болки в гърдите преди М. - какво ми казаха лекарите

  • 51 597
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 621
Откакто имам цикъл, имам и болки в гърдите винаги преди да ми дойде цикъла. Гърдите ми винаги стават ужасно чувствителни и си ме болят много. Такива болки имах и през двете си бременности.
Никога съм нямала хормонални проблеми.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 839
Момичета, при профилактичен преглед за рак на гърдата лекаря ми каза да пия само едно кафе на ден, независимо дали е с или без кофеин, за да нямам болки в гърдите след овулация. Може да се пробва да се намали кафето - явно с е отразява.

# 17
  • Мнения: 234
благодаря на caritas, че ме насочи към тази тема  Hug
И аз имам болки след овулация. Ходих на мамолог и според него това са нормални болки за моята възраст и след като родя ще отшумят. Не се е задълбочавал в обясненията. Сега като чета тук и се успокоявам. Честно казано за един определен период бях бременна и тогава точно така стана. Първо много ме боляха гърдите, след това изведнъж болките спряха и направих спонтанен аборт. Само се чудя дали няма да ми се случи пак когато пак забременея. Защо прогестерона започва да пада? И може ли чрез приемане на прогестерон в началото на бременността да се избегне спонтанен аборт. Само си разсъждавам....
А също така как така изписват кремчета с прогестерон, които облекчават болките, като всъщност гърдите болят, когато е повишен прогестерона  newsm78
А относно кафето, аз не пия кафе и си ме болят всеки месец гърдите.
А също така се чудя...защо ме болят гърдите от известно време (да кажем година-две), а преди това не, като е ясно, че и преди това съм имала овулации и се предполага, че ми се е качвал прогестерона след тях? Дали има нещо общо с това, че съм минала през един спонтанен аборт  newsm78
Извинете ме за може би глупавите въпроси  Hug

# 18
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
me4ekle4e относно гелчето, за което писах, то реално почти не съдържа хормони, имам чувството че го изписват по скоро за успокоение на пациента. Като се намажеш приятно охлажда и се чувства леко облекчение, но в никакъв случай не премахва изцяло болките или самото напрежение в гърдите.

# 19
  • Мнения: 629
Момичета, тук ще се включа и аз, защото и на мен ми е много странно каква е причината за тези болки.
По принцип преди М. понякога ме болят, понякога- не, но всичко е в границите на нормалното.Случи ми се веднъж да ме заболят страшно много, не можех да спя вечер от болки и тогага за кратко се оказах бременна. Миналия месец отново ми се случи.Три месеца преди това бях пила дуфастон и през това време нямах никакви болки.След спирането му отново се появиха, абсолютно същите, както когато забременях, седмица преди ову, много силни.Помислих си, че сигурно се е получило отново, дори вътрешно бях сигурна.Направих тест 2 дни преди датата на М. беше  EFP , а на самата дата ми дойде.
Този месец отидох на лекар, имах намерение да ми изследват прогестерона. Но лекарят ми каза, че няма нужда за момента. Лигавицата била идеална.Да изчакам няколко месеца.
Та въпросът ми е, притеснителни ли са тези болки? Или на нещо друго се дължи липсата на бременност? И дали е възможна бременност без такива силни болки в гърдите? Този месец например осрават 4-5 дни до датата на М. и съм сигурна, че не се е получило, защото нямам никакви болки. А уж лекарят установи овулация и я оцелихме.

# 20
  • Мнения: 384
При мен се случи нещо много странно. Точно преди да ми дойде М през юли правихме секс няколко дни преди това (мисля че към 3-4 дни бяха) и  след това в деня на самата М непосредствено преди да се появи. След това след 19 дни от новo ми дойде но не беше както обикновено, а с потъмнен цвят и траеше към 4 дни. Оттогава насам гърдите не спират да ме болят и нарастват,  ми се завива свят за части от секундата и ми прилошава, но за няколко минути, след което ми минава. Не знам на какво може да се дължи това, но едва ли е бременност след всичко което описах до сега. Вие какво мислите? Така или иначе трябва да изчакам поне седмица, за да си направя тест. По принцип цикъла ми не е много редовен, имам предвид, че ми идва на 30-35, 36 ден, а понякога и на 28-мия ден, но не пропуска. Така че не знам и кога да си направя въпросния тест. Ако можете кажете какво мислите от всичко което написах, защото ми става много притеснено. Аз в момента пия всяка сутрин чай от бял равнец за нормализиране на цикъла и си помислих, че тези симптоми може да са от него, така че го спрях за 2-3 дни, но нищо не се промени. Притеснението ми е че колкото и абсурдно да звучи ако съм бременна да не би да навредя на бебето с този чай?

# 21
  • Мнения: 2 453
Белият равнец не се препоръчва за бременни и кърмачки.
Коя е датата на последната ти менструация?

# 22
  • Мнения: 384
Беше на 6.07, след това на 24.07 беше втората, но както обясних по-горе беше по-тъмен цвят и не беше като обилно течение, а по-скоро колкото да поизцапа впродължение на 4-5 дни

# 23
  • София
  • Мнения: 139
Мен всеки път ме болят гърдите преди М. и то зловещо много ме болят...Ходя на ехографски прегледи на всеки 6 месеца (чисто профилактично, мое решение) и да чукна на дърво нямам проблеми. Лекари са ми казвали, че да боли е нормално, така че освен да търпя, друг начин не виждам... Laughing

Единствения път когато имаше разлика беше пред около 6 месеца - не само ме боляха гърдите нечовешки много, чак и зърната ме боляха от дрехите, които обличах. Мислех, че е бременност, а се оказа 8 см.-ова функционална киста - лутеална. Явно здраво ми се бяха объркали хормоните тогава...

Като премахнаха кистата, пак си ме болят гърдите - обикновено 7-10 дни преди да дойде М.

# 24
Искам да ви попитам дали ви се е случвало зърната ви да ви се струват леко зачервени когато сте в ПМС ? Много се притеснвам да не би да е друга причината  Sick newsm78

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 839
Преди цикъл кожата ми става много чувствителна и всичко ме дразни, гъделичка, сърби, така че може да е от това и при теб. Например да са ти се раздразнили от сутиена.

# 26
  • Мнения: 41
Не мисля ,че има нещо не редно в това след ову.да имаш болки,почти не познавам жена около мен която да няма болки.Само едно съм се чудила,и все като отида на док. и си забравям да го попитам.Какво точно става и имам ли ову.когато не ме болят гърдите,защото при мен се получава така,че около 8-9мес. дори и повече,нямам болки,поле няколко месеца за кратко имам и повевечето мес.нямам newsm78

# 27
  • Мнения: 582
 И аз съм в клуба на болезнените гърди преди МЦ. Лошото е, че съм с ПКЯ и цикъла без това ми е объркан и идва на 2-3м. веднъж, но като реши да идва гърдите ме скъсват от болки около 10-12 дни преди кървенето. Подуват се, втвърдяват се и много боли. Все едно току що са ми сложили 300 кубика силикон Wink. Моят доктор на базата на хормонални изследвания ми каза, че това е нормално явление и няма повод за притеснения. Сега, когато пия противозачатъчни за известно време, нямам подобни признаци на ПМС.

# 28
  • Мнения: 51
Пишете ме и мен във вашия клуб, защото и аз имам същите симптоми пред МЦ.Гинеколожката ми казва, че е нормално и затова не се ходи на преглед точно преди цикъл.Имам предвид това, че освен гинекологичен при нас правят и ехография на гърди.Това влиза към профилактичния преглед.Нормално е за жена, която е раждала и кърмила да има фиброза на млечните жлези.Но това не е страшно.

# 29
  • Мнения: 2 153
И аз дори и не съм се замисляла да ходя на лекар заради болезнените гърди. Още повече че болката не е неописуема....  newsm78 А и така се ориентирам кога ще ми дойде  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт