Как някои материализират исканията си

  • 2 879
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Винаги ми е било интересно как точно жените, които са с някой мъж единствено от меркантилни подбуди постигат съответната материализация на исканията си? Или казано с други думи  как точно ще си поискат онова, заради което са с него /я дрешка, я скъпо бижу, я нова кола, я висок пост в службата/. В смисъл  дали директно си казват какво искат и това съответно не влияе ли върху егото на господата /като им показва защо дамите са с тях/, или става по-дипломатично и със заобиколки /но как точно/?
Имала съм началник проявяващ явен интерес към мен, но тъй като не откликнах, а и ме е гнус от подобен тип поведение, въпреки високия ми интелект и работоспособност /дано не прозвучи като хвалба, но това е факт признат от мнозина/ си стоя на обикновена длъжност с незадоволителна заплата. Докато тези, които откликнаха, веднага бяха назначени на съответните високи длъжности.
Примери мога да давам много - назначават друга колежка като секретарка, след това махат друга за да преместят тази на нейно място, и сега вече е началник отдел, нищо че компетенциите и за този пост са страшно ниски и това е видимо дори за чистачите в службата.
Е ясно е че тези жени са със способности в друга област. И въпреки това ми е интересно как точно си го получават - директно или...

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не им завиждай и не се чуди. Те са зависими от материализатора на исканията им.
Не само мъже могат да материализират. На мен ми е по-интересно как бих могла да вляза под кожата на жена и да се издигам. Мъжете са лесни.

# 2
  • Мнения: 98
Не им завиждай и не се чуди.
В никакъв случай не им завиждам, защото и аз съм имала възможности, които не съм използвала заради принципите си  - такава съм и не мога да се променя.
А примери за това как се влиза под кожата на жена имам нагледни в отдела ми - колежката, която е буквално най-тъпата от всички ни е влязла под кожата на шефката с доносничество. И вече е толкова нагла заради толерирането и по-високата й заплата, че само преди няколко дни се изказа по адрес на един колега да не й правел забележки, че ако реши ще му издейства смяна на работното място. Оня ден подобна заплаха, уж под формата на майтап беше отправена и към друга колежка:"Искаш ли да ти издействам да работиш и през почивните дни?"

# 3
  • Мнения: X
Ами как примерно, ето да речем:"Милооу, а пък да знаеш какво хубаво палтенце си харесах днеес...едно такова коженко,ама розовко, с копченца отпред и качулчица пухкавка, абе бонбон, точно като за мен, а пък ми и става..само 2000 лв.Милоу, а бутикът хич не е далеч от нас. Значи, качваш се на джипа и спираш на паркинга на съда, след това тръгваш на запад и точно на пресечката на Царя и Пазарска до парфюмерийята, откъдето ми взе Жадорето, ама през една врата има едни стълбички, слизаш надолу и там е бутикът, и палтенцето е точно третото в ляво." В случая предполагам, че ако човек не разполага необходимата доза дебелоочие, спокойствието на духа и ролята на въодушевлението при емоционалния разказ си казват думата...както и пачката на въпросния батко.

# 4
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
То им е вродено. А и мажете сигурно им е ясно , че те са с тях за да материализират исканията им. smile3521

# 5
  • София
  • Мнения: 3 452
Моят съвет към теб е да се ориентираш към смяна на фирмата, в която работиш.
Уверявам те, че има страшно много места, където можеш да се реализираш и да бъдеш оценена спрямо способностите си.
Другият ми съвет е насочен към реалността, където доста девойки пробиват по "онзи" начин, светът е устроен така и няма как да го променим, просто трябва да приемеш, че тези неща се случват и това е.

# 6
  • Мнения: 12 676
Щом питаш, значи не ставаш.

# 7
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 238
и аз искам да знам как стават тези номера. чаках някой да ми купи кола, и най-накрая си я купих сама. продадох я, чаках някой мъж да ми купи по-хубава, ама нещо не стана и пак аз - от  мен за мен с много любов. не ги разбирам нещата, но ще следя темата, белки науча нещо.

