може ли да се сбърка?

  • 6 590
  • 142
  •   1
Отговори
# 105
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз пак ще дам пример с една мама, с която лежах в след операционна. Момичето се беше готвило за момче- нямала е и грам съмнение, опериралият я доктор също.Тя беше много объркана от появата на нейната дъщеря, беше в подобие на шок, а нейния доктор се смееше каква истинска изненада се получила.

# 106
  • Мнения: 3 495
моите и двете щерки са били в сини и зелени колички.
Ярките цветове възбуждат - за  себе си никога не бих взела червена или жълта количка, или пък розова- мое мнение

# 107
  • Мнения: 1 427
Аз не бих купила розова или чисто синя количка - не харесвам сексистки цветове Wink Нещо неутрално винаги е по-добре. Сега има такива свежи и весели десени и съчетания.
А по въпроса за пола - винаги може да има грешка.

# 108
  • Мнения: 288
Какви са тези глупости , че розовото е за момичета , а синьото за момчета Close Аман от предрасъдаци .Когато се роди моето момченце , си купих оранжева количка , после си взех лятна също оранжева , а сини дрехи май е носил само на изписването и разни други подарени в синьо . В синьо почти нищо не купувам , защото като видя момченце облечено в синьо от главата до петите , или момиченце облечено изцяло в розово ми се повдига . Веднага става ясно , че тези родители много държат да се вижда от другия край на улицата от какъв пол е детето им .Все едно ти да носиш само розови дрехи , а мъжът ти сини  Sick , това е глупаво.И не разбирам какво лошо има едно мимиченце да се вози в синя количка newsm78 То само в България май има такъв сексизъм #Cussing out

# 109
  • Мнения: 3 092
Моето момиченце се вози в количка в сини и жълти цветове. Wink
Ако държиш обаче на синя или розова трябва да рискуваш . Laughing

# 110
  • Мнения: 869
Искам да пиша в тази тема поради простата причина,че се ядосвам всеки път когато прочета нещо подобно.Иска да питам на авторката на тази тема : Ако не си сигурна ,че в 7-ми месец лекаря ще познае пола на бебето на 3D ,то как да бъдеш сигурна,че лекаря е видял евентуален проблем или увреждане .Та нали смисъла на Феталната морфология и преглед на 3D e точно тази.Бъдещата майка да е спокойна,че всичко с бебето е наред.
Съжалявам .Може да ви се струва рязко,но не умаловажайте Феталната морфология така.

# 111
  • София
  • Мнения: 44 271
Искам да пиша в тази тема поради простата причина,че се ядосвам всеки път когато прочета нещо подобно.Иска да питам на авторката на тази тема : Ако не си сигурна ,че в 7-ми месец лекаря ще познае пола на бебето на 3D ,то как да бъдеш сигурна,че лекаря е видял евентуален проблем или увреждане .Та нали смисъла на Феталната морфология и преглед на 3D e точно тази.Бъдещата майка да е спокойна,че всичко с бебето е наред.
Съжалявам .Може да ви се струва рязко,но не умаловажайте Феталната морфология така.

Мхм...да важни са...но понеже зад ехографа седи човек - грешки стават и то не само за пола....

# 112
  • Мнения: 1 427
Един известен варненски гинеколог не успя да види пола на собственото си бебе, при преглед на жена му в 33 седмица, на 3Д  Wink Така, че процент вероятност за грешка винаги има.

# 113
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Моята дъщеря се вози в синя количка и се чувстваше добре,
според мен не е толкова важен цвета на количката,но щом се притесняваш
изчакай и я купете след като родиш. Peace

# 114
  • Мнения: 75
Според вас след два 3Д ехографа -в 5 и 7 месец,на които различни лекари са констатирали еднакъв пол,мога ли да съм достатъчно сигурна,за да купя синя количка,или все пак да си избера неутрален цвят?Вие как бихте постъпили?

Трябваше докторите да питаш-дали си залагат мнението,че после те ще купуват розовата количка-шегичка Hug

Че какво й е на синята количка и за момиче Simple Smile Виж обратния вариант - розова щеше да е по-неприятно,ама това са бели кахъри важното е бебечето да се роди живо и здраво  Grinning

# 115
  • Мнения: 1 394
 Каквато искаш количка му купи/да не е розова само/...Гледам майките...всички момиченца облечени в розово и всички момченца облечени в синьо...имам две момчета и единственият цвят,който не съм им обличала е розово.Иначе познавам много момичета със сини колички и много момчета с червени....но това са щуротии според мен.Едно време са купували синя за момче и червена за момиче....щото е нямало друти цветове  Wink,но сега,каквито искаш и модели и цветове.Да родиш живо и здраво бебе и ти да си жива и здрава,за количката има време,не вярвам да го изкараш още третия ден...

# 116
  • Мнения: 835
Искам да пиша в тази тема поради простата причина,че се ядосвам всеки път когато прочета нещо подобно.Иска да питам на авторката на тази тема : Ако не си сигурна ,че в 7-ми месец лекаря ще познае пола на бебето на 3D ,то как да бъдеш сигурна,че лекаря е видял евентуален проблем или увреждане .Та нали смисъла на Феталната морфология и преглед на 3D e точно тази.Бъдещата майка да е спокойна,че всичко с бебето е наред.
Съжалявам .Може да ви се струва рязко,но не умаловажайте Феталната морфология така.

 newsm10
Абсолютно вярно, този ехограф вижда органите на бебето, как ще сбърка пола?Е, освен ако лекарят не се обучава Grinning

# 117
  • Мнения: 805
Може и да са сбъркали.
Има случаи. Една приятелка така се гордееше със сина си 9 месеца, а сега се радва на дъщеричка. Също е гледана няколко пъти на 3Д.

# 118
  • Мнения: 2 013
Аз вярвах на доктора си,освен това имах и някакво вътрешно предчувствие и купихме розовата количка и креватче още преди да вляза в 9м.
Не сгреших нито аз,нито доктора ми. Wink

# 119
  • София
  • Мнения: 2 508
Да, няма как да се объркат два пъти. И аз се съмнявах до края, но това е малко глупаво... Wink

Общи условия

Активация на акаунт