За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 4

  • 11 626
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
Не мъчи детето, резултатът от подобно отказване е нощен рев, дондуркане до сутринта и масово недоспиване, а накрая на месеца паника - защо бебето е наддало толкова малко!?

Е,при нас нямаше такъв момент.То зависи и от самото дете.Както казах нямаше нито нощен рев,нито изоставане в теглото.

# 16
  • Мнения: 566
бебката ми е на 2 месеца и все още си яде през нощта(на АМ е )невиждам смисъл да я мъча то детето ще си покаже кога е готово.

Относно киселото мляко,голямата ми дъщеря го прояде доста късно на 1година и половина(или на мен така ми се струваше ,щото другите ядяха от по рано),но сега и до ден днешен си го яде с удоволствие.

# 17
  • Мнения: 2 447
Не мъчи детето, резултатът от подобно отказване е нощен рев, дондуркане до сутринта и масово недоспиване, а накрая на месеца паника - защо бебето е наддало толкова малко!?

Е,при нас нямаше такъв момент.То зависи и от самото дете.Както казах нямаше нито нощен рев,нито изоставане в теглото.
Мисля си,че и при вас бебка сама се е отказала.Доколкото разбрах,ти я будеше за да се храни,в случая просто си спряла да я будиш.Поправи ме ако греша. Hug

# 18
  • Мнения: 322
Недейте с тези чайове от 1-вия месец, ама как чая да замести млякото (храната) на детето, не слушайте свекървите си мами, нищо умно няма в техните съвети (на повечето, визирам и моята). Но всеки сам решава за детето си, аз лично и вода рядко давам, но сме на кърма, така че е друго. Просто не виждам защо трябва да се измества храненето с вода  #Crazy.
За киселото мляко, reme, не се притеснявай, Калина също не иска да го вкуси грам, но това изобщо не ме учудва, ми то и е кисело, цялата се втриса само като близне. С възрастта може пък да го прояде, то пък и кой знае какво ценно няма в него  Wink.

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 12:33 от nadina_81

# 19
  • София
  • Мнения: 1 809
Моето дете обича кисело мляко от около 2 седмици. Явно си е до детето Peace

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
... не слушайте свекървите си мами, нищо умно няма в техните съвети (визирам и моята)...

Моята никога не ме е карала да променям нещо в храненето на бебето. Дори ме поощряваше да кърмя възможно най- дълго. Не правете такива обобщения.

# 21
  • Мнения: 362
Момичета,имам нужда от съвет.Моят бебо вчера сутринта се завъртя за първи път и от тогава само това прави.Проблемът е,че след хранене(даже и час,час и половина след това),като се обърне по корем повръща.А и като се има напредвид,че си бута ръцете до гърлото през това време,повръщането е просто неизбежно.Слагам го на пода да се забавлява,ама на мен хич не ми е забавно SadМислех,че в креватчето няма да успее да се завърти,защото е по-тясно,но и там успява.Слагам и възглавница до него,но успява да се обърне на рамо и пак повръща.Нещо мога ли да направя?

# 22
  • Мнения: 275
Момичета,имам нужда от съвет.Моят бебо вчера сутринта се завъртя за първи път и от тогава само това прави.Проблемът е,че след хранене(даже и час,час и половина след това),като се обърне по корем повръща.А и като се има напредвид,че си бута ръцете до гърлото през това време,повръщането е просто неизбежно.Слагам го на пода да се забавлява,ама на мен хич не ми е забавно SadМислех,че в креватчето няма да успее да се завърти,защото е по-тясно,но и там успява.Слагам и възглавница до него,но успява да се обърне на рамо и пак повръща.Нещо мога ли да направя?

Пробвай в кошница за кола ( ако имате) да го сложиш. Ако трябва поноси го малко на ръце след хранене и после стой при него и му ангажирай вниманието със себе си. Не го оставяй да скучае  и дано отмине по-бързо.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 809
Моето бебе така поврщаше. Нищо не можах да направя. Дори да е минал 1 час, откакто е яла пак повръщаше при повече движение и като си притисне коремчето. Мина отсамосебеси към 7,8 месец някъде.  Peace

# 24
  • Мнения: 362
 Слагам го в шезлонг,но откакто е толкова подвижен не иска да седи в него.А ако го държа в мен пак повръща.

# 25
  • Мнения: 346
Аз я нося малко на ръце,но права,за да се оригне 2-3 пъти.Забелязала съм,че тогава повръща по-рядко.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 809
Аз я нося малко на ръце,но права,за да се оригне 2-3 пъти.Забелязала съм,че тогава повръща по-рядко.
При мен и това не помагаше  Sad

# 27
  • Мнения: 177
Maмита здравейте.
кажете ми дали бебо ще се отбие, ако едно от храненията му през деня е с кърма от шише (заради разходката, все огладняваме в заведението); и храненето в 00:00ч ако е ам. Искам тази вечер да пробвам да и дам в 00ч ам, за да е сита по - дълго, защото се опитвам да махна нощното хранене (това в 03:00ч.). Някоя от вас правила ли е такова разнообразно хранене.  newsm78

# 28
  • Мнения: 9 776
Maмита здравейте.
кажете ми дали бебо ще се отбие, ако едно от храненията му през деня е с кърма от шише (заради разходката, все огладняваме в заведението); и храненето в 00:00ч ако е ам. Искам тази вечер да пробвам да и дам в 00ч ам, за да е сита по - дълго, защото се опитвам да махна нощното хранене (това в 03:00ч.). Някоя от вас правила ли е такова разнообразно хранене.  newsm78


 Shocked Shocked Shocked
Кому е нужно това? На теб, за да спиш цяла нощ без да се мръднеш? Няма как да стане. На 20 дни бебе е това, не е на 4-5 месеца, да си правиш такива експерименти. Но всеки сам решава. Има два варианта - или ще се отбие, или няма да се отбие. Бебета разни...

# 29
  • София
  • Мнения: 1 809
А щом имаш кърма защо ще даваш АМ  Shocked Така няма ли да намалее?

Общи условия

Активация на акаунт