Проблем с прохождането - криви си крачетата

  • 7 287
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 543
Забелязвам от известно време, че като стъпва детето и си изкривява леко навътре крачетата. Според баба му това ще се коригира с времето. Тя моята мома е от късно проходилите, още не иска да върви самичка, само когато е много зарибена с нещо и не забелязва, че не се държи. Не знам дали да звъня на лекарката ни и да искам консултация с ортопед, първо рекох да се допитам до форумското мнение Simple Smile Случвало ли се е на някой и дали наистина се оправя от само себе си?

# 1
  • Мнения: 2 100
Потърси консултация с ортопед. Поне аз бих.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 325
Ние преди 3 дни ходихме на ортопед защото и според мен малкият си криви крачетата. Той обясни, че е напълно нормално. Но все пак аз бих я завела.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Дори да няма проблем една консултация с ортопед само ще те успокои, няма да навреди

# 4
  • Мнения: 575
Детето трябва да се заведе на ортопед, като проходи, ако още не си я завела - действай.

# 5
  • Мнения: 566
и според мен е добре да отидете на ортопед,а за прохождането при всяко дете е индивидуално. Peace

# 6
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Консултирай се със специалист,за твое успокоение.Успех в прохождането

# 7
  • Мнения: 493
Синът ми проходи преди два месеца и горе долу преди месец забелязахме,че си криви крачетата,стъпва на вътре по същия начин като вас.Миналата седмица го водихме на специалист ортопед-абсолютно нормално и не е проблем това кривене при прохождащите деца каза лекаря,ще се коригира с времето.Единствено каза да го наблюдаваме като седи,да не седи върху крачетата си,защото тогава е имало кривене на крачетата.
  Моя съвет е да се консултирате с ортопед за да се успокоиш.Мисля,че ще ви кажат същото,като на нас.
  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 447
След като нещо те притеснява,заведи детето при специалист.Най-малкото - за лично твое спокойствие.

# 9
  • Мнения: 543
Благодаря за отговорите!

luda gana, тя точно това прави моята хубостница, сяда си върху краката. Хм, ще се ходи явно на ортопед, да видим какво ще ме посъветва.

# 10
  • Мнения: 493
Благодаря за отговорите!

luda gana, тя точно това прави моята хубостница, сяда си върху краката. Хм, ще се ходи явно на ортопед, да видим какво ще ме посъветва.

Да,най-добре я заведи за твое успокоение,не и позволявай да седи върху крачетата си,като я видиш,веднага я вдигни.Надявам се всичко да е "ок" и с времето ще си ги изправят.    bouquet

# 11
  • Мнения: 144
Нормално е доста дечица си кривят крачетата като ходят, моето също и тъй като бяхма известно време с профилактични гащи аз много се притесних, но нашият ортопед ме успокои и каза , че е възможно да си криви крачетата защото винаги я държа за ръка ,посъветва ме да я оставя да ходи сама.Не се притснявай консултирай се с ортопед за твое успокоение.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 592
Изобщо не е проблем, детето скоро е проходило, още просто не се е ориентирала кой е най- добрия начин да го прави. Пробва различни пози... а и крачетата не са достатъчно стабилни. Не й разрешавай да ходи по чорапи или с меки обувки - само босо или с буйки. Независимо от това е добре да се направи консултация с ортопед около времето на прохождането.

ПП
Добрият начин за стабилно прохождане е никаква помощ. Да се оправя само, да се подпира на каквото намери, да си намери баланса - само, своя баланс. Никакво водене за ръка, никакви каишки, никакви проходилки. Уокърите са добра идея - то е като подвижен стол. Преди да вземем уокъра бебето ми се опитваше да си прибутва офис-стола (на колелца). Ама е доста тежичък...  Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 574
Моята дъщеря е на година и четири месеца.Тя също си кривеше крачетата,но вече стъпва правилно.Забелязах при нея,че стъпва с крачето навътре,когато са й по-големи обувките.С маратонки такъм проблем няма.Да не би и при вас да е от това?

# 14
  • Мнения: 543
Момичета, мерси още веднъж за отговорите, като гледам май от всичко по малко има при нас, което да е допринесло за кривенето, като изключим, че обувките са й съвсем тамън и изглежда, че са й много удобни.

katiABV, благодаря за съветите!

Общи условия

Активация на акаунт