креватчето се оказа опасно

  • 3 907
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 011
Аз махнах решетката и допрях кошарата до нашето легло.Но дъщеря ни си спи спокойно там,не е от децата,които искат непременно да спят при мама и татко на голямото легло.Така че май не ти помогнах със съвет.  Laughing

# 31
  • Мнения: 553
аз съм принципно против този тип легла, най-вече съм против затварянето на детето където и да било.
свалили сме матрака от спалнята на пода и малчо спи при нас на него. вече го слагам и на неговото легло /и неговия матрак е на пода/ за да може да става и ляга сам и той го прави. когато спи следобед като се събуди става отваря си вратата на стаята и идва при нас /сега е на 1година и 5 месеца/прди оставях вратата прихлупена и системата беше същата. Никога не го слагам да спи ако не вишждам че наистина му се спи и няма да го затварям като в клетка никога
съответно няма да се опитва да я прескача и да го мис9ля кога ще се пребие.

според мен един от най-големите абсурди на съвременното отглеждане на деца е че на домашните си любимци дори даваме повече свобода
много от методите за гледане на деца копираме без да се замислим а те са неудачни и обидни за децата всъщност.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 285
На почти 2 години е нормално да се опитва и да успява да прескача. Аз използвах подобно легло за по-голямата си дъщеря, сега в него спи по-малката. Та голямата, когато я видяхме, че иска да прескача, сложихме стол до леглото (до главата и), и баща и я научи като прескача да стъпва на стола и оттам на земята. Сега тази процедура следва и с бебето. Още са и къси краката, но скоро ще я научи. Още повече, че тя се катери навсякъде вкъщи, дори от стол се качва на дъската ми за гладене. Елате да видите как столовете ни стоят по средата на стаята.

Моят съвет е да не спирате детето, нека се катери, но го научете как да става безопасно. Сега лятото ще искат по пързалки, по катерушки, на бива да ги спираме.

# 33
на мен ми се струва по-опасно да се удалжава решетката.колкото повече растат,толкова по-големи маимунки стават,да не вземе така да падне от по-високо?

# 34
  • Мнения: 941
за какво ще се удължава решетката като то ще се качи откъм шкафа, моята оттам се катери, и си седи горе, имаме същото легло, махнах кошарката, сега си е малко легълце, не съм сваляла шкафа, сложих преграда

# 35
  • София
  • Мнения: 6 365
опасни са тия кошари, защото не се спазват никакви правила и стандарти. в книгите пише, че трябва да се избира кошара с височина на решетката от матрака минимум 65 см, а такива в България не се продават.

ние купихме кошара с крака и мъжът ми я модифицира, за да постигнем нужната височина на решетката. не съм съгласна, че трябва дете на 1 годинка да спи без преграда, само защото производителите ни не са си научили урока.

човек трябва да внимава, когато избира мебели за бебета и малки деца.

# 36
  • София
  • Мнения: 44 223
продават се разбира се Wink

# 37
  • Мнения: 547
Mахни решетката и сложи предпазна. Така детето ще може само да слиза и да се качва, когато поиска и няма опасност да падне. На сина ми му я махнахме някъде около 2г. и малко и си спомням, че много се радваше, а и аз бях спокойна.
Освен показания модел, в Джъмбо има няколко модела, а също и в Комо.

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 14:57 от krissi

# 38
  • София
  • Мнения: 13 211
В момента, в който прескочи решетката веднага я махнахме  Wink
Спожих табуретки пред леглото да не се изтъркаля като спи. Е, падала е няколко пъти, ама няма нищо особено, рев, после я слагах да спи пак и така се научи да не пада. Като цяло моето дете е пуснато от пролазването си да се оправя само. Няколко пъти си дрънна главата в масата и това беше. Така се събира жизнен опит  Wink. Също мисля, че продават едни прегради подвижни. Може да потърсиш из нета, а може и някой тук вече да ги е споменал.

# 39
  • Мнения: 934
опасни са тия кошари, защото не се спазват никакви правила и стандарти. в книгите пише, че трябва да се избира кошара с височина на решетката от матрака минимум 65 см, а такива в България не се продават.



За стандартите е вярно. Иначе мисля, че съм виждала и по-дълбоки да се продават в България, но хората не знаят какво да търсят и си мислят, че щом нещо е направено за бебета, значи е безопасно. В други държави продажбата на неотговарящи на стандарта продукти е забранена.

Моята щерка пък изобщо не одобри идеята за кошара - на година и два-три месеца премина от нашето легло към матрак на пода (върху дебел мокет). Е, случваше се да я намеря спяща на пода вместо на матрака в началото Laughing

# 40
  • Мнения: 188
Мислех си, че всички решетки имат в средата две пръчки, които се вадят. Обърни внимание на средните две пръчки, дали не се вадят, ако не се вадят махнете ги. Детето прескача, защото няма откъде да излезе.

На този модел не става. Единственият начин е да ги срежа. Самата решетка държи двете странични табли и затова и махането и е проблем.
[/quote


 Да ние затова сложихме допълнителна летва, която да държи страничните табли!

# 41
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 212
Аз не съм ползвала решетката на леглото на моите.
Подобно на показаното е, но определено решетката е доста по-висока и има и чупещо се рамо. За баткото го купувахме, ползва го и малкия в момента. Много неудобна ми беше докато бяха бебета, защото леглото няма механизъм за повдигане на матрака. Ужасно ме болеше гърба от надвесването и ваденето на бебето от леглото.

Според мен е по-добре да махнеш решетката и да сложиш в началото табуретка или стол. После възглавници и така Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 3 612
Нашето легло се оказа доста високо.Големия ми син до 3г неуспя да го прескочи(и в по-късен етап имаше неуспешни опити Mr. Green)На него му се вадят две решетки отпред  и това е начина за измъкване.Вярно,че и за слагане на спящо дете вътре е доста неудобно,но поне е безопасно.Малчо и той сега си излиза от дупката и дори не му е хрумвало да прескача.Явно без да искаме сме уцелили точното креватче  Laughing

# 43
  • Мнения: 1 669
Ние поръчахме нова решетка. Peace

# 44
  • Мнения: 126
Ние поръчахме нова решетка. Peace

При дърводелец, или в някоя от фирмите производители на дет. креватчета?

Общи условия

Активация на акаунт