# 8
  • Мнения: 5 370
Ами как примерно, ето да речем:"Милооу, а пък да знаеш какво хубаво палтенце си харесах ............
Тц, не, съвсем не е така. Имам мнооогоо преки наблюдения, обаче ще ги спестя.

Колите бяха подменяни през 2 години, дневният лимит бе колкото на някои хора заплатата.

Спирам дотук Stop

# 9
  • Мнения: X
Аз също давам реален пример. Не съм си го измислила,само палтенцето забравих от какво животно беше. Но всъщност аз говоря за най-обикновени метреси.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Хич не ги понасям подобни особи и не горя от желание да съм като тях.

Братовчед ми 10 години издържа една подобна кокетка, която дори на бдението на баба ми, през масата се провикна "Бобииии, ако знаеш какво пуловерче видях врчераааа..., да отидем да ти го покажа..."  ooooh! . 10 години братовчед ми я носеше на ръце, ама буквално, нищо че цялата рода я виждахме под ръка с други по разходки на центъра, кафенца, ресторанчета. Накрая го заряза, защото не е лекар и замина за чужбина.... не че историята свърши до там, ама и братовчед ми си е бил будала.

# 11
  • Мнения: 4 435
Щом се стига до там сами да си искат, че даже и пуловерчета.....егати мъжете.
За мен, такива мъже трябва да дават на жените до тях достатъчно, за да си позволяват да си купуват каквото искат, без да ги занимават или да си искат такива неща от сорта на пуловерче, парфюм и т.н. На мацките им се дава кеш, или карта, пък те да си купуват каквото искат.
Кола не съм виждала някой около мен да си иска, мъжете сами се сещат.

# 12
  • Мнения: 5 370
Аз също давам реален пример. Не съм си го измислила,само палтенцето забравих от какво животно беше. Но всъщност аз говоря за най-обикновени метреси.
Аз говоря за съпруга. Mr. Green

# 13
  • Мнения: 5 710
Ами как примерно, ето да речем:"Милооу, а пък да знаеш какво хубаво палтенце си харесах ............
Тц, не, съвсем не е така. Имам мнооогоо преки наблюдения, обаче ще ги спестя.

Колите бяха подменяни през 2 години, дневният лимит бе колкото на някои хора заплатата.

Спирам дотук Stop

еййй, да не сте в някаква ложа, положили клетва да пазите тайната.
и аз винаги съм си мислила как става практически.
имам една приятелка, тя е висш пилотаж и съм я питала, но и тя не казва.
къде са ви сбирките, семинарите Wink

върхът в това изкуство за мен е въпросното момиче.
според мен има и наследствен момент. я майката е членувала, я бабата...
тя като се качи на самолет, ако до нея стои господин ( чужденец, разбира се), полет не минава без нещо да й подари от
количката на фрии шопа. парфюмерия може да отвори вече... и хем си седят и само си приказват.
това момиче ми напомня гейша, или куртизанка. в никакъв случай не е тъпа, разбира се, просто знае как да говори с един мъж така, че хем да казва нещо, хем нищо, хем да го забавлява, хем да не го натоварва...

# 14
  • Мнения: 194
Не знам.

Не искам и да знам.

Не ми се отдава.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 452
Ама вие съвсем се отплеснахте.
Ако става дума за парфюм и пуловерче, или якенце, нещата са едни.
Ако обаче говорим за апартамент, скъпа кола и собствен бизнес, нещата са съвсем различни.
Коя от двете категории ще нищим?

# 16
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
На нас не ни се удава (как се пише тая дива дума?).
Ние не сме такива, не можем и няма да бъдем.
Не знаем как, не разбираме и се отвращаваме.

Каквото, както и да съм поискала, съм получавала..., при това без да се налага да готвя, да чистя или да прилагам невероятни сексуални техники. Сигурно е до личен чар  Flutter

# 17
  • Мнения: 2 448

върхът в това изкуство за мен е въпросното момиче.
.. и хем си седят и само си приказват.
това момиче ми напомня гейша, или куртизанка. ..

