креватчето се оказа опасно

  • 3 904
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 126
Аз пък не съм привърженик въобще на кошарите  Sick Само проблеми носят. Предпочитам преносимите пластмасови легълца, които са напълно безопасни.

Да де, ама когато бях бременна въобще не съм ги мислила тия неща, гледах да е хубаво и ми се видя удобно. За в бъдеще ако има др. бебе вече ще знам и аз какво да търся, ама вече е късно и трябва някак си да обезопасявам newsm78

# 16
  • Мнения: 99
По-високата решетка ще реши вероятно временно проблема, но остава въпросът ти как ще стигаш до дъното на легълцето / да сменяш спалното бельо напр.. Аз също махнах решетката преди да навърши 2г. . Вечер слагам 2-3 стола и не съм имала проблем.  newsm10Моя колежка пък беше научила дъщеря си, че мое да минава през решетката като през таен проход / беше махнала 1-2 пръчици/ и така изкараха до към 3-3,5г.  1crib

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз пък не съм привърженик въобще на кошарите  Sick Само проблеми носят. Предпочитам преносимите пластмасови легълца, които са напълно безопасни.

Да де, ама когато бях бременна въобще не съм ги мислила тия неща, гледах да е хубаво и ми се видя удобно. За в бъдеще ако има др. бебе вече ще знам и аз какво да търся, ама вече е късно и трябва някак си да обезопасявам newsm78
Само така си мислите, че преносимите кошари са безопасни. Някъде към 2рата година моя син се научи да се набира на ръце, прехвърля крак и прескача Laughing

# 18
  • Мнения: 126
От всичко което прочетох стигам до извода, че най-доброто решение е японско обзавеждане. Т.е. махам мебелите, слагам 2-3 матрака на земята от край до край и да си се търкаляме на воля безопасно Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 44 120
Махаш решетката
Купуваш предпазна такава мобилна за сън само или допираш леглото до вашето. Или махаш 2-3 пръчки само колкото детето да може спокойно да влиза и излиза от леглото.
Дълбочината на леглото е основен фактор при подбора му, но явно е нямало кой да ви светне.....
Но дори и при най-дълбоките легла по  едно време идва този момент Simple Smile

Моят син към 2 годинки един ден го заварих влязъл в леглото си и реших, че малко остава докато опита обратната маневра и си разбие главата..... а леглото му беше от най-дълбоките варианти Wink

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Имахме и преносимо легло, и кошара. Преносимото го ползвахме до към 8 м., после сложихме кошарата. На преносимото не ми харесва това, че е много ниско и детето спи почти на пода. От кошарата дъщеря ми е падала 2 пъти, като първия я намерих да тича доволна и щастлива из стаята, я втория път ревеше горко пред кревата.
Така е свикнала да спи с решетка, че когато един път решихме да я махнем, тя падна три пъти от кревата за една нощ, та се наложи пак да си я сложим и до днес си е така.

# 21
  • Мнения: 438
 Като малък мъжът ми е падал от кошарата си, защото се е опитвал да излезе като прескача решетката, и тогава баща му решил проблема като махнал 2-3 пръчки (откъм крачетата).
 Това и ние го направихме преди няколко месеца, защото дребосъкът започна да прави опити да прескача решетката. Имахме малко проблеми с осъзнатата от него свобода, защото като го сложех да ляга , той ме дебнеше да изляза и излизаше от кошарата, след което идваше да се "похвали" Laughing и после започваше да бяга и да се кикоти при опита ми да го хвана и да го сложа отново да легне. Сега стоя при него в стаята докато заспи, но като се наспи сам си излиза и идва в другата стая при мен  Simple Smile

# 22
# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Angel_Dust, благодаря. Изобщо не съм подозирала, че съществуват такива прегради. Бяхме решили, след като я прехвърлим на по-голямо легло,  баща и да и направи някакъв дървен ограничител. Но сега виждам, че няма да има нужда   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
 Hug моля  Hug

бях решила да взимаме такова за детето, но то като се видя без решентка, няма сила която да го задържи в неговия креват и просто се пресели при нас, иначе пък и когато се е излъгвал да поспи следобяд някак не е падал... така че не мога да споделя от опит колко са удобни, но си вършат работа...знам че само трябва да се избират според височината на матрака, че да не се окажат  ниски ако матрака е по-дебел нещо....
Иначе то за това по другите държави си има легла за деца, които просто си имат такива преградки до 1/3 или до средата на леглото от същият материал....но тук освен леглата коли май от този тип други такива няма за съжаление.....


# 25
  • Мнения: 164
И ни е махнахме кошарата когата  почваше да прескача решетката и остана само легло , дърводелец ни направи една дъска дълга по цялата дължина на леглото и висока 15см. И така вече две години спи без никакъв проблем ня е падал .

# 26
  • Мнения: 4 401
Само така си мислите, че преносимите кошари са безопасни. Някъде към 2рата година моя син се научи да се набира на ръце, прехвърля крак и прескача Laughing
[/quote]
и НИЕ така  Grinning,но махнахме само 3 пръчки и сега като реши се измушва Peace

# 27
  • Мнения: 188
И нашия креват е същият! Ние  миналата седмица махнахме решетката, но си наложи да купим летва която да прикачим там където се захваща долната страна на решетката,защото иначе кревата се разпада #Cussing out! Сега сме без решетка и понякога Вики пада,но аз слагам долу на земята възглавници които да омекотят падането!

# 28
  • Мнения: 801
Мислех си, че всички решетки имат в средата две пръчки, които се вадят. Обърни внимание на средните две пръчки, дали не се вадят, ако не се вадят махнете ги. Детето прескача, защото няма откъде да излезе.

# 29
  • Мнения: 126
Мислех си, че всички решетки имат в средата две пръчки, които се вадят. Обърни внимание на средните две пръчки, дали не се вадят, ако не се вадят махнете ги. Детето прескача, защото няма откъде да излезе.

На този модел не става. Единственият начин е да ги срежа. Самата решетка държи двете странични табли и затова и махането и е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт