Влизане с обувки...

  • 38 167
  • 841
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 103
имаше преди време такава тема. и аз не карам никой да се събува даже ми е неприятно, като отивам някъде на гости по случай и хоп те карат да се събуеш и оставаш с официалните дрехи и по чорапи/чорапогащник.
имам 2 познати, които карат хората дори от външната врата да се събуват.т.е дори не вътре примерно в коридора до входната врата, които ми се вижда прекалено.
но когато малкия беше бебе миех мн непрекъснато, а и доста хора се сещаха заради него да се събуват

# 31
  • Мнения: 3 453
1. Жената, която замерва водомера, е изключително мила и упорито отказва да влезе у дома. Всеки път ме моли аз да и продиктувам цифрите.
2. Домът ми не е хан! В него влизат само изключително близки хора, които не изпадат в потрес при вида на домашни чехли.  Mr. Green
3. За всички събития, изискващи по-голям брой гости или такива, които не бих допуснала до дома си - има заведения.

Домът ни е единственото място, където държим да се чувстваме уютно и удобно. Грозно, хубаво, вежливо или не - това е нашият дом и не правя компромиси! Вежливостта и добрите нрави оставям отвън.

# 32
  • Свищов
  • Мнения: 875
Намери си найлонови медицински галоши за такива случаи.Нито те ще се събуват,нито ти ще чистиш Peace


Защо? Той не е изявявал някакви особени претенции вече доста години...Все един и същи е откакто се помня...

Иначе у дома с обувки се влиза, но се оставят до входната врата. Който желае чехли-дават му се, но навсякъде е с пътеки ли персийски килими...

# 33
  • Мнения: 7
Shocked Не мога да си представя да карам някого да се събува като влиза вкъщи. За щастие хората които идват на гости се сещат сами да се събуят, а пък тези, които не го правят са малко и не е проблем. А пък тези, които идват служебно- инкасатори, техници и т.н., по-скоро ми се вижда странно да се събуят. Ако пък е кално навън просто ще сложа влажен парцал на входа на апартамента и ще ги помоля да си изтрият обувките в него.  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 12 676
Намери си найлонови медицински галоши за такива случаи.Нито те ще се събуват,нито ти ще чистиш Peace


Защо? Той не е изявявал някакви особени претенции вече доста години...Все един и същи е откакто се помня...

А защо не? Много ще се охарчиш ли. Да не караш човека да се гърчи на входа и да шляпа по чорапи.

# 35
  • Мнения: 1 437
Едно такова нещо в коридора и всички са доволни

# 36
  • София
  • Мнения: 175
Идеята за найлоновите калцуни ми се струва най-добра.
Допускам отчитащите без да ги карам да се събуват, след това забърсвам. Случвало ми се е да отида в дома на  хора с малко дете, майката го раздаваше голяма чистофайница, събух се и имах нещастието да стъпя върху изпуснат шоколадов бонбон. Чорапите ми заминаха, краката ми изстинаха и усещането за негостоприемност не ме напусна. Няма да го повторя никога, пък ако ще турско да е.  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Миризливи крака не са за предпочитане. Нито чехли за обща употреба. Раздавай калцуни като в болинците:
Пък колегите ми техници,когато ходят по домовете са задължени да обуват калцуни(май така се казваха)

Вие в центъра на някое кално блато ли ще живеете, че е такъв проблем чистенето? Или живеете на 567 квадрата?

Калното блато се казва София. Кеф ти блато, кеф ти прахоляк, кеф ти кучешки лайна.
Ако настилката е теракона как да е, може да се забърше. Обаче ако е килим или мокет?
Всеки път, когато трябва да се отчетат топломерите ми става гадно като си помисля как ще ми газят по килимите. Затова правя нещо като пътечки от стари вестници, а после ги изхвърлям.
Гостите се събуват и им давам чехли за гости. Аз също като отида на гости се съобразявам с правилата на домакините.

# 38
  • Мнения: 12 676
като пътечки от стари вестници, а после ги изхвърлям.

И това е решение.

# 39
  • София
  • Мнения: 124
Никого не карам да се събува у нас и не обичам да ходя в къщи, в които това е обичай. Има си парцал за тая работа. Не е кой знае колко трудно да забършеш.
Peace

# 40
  • Мнения: 730
1. Жената, която замерва водомера, е изключително мила и упорито отказва да влезе у дома. Всеки път ме моли аз да и продиктувам цифрите.
2. Домът ми не е хан! В него влизат само изключително близки хора, които не изпадат в потрес при вида на домашни чехли.  Mr. Green
3. За всички събития, изискващи по-голям брой гости или такива, които не бих допуснала до дома си - има заведения.

Домът ни е единственото място, където държим да се чувстваме уютно и удобно. Грозно, хубаво, вежливо или не - това е нашият дом и не правя компромиси! Вежливостта и добрите нрави оставям отвън.

С две ръце подкрепям  Peace

Ей, липсваше ми тази култова тема, в която разнищваме кой е повече и кой по- малко селянин, за разните миризми, гъби и какво ли още не. Голямо мерси на авторката   bouquet

# 41
  • Мнения: 3 634
Никого не карам да се събува у нас и не обичам да ходя в къщи, в които това е обичай. Има си парцал за тая работа. Не е кой знае колко трудно да забършеш.
Peace

Обяснете ми, моля! Повечето домове (вече и офиси) са застлани, как така не ходите в такива къщи?!
У дома в началото имахме посетители, които отказваха да се събуват при прохождащо дете. Крайно невъзпитано поведение!  Naughty Естествено никой от тях не влезе у дома.

# 42
  • Мнения: 12 676
Обяснете ми, моля! Повечето домове (вече и офиси) са застлани, как така не ходите в такива къщи?!

Уау! За офиси, в които се събуваш не бях чувала.

# 43
  • Мнения: 3 634
Обяснете ми, моля! Повечето домове (вече и офиси) са застлани, как така не ходите в такива къщи?!

Уау! За офиси, в които се събуваш не бях чувала.

К'во се правиш, че не разбираш?! Все по-често за офиси или магазини се използва текстилна настилка, но там имат впечатляващи прахосмукачки с размерите на пералня. Там посетителите е логично, че не се събуват. Но явно някои мога да ситгнат с галошите и до леглото вечер.

# 44
  • Мнения: 592
Аз винаги имам количества калцуни и никой не влиза в нас с обувки.Просто любезно им подавам калцуните и никой не се е обидил.В детската стая килима е бледо лилав,в спалнята светно зелен и не мога да си представя някой да ми се разходи с мръсни обувки.

Общи условия

Активация на акаунт