Кво ме направи ти, гейша.  Laughing  на теб не са ли ти подарявали нещо само заради приятен разговор или симпатия.  Rolling Eyes

Ама вие съвсем се отплеснахте.
Ако става дума за парфюм и пуловерче, или якенце, нещата са едни.
Ако обаче говорим за апартамент, скъпа кола и собствен бизнес, нещата са съвсем различни.
Коя от двете категории ще нищим?

Разликата е само, че ако ти трябва второто се целиш в по богати мъже, това е, принципа на искането е един и същ. Дали ще изцедиш последните стотинки на някой бедняк и той ще ги изхарчи за парфюм на теб или на някой богат, който спокойно може да си позволи да ти купи апартамент е все тая. Просто според желанията намираш подходящия мъж. Никаква тайна няма.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 5 370
Ама вие съвсем се отплеснахте.
Ако става дума за парфюм и пуловерче, или якенце, нещата са едни.
Ако обаче говорим за апартамент, скъпа кола и собствен бизнес, нещата са съвсем различни.
Коя от двете категории ще нищим?

Еми те май сичкото у кюпа са сложили, девойките, аз поне за момента разграничение не виждам.Ма ми няма и очилата, де. newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 3 452
А, не, не съм съгласна.
По моите наблюдения, богатите мъже не са толкова глупави, нито толкова щедри.
Наистина е много по-лесно да изцедиш последните стотинки на един беден балък, отколкото един богат мъж да ти купи апартамент, кола и бизнес.
Огромна е разликата, огромна.

# 20
  • Мнения: 4 916
Ама вие съвсем се отплеснахте.
Ако става дума за парфюм и пуловерче, или якенце, нещата са едни.
Ако обаче говорим за апартамент, скъпа кола и собствен бизнес, нещата са съвсем различни.
Коя от двете категории ще нищим?


Мащаба може и да е различен, но подхода е един  Laughing тъй ми се чини на мене

# 21
  • Мнения: 5 370
Еми.....значи тогава има и БОГАТИ балъци.
Говоря сериозно.

# 22
  • Мнения: 2 448
Хах как само решихте, че бедния е балък, а богатия умен.  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 3 452
По принцип, мен ме броят към жените, който владеят изкуството на висшия пилотаж при реализирането на определени цели, материални или нематериални при висшестоящите ми мъже, в конкретния мой случай- мъжа ми и шефа ми.
Спя с единия, с другия- не, но методиката е една и съща.
Кажете какво ви интересува, конкретно, обещавам да отговоря.

Аз го реших, Пасинет.
Балъци има от всякакъв калибър, но по-рядко се срещат в редиците на заможните, по обективни причини.

# 24
  • Мнения: 2 448
Аз го реших, Пасинет.
Балъци има от всякакъв калибър, но по-рядко се срещат в редиците на заможните, по обективни причини.

Да, единствената обективна причина е, че богатите хора са по малко от бедните по света като бройка , иначе по отношение на податливост на женски чар парите не са застраховка.
И защо изобщо трябва да се смята, че ако някой мъж подари на жена кола или апартамент е балък?

# 25
  • Мнения: X
Ох, Паси, Пасии, аз навремето цяла тема пуснах за заключението на един колега, че който не можел да "гъчи" правел подаръци, явно щедростта наистина не е качество, което се цени  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 3 452
Да, единствената обективна причина е, че богатите хора са по малко от бедните по света като бройка , иначе по отношение на податливост на женски чар парите не са застраховка.
И защо изобщо трябва да се смята, че ако някой мъж подари на жена кола или апартамент е балък?
Ах, защо толкова рано ми разваляш Великденската забава?
Това трябваше да стане към поне 16 страница.


Да допълня и за балъците, има и една серия девойки, бедни или не толкова бедни, които просто обичат авантата. Вечеря, пуловерче, якенце, всичко що е аванта, за тях е празник и житейска победа.
И тези, които го финансират до по-сериозна степен са чиста проба балъци, бедни или богати.

