Влизане с обувки...

  • 38 135
  • 841
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 34
Ми тази тема е доста интересна.  Joy У дома няма големи килими. За мен не е от значение някой ще се събуе ли или обуе като влиза.

# 46
  • Мнения: 34
Обяснете ми, моля! Повечето домове (вече и офиси) са застлани, как така не ходите в такива къщи?!

Уау! За офиси, в които се събуваш не бях чувала.

Нито пък аз. Това беше най-голямата глупост, която съм чела не само в този форум. Какъв такъв офис, постлан с килими от край до край  newsm78

# 47
  • Мнения: 12 667

К'во се правиш, че не разбираш?! Все по-често за офиси или магазини се използва текстилна настилка, но там имат впечатляващи прахосмукачки с размерите на пералня. Там посетителите е логично, че не се събуват. Но явно някои мога да ситгнат с галошите и до леглото вечер.

Защо ли тези теми винаги се развиват по един и същи начин. Когато стане дума, че някой не си събува гостите на вратата, винаги следва изводът, че той си ляга с калните обувки в леглото.
Очаквам включване за японците.  

# 48
  • Мнения: 3 634
Нито пък аз. Това беше най-голямата глупост, която съм чела не само в този форум. Какъв такъв офис, постлан с килими от край до край  newsm78

Ти сериозно ли не си посещавала такъв офис?! А какво ще кажеш за киносалоните, Технополис и още куп други обществени места?! Идват празници, разходи се из София и ще разбереш, че не пиша глупости!

# 49
  • Мнения: 12 667
Нито пък аз. Това беше най-голямата глупост, която съм чела не само в този форум. Какъв такъв офис, постлан с килими от край до край  newsm78

Ти сериозно ли не си посещавала такъв офис?! А какво ще кажеш за киносалоните, Технополис и още куп други обществени места?! Идват празници, разходи се из София и ще разбереш, че не пиша глупости!

Леле, и в киносалоните ли те карат да се събуваш! Признавам, че отдавна не съм ходила на кино.  Но в Технополис ходих скоро - не ме събуха.

# 50
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
 newsm78 Съмнявам се някоя просперираща фирма да кара гостите си да се събуват..... Sick

# 51
  • Мнения: 3 634
Когато стане дума, че някой не си събува гостите на вратата, винаги следва изводът, че той си ляга с калните обувки в леглото.

Добре е когато влизаш в нечий дом да уважаваш мнението на стопаните във всеки аспект, въпросът е принципен. Ако ти можеш да си позволиш да не каниш посетителите да се събуват, това съвсем не означава, че постоянно влизаш с обувките. Но само защото у вас е така, не е коректно да се иронизира този, който не приема подобно поведение. 

Защо се правите, че не разбирате за офисите и настилката?! Естествено, че никой не ви кара да се събувате. Rolling Eyes Казах, че там имат подходяща техника за бързо и ефикасно почистване на кални стъпки. Само защото някой техник е влязъл у дома не виждам смисъл да чистя цял ден след това.

# 52
  • Мнения: 3 241
Ето я любимата тема Simple Smile

Но има и нови неща - това с пода покрит с вестници, как да не чете човек  Laughing

# 53
  • Мнения: 34
 ooooh! Оле, че те офисите без килими от край до край през празниците не работят. Мислиш ли, че тези с "текстилна настилка" ще работят. А в киното е тъмно и освен това не е допустимо точно там да се събуя.

# 54
  • Мнения: 2 100
Темата се разводнява много. Незнам защо сте приели, че в този подфорум основно трябва да се спори заради самия спор или пък трябва да се заяждате по такъв дребнав начин  ooooh!

Всеки има право да живее в мръсна къща, всеки си преценява доколко свободно време има да чисти след всеки влязъл с обувки. Впрочем доста от отговорилите, че в тях не се събуват, са без деца...ще видим след време....

За себе си взех решение, благодаря на всички отговорили по темата!  Hug

# 55
  • Мнения: 3 453
Незнам защо сте приели, че в този подфорум основно трябва да се спори заради самия спор или пък трябва да се заяждате по такъв дребнав начин  ooooh!
Трябва да се спори, разбира се! Иначе ще умрем от преяждане с пуканки, Джидже! Laughing

# 56
  • Мнения: 4 841
Ето я любимата тема Simple Smile

Но има и нови неща - това с пода покрит с вестници, как да не чете човек  Laughing

Даммм, човек се учи докато е жив  Wink Всеки път като се пусне темата, откривам нови дълбочини и смисъл в нея. Чудих се, чудих се, с какво да допринеса, и ето -   Bulb -  тъй като постилането с вестници навява асоциации за провинциалност и ретроградност, същия ефект, но с по-модернистично звучене, може да се придаде с фолио. Онова, на ролките, което използват майсторите при ремонт. Страхотни "пътечки" стават, а и тъй като е прозрачно, не нарушава цветовия ансамбъл на интериора.

# 57
  • Мнения: 202
Вижда ми се малко глупаво да карам техниците да се събуват,дори и гости да имаме не ги карам да се събуват , не ми пречи след това да изчистя.

# 58
  • Мнения: 12 667

Всеки има право да живее в мръсна къща, всеки си преценява доколко свободно време има да чисти след всеки влязъл с обувки.

Ами то това е достатъчно. Щом не си събуваш гостите, значи живееш в мръсна къща.   

# 59
  • Мнения: 12 667
Само защото някой техник е влязъл у дома не виждам смисъл да чистя цял ден след това.

Егати. Цял ден ли ти трябва да минеш един парцал между коридора и водомера. 

Общи условия

Активация на акаунт