Проблем с прохождането - криви си крачетата

  • 7 286
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 122
Когато едно дете проходи се води на ортопед за контролен преглед именно да останови има ли проблем, изкривявания и т.н....
Та - намерете и се консултирайте със специалист.
Полага ви се и направление, но и да ви откажат - идете.
Моето дете хем е от рано проходилите, нищо не си е кривяло.

# 16
  • Мнения: 2 334
И дъщеря ми ходи навътре с крачетата и я водих преди няколко дни на ортопед.Каза ми че трябва да и купувам обувки които да са с много твърд свод и че проблема ще се оправи.Заведи детето на ортопед най добре  Peace

# 17
  • Мнения: 126
Потърси консултация с ортопед. Поне аз бих.  Peace

При детето ми го имаше този проблем . По убеждение на др. майки и многото реклами на детски обувки /специално за прохождащи/ и аз купих за детето най доброто. При консултация с ортопед получих следния отговор: "Пусни детето да ходи босо. Обувката пречи. Това нещо с високия фронт е пълна гадост, защото стиска крачето и кара детето да върви на пръсти и да криви крачетата. Свободното краче върви в правилна посока." Оставих дъщеря си боса /имам възможност защото имам двор с трева/ а на улицата с едни сандалки от 8 лв. /тънка и лека подметка с две каишки/. Проблема изчезна.

# 18
  • Мнения: 6 003
задължително се консултирай с ортопед,ние доста време се мъчихме,защото проходи малък,а и е дребен ,а трябваше обувки с стегнат глезен,абе мъка.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 122
raichetodb - напълно си права, че децата трябва да проходят боси, а обувки се купуват като вече ходят стабилно....нооо има деца, които искат все пак и вънка да се разхождат, вън не бих пуснала детето си да шляпа босо все пак Wink но пък там е за кратко Wink

# 20
  • Мнения: 2 132
Минало е малко време, но и аз ще пиша за майките, които ще откриват тепърва темата.
Ива има същия проблем и викнах ортопед преди 1 седмица. При нея като и хванеш двата крака много лесно можеш да ги завъртиш навътре, което си имало някакво име, но не запомних. Ортопедът ми обясни, че изкривяванията се получават от ябълката. Не трябва да се оставя детето на седи на колене(моята само  така седи). Трябва да се седи със свити напред колена и допряни едно в друго стъпала. След време и в поза лотос. По корем не трябва да се оставя да спи, но това го постигали 2 от 10 родители  Simple Smile Също така без памперс е най-добре да са или поне да е възможно най-тънък, защото с дебело нещо между краката също се ходи по-лесно със стъпала навътре. И той каза, че бос е най-добре да се ходи. Природата така ни е измислила. Проблема се коригира за 8-10 месеца. Някои хора си ходят и като големи така. За пример ми даде Слави Трифонов и още някой. Моята зълва и тя ходи така.

# 21
  • Мнения: 9 973
наистина ще се оправи скоро.От раз ще се пусне да тича  Wink

# 22
  • Мнения: 1 969
Сигурно имаш предвид стъпалата че си криви навътре когато стъпва?
Ако няма някакви луксации, това е напълно нормално, но трябва да се провери от ортопед  Peace
Имам приятелка, на която дъщеря й до много късна възраст си извиваше навътре стъпалата когато ходи. Постепенно се коригира от самосебе си, може би докъм 4-тата годинка напълно. Но тя я заведе още в началото при ортопед, който изключи други причини и посъветва "търпение"  Peace

# 23
  • Мнения: 239
Големия ми син е на 8 и още си крави краката , но не било за притеснение щял да си оправи походката с времето . Peace

Общи условия

Активация на акаунт