Последна редакция: нд, 19 апр 2009, 19:22 от Azzy

# 27
  • Мнения: 98
Azzy, добър ти е съвета да сменя работата си , но живея в малък град и избор, повярвай ми , няма.
По принцип, мен ме броят към жените, който владеят изкуството на висшия пилотаж при реализирането на определени цели, материални или нематериални при висшестоящите ми мъже, в конкретния мой случай- мъжа ми и шефа ми.
Спя с единия, с другия- не, но методиката е една и съща.
Кажете какво ви интересува, конкретно, обещавам да отговоря.


Как без да спиш с шефа си успяваш да получиш от него каквото искаш? - това ме интересува.

# 28
  • Мнения: 2 448

Да допълня и за балъците, има и една серия девойки, бедни или не толкова бедни, които просто обичат авантата. Вечеря, пуловерче, якенце, всичко що е аванта, за тях е празник и житейска победа.
И тези, които го финансират до по-сериозна степен са чиста проба балъци, бедни или богати.

Щом и двете страни са доволни, не виждам какъв е проблема. Едва ли на някой му дреме дали аз го смятам за балък.  Laughing


Как без да спиш с шефа си успяваш да получиш от него каквото искаш? - това ме интересува.

А ти какво искаш? Просто заслужено повишение или облагите, които получава колежката правеща свирките, без да ти се налага на теб?  Laughing
Може би прекалено явно показваш отвращението си от любимката на шефа, няма начин да те хареса в такъв случай. Малко по мило, по кокетно, дори добър ден има значение как му казваш.  Flutter

# 29
  • София
  • Мнения: 3 452
fifi04, истината е, че аз подбирам хората с които общувам и с които работя.
Когато се говори на един език, когато един човек е доказал качествата си и прави доста пари за шефа си, нещата стават изумително прости. Пак съм любимнката на шефа, без да правим секс.
Връзките на работното място не са рядкост и често завършват и с брак.
Темата засяга много аспекти и не може в две изречения да се изкоментира.

В твоя конкретен случай, ако няма опцията да се преместиш в друга фирма, остава да се примириш с обстоятелствата, но въпреки това, аз пак ти повтарям, че тези неща ги има почти навсякъде.

Паси, къде казах, че е проблем? Проблем би било, ако такава мома се докопа до някой, който ме интересува. Тогава, момата има проблем.

Малко по мило, по кокетно, дори добър ден има значение как му казваш.  Flutter
Именно. Нещата понякога са изумително прости.
Истината е, че моят шеф, конкретно цени добрите маниери и ако някой му тропа с крак, няма шанс, ако ще и суперпрофи да бъде.
Обаче мило, любезно, с такт и дипломатичност, ще направят чудеса.

# 30
  • Мнения: 2 448
Паси, къде казах, че е проблем? Проблем би било, ако такава мома се докопа до някой, който ме интересува. Тогава, момата има проблем.

Ха ха,кефиш.  Mr. Green
За мен темата е изключително и само забавна, самата аз съм много далеч от подобен род общуване, макар че имам доста близък поглед и съм се сблъсквала с подобни проблеми на младини.
Ако трябва да се изкажа сериозно, мисля авторката е в съвсем различно положение от това, което споменаваш ти. Малък град, човека вече и е направил намек, тя е отказала, няма начин от тук нататък, в тази фирма, с този шеф да получи напредък.

# 31
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
Който си е поставил за цел да прави кариера, намира начина. Един с много работа, друг със секс, трети с връзки и т.н.
Ако мислиш, че полагаш много и резултатен труд, а нямаш адекватно възнаграждение и аз те съветвам да пробваш на друго място. В противен случай се примиряваш с реалноста.
Не забравяйте, че богатите мъже обикновено не подаряват, а дават колите и апартаментите за временно ползване, докато срещнат новата изгора.

