават конкретен отговор за конкретната държава  Peace

ГНМ-Германска нова медицина...Темата се разисква в подфорум Хомеопатия, билколечение, алтернативна медицина

# 17
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Испания - не е призната. За хомеопатията - в момента се прокарва закон, според който всеки желаещ да бъде хомеопат трябва да е завършил медицина. Хомеопатични лекарства може да се изписват, но лекарят носи отговорност за тях; мисля и, че не се поемат от здр.каса.

Швейцария - също не е призната. Хомеопатията обаче е много търсена - заради по-ниските цени и голямата достъпност на лекарствата, както и заради високите здр.осигуровки, които нарастват право пропорционално с броя на леченията. И хората се опитват да си спестят увеличаването на вноската, като си взимат нещо хомеопатично, ако преценят, че състоянието им не е сериозно.  Rolling Eyes Да не говорим за злоупотребите с тези лекарства - разразилия се в момента скандал с даването на хомеопатични "успокоителни" на хиперактивни деца (диагностицирани така от учителите си).

# 18
  • Мнения: 2 093
 Bec отклоняваш се от темата и ще те санкционират, отговаряй с да или не само Laughing

Явно сьм изпуснала нещо пикантно

Ако това е целта на темата, по добре да я заключат, ясно е че никой не е чул за това лечение и темата е скука, ако само това е позволено да се дискутира

# 19
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Chrisimommy  Laughing Hug

Дала съм нарочно подробности, за да се види, че и двете държави, за които говоря, са отворени за алтернативно лечение.

Всъщност, подробностите са в тази тема, не видях някой да е сложил линк към нея.

# 20
  • Мнения: 494
Австралия- от твойта тема чух за този вид лечение. Не знам дали е забранено или не тук, но в никакъв случай не е популярно.

# 21
  • Мнения: 7 837
Много е объркана информацията около тази медицина, но поне една такава клиника излиза в Щатите.
http://covenanthealthclinic.info/?p=41
Явно не е забранено. Но, доколко е популярно...

Отделно, из разни сайтове има призиви, да не се вярва на определени компании и клиники, защото били опорочили дейността на Хамер или направо плагиатствали от него.
Голяма мистика...

# 22
  • Мнения: 1 199
Лекарите имат свободата да лекуват както с4итат zа редно, оба4е тъй като ГНМ противоре4и на приzнатата медицина, прилагането й може да има Юрисди4ески последствия.

И аз ще се отклоня от темата Embarassed ама ми стана интересно дали за починал раково болен, лекуван от официалната медицина по стандартите, някой ще заведе дело защото е умрял... В много случаи човек се обръща към алтернативната медицина когато официалната не може да му помогне, а едва ли има медицина, алтернативна или не, която да осигурява безсмъртие.
И конкретно по темата - в Канада не е известна, но например мой приятел натуропат знае за нея. Иначе тук имат център, имат сайт, правят семинари, ама доколкото разбрах лекарите които я практикуват са затворен кръг и не можеш просто да провериш в интернет къде се практикува, да се обадиш , да си вземеш час и да отидеш. Въпреки че съм убедена че ако много искаш ще намериш начин.

# 23
  • Мнения: 1 169
Преди две години когато брат ми беше още жив, някой ми даде линк към тази ИЗМАМА. Лично се опитах да направя връзка с господина (името не помня), който говореше английски много трудно. Да ви кажа честно не помня да ми е дал нещо конкретно и контроверсията към личността му ме накара да забравя.
Не мога да намеря старите си постове, за да покажа сайта и човека, с който направих връзка. Определено не излекува брат ми от рак. Помня, че се опитваше с голям зор да ми обясни, че трябва да го заведа в Германия. Казах му, че е 4 стадий- пак доведи го. Много четох тогава. Всичките тези рентгенови снимки на мозъка, сенки които вижда..."лекува"...

Към авторката- не не популярна и не е легална тази медицина тук.

Мамма можеш да изтриеш поста ми, но съм длъжна да споделя опита си, тъй като когато си отчаян си готов на всичко. Бях готова света да обърна, но да намеря лек- не успях.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Мамма можеш да изтриеш поста ми, но съм длъжна да споделя опита си, тъй като когато си отчаян си готов на всичко. Бях готова света да обърна, но да намеря лек- не успях.

Защо да го трие? Това е съществено - споделяне на пряк опит!

Съжалявам за брат ти и благодаря, че се включи...  Flowers Rose

# 25
  • Мнения: 1 132
В Холандия не е призната и не съм чувала да се практикува.
Хомеопатията се покрива при някои видове застраховки.
Vanhorne, съжалявам за брат ти.

# 26
  • Мнения: 2 176
Хомеопатията се покрива при някои видове застраховки.

Кое "течение" в хомеопатията се покрива от ЗК?
Уточнявам - въпросът ми има връзка с темата, но ще я направя след като получа отговор.

# 27
  • Vienna
  • Мнения: 519
а3 сьм лекар в Австрия, и се 3анимавам от4асти и с алтернативна медицина (най ве4е китайска), никога не сьм оба4е 4увала 3а то3и метод.

# 28
  • Мнения: 1 132
Хомеопатията се покрива при някои видове застраховки.

Кое "течение" в хомеопатията се покрива от ЗК?
Уточнявам - въпросът ми има връзка с темата, но ще я направя след като получа отговор.
Доста е сложно за обяснение, а покритието е наистина минимално. В общи линии по-голяма част от хомепатичното лечение е за сметка на пациента. Влиза в секция алтернативно лечение и не се предлага от всички застрахователи. По принцип се покриват консулти от лекар-хомеопат и от класически хомеопат. Трябва да са членове на  хомеопатичнa организации, а за класическите и да са регистрирани в една друга организация. Като по принцип по-малко са застрахователите, които покриват класическа хомеопатия. Препаратите трябва да са закупени от аптека и да са регистирани в регистъра за хомеопатични лекарства.Като цяло цялата процедура е тромава и аз лично предпочитам да си плащам консултите кеш и като ми дойде музата се занимавам със застрахователя.

# 29
  • Мнения: 2 032
Ето една простичка критика (не от лекар) на твърденията за лекуване на рака "по природному"; споменава се и Хамър:

http://www.jonn.co.uk/badhomeopathy/modules/news/article.php?storyid=30

Общи условия

Активация на акаунт