# 32
  • Мнения: 98

Може би прекалено явно показваш отвращението си от любимката на шефа, няма начин да те хареса в такъв случай. Малко по мило, по кокетно, дори добър ден има значение как му казваш.  Flutter

Вярно е, но какво да правя като не мога да търпя тъпоъгълници. И двуличието и близането на задници, пусто , не ми е в кръвта - все важни качества, които спомагат за успеха.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 452
Ти се смееш, но, аз се сблъсквам и до днес.
Това е манталитет, който неименно определя близостта и доверието към определена девойка, в близост до шефа, като негова любовница. Писала съм няколко пъти по въпроса, преди се ядосвах, доказвах, обаснявах, сега вече се забавлявам, дори на моменти провокирам, пак с цел да се забавлявам.

Авторката, я посъветвах още в първия си пост, преди да отпочнем за балъците и тарикатите.

fifi04, съвсем сериозно, ако приемаш добрите маниери, домашното възпитание, дипломатичността и такта като "двуличие и близане на з....ци", наистина може би има проблем.

# 34
  • Мнения: 98
Като двуличие приемам това да говориш за някой /дори и за шефа си/ че е тъп, а пред него просто да се разливаш, в буквалния смисъл на думата, което говори за липсата на капка доблест.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 452
Добре, наистина ли няма никаква опция за друго работно място?
Аз, много добре мога да разбера какво означава да работиш за олигофрен.

Последна редакция: нд, 19 апр 2009, 21:02 от Azzy

# 36
  • Мнения: 98
За съжаление не. Пък и ти самата си го написала по-нагоре че тези неща ги има почти навсякъде.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 452
Добре, тогава се опитай да се адаптираш. Ако приемеш, че това не е болка за умиралка, ще ти бъде по-лесно да общуваш нормално. Надявам се, твоят шеф, след като ти е направил намека и е получил отказ, да не се повтаря и да не те притеснява, а ти, от своя страна ще се опиташ да общуваш с колежките си, дори и тези, които спят с шефа, по нормален начин, като се абстрахираш от личният им сексуален живот.
Надявам се да успееш постепенно да преодолееш тези си притеснения и да ходиш на работа с удоволствие.

# 38
  • Мнения: 2 448
Добре fifi04 , ако наистина смяташ шефа си за тъп, как изобщо работиш за него? Ако наистина не владееш висшия пилотаж на лицемерието , не виждам как отвращението ти няма да е изписано на лицето ти. Как очакваш в такъв случай повишение или нещо подобно.  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 2 478
Всичко, което искам достатъчно много, съм го постигнала. И при това само с постъпки и думи, от които не се срамувам.
Да, далеч под нивото ми е да ощастливявам някого за едно палтенце, дето ако поработя малко повече ще мога и сама да си го купя.Преди години имах такъв кандидат, дядка с добра позиция, който ми предлагаше материална помощ в замяна на моята компания. Остана безкрайно очуден, като го резнах с иронична усмивка и думите, че мога да си позволя всичко, което искам ,без да се налага да се излагам в неговата компания.

# 40
  • Мнения: 98
Добре, тогава се опитай да се адаптираш. Ако приемеш, че това не е болка за умиралка, ще ти бъде по-лесно да общуваш нормално. Надявам се, твоят шеф, след като ти е направил намека и е получил отказ, да не се повтаря и да не те притеснява, а ти, от своя страна ще се опиташ да общуваш с колежките си, дори и тези, които спят с шефа, по нормален начин, като се абстрахираш от личният им сексуален живот.
Надявам се да успееш постепенно да преодолееш тези си притеснения и да ходиш на работа с удоволствие.
Ситуацията към момента въобще не е такава - в смисъл, че този шеф за когото ви писах отдавна е махнат и с новия не съм имала тези проблеми. Това го дадох за пример, че и аз съм имала възможност, но поради принципни съображения не съм я използвала.
  Мисля че темата много се измести. Просто ми беше интересно да разбера как го постигат. Ето и Le Soleil казва :
Всичко, което искам достатъчно много, съм го постигнала. И при това само с постъпки и думи, от които не се срамувам.
Да, далеч под нивото ми е да ощастливявам някого за едно палтенце, дето ако поработя малко повече ще мога и сама да си го купя.Преди години имах такъв кандидат, дядка с добра позиция, който ми предлагаше материална помощ в замяна на моята компания. Остана безкрайно очуден, като го резнах с иронична усмивка и думите, че мога да си позволя всичко, което искам ,без да се налага да се излагам в неговата компания.
но не конкретизира как

# 41
  • София
  • Мнения: 3 452
Е, значи, аз не съм разбрала, извинявай. Тогава се опитай да прецениш що за човек е новият ти шеф.
Аз ти казах как го постигам.
Но все пак, бих искала да уточня отново, че ако на мястото на моят любим шеф, беше някой Ганьо, едва ли бих имала грандиозен успех. Просто тук играе роля и субективния фактор, до голяма степен. Ако с шефа си гледате в една посока и имате сходни виждания за работата, отношенията в офиса и прочие, няма да има проблем, много бързо ще успеете да постигнете напредък и разбирателство.
Ако ли не, вероятно ще бъде много по-трудно, но все пак не и невъзможно.
Кажи нещо повече за новия си шеф? Какво ти е мнението за него?

# 42
  • Мнения: 156
не мога да си представя развитието ми в професионален план да зависи от това с кого спя и кого не. или ще се махна, или ще остана. ако остана обаче, няма да мрънкам и да злобея по колежките, които по-скоро биха спали с шефа. като съм такъв всепризнат специалист, бих се махнала обаче.

# 43
  • Мнения: 98
ОООх, чело, недочело и вече страшни умозаключения вади. carma flower , не разбрах къде точно видя, че злобея по колежките спали с шефа - дори напротив едната е страшно позитивна личност и ми е приятелка. Мисля че въобще не си схванала залисъла на темата - по един непряк начин ми се иска да вникна в мъжката психика. Не виждат ли че такива жени са с тях само за да ги използват и не им ли е обидно това? Как точно , им се завъртат главите, за да хлътнат дотолкова, че пред цял град да се излагат /защото както писах тук е малък град и всички се знаем/ , назначавайки нискокомпетентни секретарки на високи постове? Отново нищо лично към бившата секретарка. Просто се чудя тия мъже с коя глава мислят.

# 44
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Очаквам с нетърпение някой да сподели как аджеба става това с придобивките Thinking Аз един химикал не мога да си изпрося Sad Пък дъщеря имам, трябва на нещо да я науча Mr. Green

# 45
  • Мнения: 156
ОООх, чело, недочело и вече страшни умозаключения вади. carma flower , не разбрах къде точно видя, че злобея по колежките спали с шефа - дори напротив едната е страшно позитивна личност и ми е приятелка. Мисля че въобще не си схванала залисъла на темата - по един непряк начин ми се иска да вникна в мъжката психика. Не виждат ли че такива жени са с тях само за да ги използват и не им ли е обидно това? Как точно , им се завъртат главите, за да хлътнат дотолкова, че пред цял град да се излагат /защото както писах тук е малък град и всички се знаем/ , назначавайки нискокомпетентни секретарки на високи постове? Отново нищо лично към бившата секретарка. Просто се чудя тия мъже с коя глава мислят.

ми понеже в първия пост си написала "Е ясно е че тези жени са със способности в друга област". сигурно нямаш предвид това, което съм разбрала и вероятно говориш за способности в генното инженерство или органичната химия. както и да е, тук се пише, като нямам зрителен контакт, не мога да съм 100% сигурна как да ти тълкувам мнението. останах с такова впечатление, но ако съм сгрешила - извинявай. просто това е общото впечатление, което остава у мен от така зададената тема и коментарите ти вътре. може и да бъркам.

отделно от това, мнението си по темата вече го казах - не мисля, че е редно професионалният живот на който и да е служител да зависи от махленски свалки.

# 46
  • Мнения: 2 448
по един непряк начин ми се иска да вникна в мъжката психика. Не виждат ли че такива жени са с тях само за да ги използват и не им ли е обидно това? Как точно , им се завъртат главите, за да хлътнат дотолкова, че пред цял град да се излагат

Личи си, че си много далеч от вникването в психиката на подобен тип мъже, както и на жените, които харесват такъв начин на живот и изява. Приеми, че хората са различни, това което теб те отблъсква, може да е удовлетворяващо за друг. Още повече, че в случая използването е взаимно, и никой не се чувства прецакан. Жената получава това , което иска, по начин, който за нея е лесен и приятен, мъжът също.
Имам доста близък познат мъж от този тип. Скъпи коли, лустро, почерпки, пада си по тънката част. Ходи с по няколко на половината на неговите години и много добре знае, че ако се представи за някой работник , никоя от тези няма да му върже, но той мисли така: това, че имам пари , скъпа кола е част от мен, постигнал съм го, не всеки го може, значи те харесват мен. Голяма работа, че съм купил някое парфюмче или подарък, които за мен за жълти стотинки, мацките доволни и му изпълняват желанията.
Защото какво значи да те харесват заради самия теб? Например някои мъже печелят жените с хубава външност, това повече част от тях ли е, от колкото парите и властта. Както утре единия може да е разорен (т.е. ще бъде друг) така и другия може да  изгуби хубостта си в инцидент.
Разбирам те защо ти е криво, но малко лицемерни усмивки никога не вредят.
И търси начини за собствената си изява, вместо да губиш време в това да се дразниш на начина на живот на другите, пък бил той и неприемлив от твоя гледна точка.

# 47
  • Мнения: 431
Далеч съм от подобни среди и нямам наблюдения, но винаги съм си мислела, че на този тип жени едва ли им се налага да си искат, просто им се дава. Според мен е въпрос на престиж за богатите мъже жената до тях да изглежда добре парично обгрижвана. Това доутвърждава факта, че мъжът е богат и с власт - пред другите мъже. Скъпо изглеждащата жена е комплимент за самия даващ - че може да си го позволи, че е с класа, аристократ един вид. Няма нищо общо с исканията на съответната жена.

# 48
  • Мнения: 63
Не знам дали успях да изчета всичко, но когато става въпрос за материални облаги от съпруг/любовник нещата според мен стоят така:
 -  ако с него не те свързват някакви чувства, а само парите е много лесно да си поискаш нещо - не ти пука какво ще си помисли за теб, защото ги няма ония чувства, които те карат да създаваш идеалната представа за себе си, ако ти откаже може и малко да се поразсърдиш и готово;
 - друг е обаче проблемът, когато си влюбена и все се притесняваш как ще изглеждаш в очите му ако си поискаш това-онова, а има и много мъже, които не се и сещат, че могат да те зарадват с някакъв подарък. Тогава колкото и да ти се иска нещо е трудно да си го подрънчиш.
 Някой беше казал, че богатите мъже не са толкова глупави, колкото на нас ни се иска. Моят отначало нито ми правеше подаръци, нито отваряше дума за пари и аз си мълчах, защо обясних по-горе. Явно ме е преценявал, защото впоследствие се оказа добър слушател и много се старае да ми угоди. Дори не му се моля или умилквам, щом е споменато пред него, знае че зависи от него /това което мога да си позволя си го купувам сама/.
 И все пак една жена трябва да умее да преценява ситуацията и да е наясно какво може и какво не може да получи.

# 49
  • Мнения: 2 175
Данус, поздравления..

Към авторката, и двата пъти, когато съм правила по-голяма крачка в "кариерата" си - е било заради отказ на шефа.. Но не с изчервяване и сълзливи обяснения, а твърд и ясен отказ..и с държание, огледално на тяхното..
А, да - и на никого в офиса не се похвалих.. Sunglasses
На следващия разговор просто си изисках увеличение на заплатата.. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт