До момичетата в Бургас-информация за гинеколог 3

  • 182 346
  • 1 359
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Мнения: 3 016
Препоръчайте, моля, гинеколог за профилактичен преглед Peace
Аз ходя при Мърмарова.
Работи ли със здравната каса?
Работи , но по здравна каса едва ли ще ти даде скоро час. И по здр. каса пак си заплащаш цитономазката и евентуални други изследвания примерно микробиология ,хламидия, само прегледа ти е безплатен.Тоест спестяваш 30 лв.

# 1 291
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Благодаря ти!  bouquet

# 1 292
  • Мнения: 256
по зк се плаща само потребителска таксаза прегледа  цитомазката и микробиологията също са само с такса т.е и те се поемат от касата
на профилактичен преглед съм давала за преглед 2.40 и пак толкава за цитонамазка и микробиология
задължително като отидеш на профилактичен си направи и цитонамазка и микробилогия те се поемат от касата

# 1 293
  • Мнения: 27
Разбира се че по ЗК при профилактичен преглед и цитонамазка се заплаща само потр. такса от 2.40лв. при гинеколога(и още една потр. такса в лабораторията)Т.е. това изследване се поема от ЗК(както и много други).Друг  въпрос е дали гинеколога ще има добрата воля да ти даде талон за такова.А точно д-р Мърмърова често не дава с оправдание че има лимит.Точно поради тази причина миналата зима беше последното ми посещение при нея.При положение че имах по-сериозен проблем , не бях на проф. преглед,не пожела да ми даде  талон за нито едно изследване по ЗК.Отношението и  беше напълно нехайно и така прегледа премина без нужният резултат.

# 1 294
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
имате ли лични впечатления от д-р Братова?и ако може някой да ми каже адрес на кабинета й.благодаря!

# 1 295
  • Мнения: 1 280
  Позволявам си малко на изуст да говоря, но ще помоля ако някой е по-наясно да ме поправи. Цитонамазката се поема от ЗК само веднъж годишно и то след навършена определена възраст. Поради здравословен проблем до скоро правех цитонамазки на всеки 3 месеца, нито веднъж не минах по ЗК /малка съм била  Laughing

# 1 296
  • Мнения: 256
Разбира се че по ЗК при профилактичен преглед и цитонамазка се заплаща само потр. такса от 2.40лв. при гинеколога(и още една потр. такса в лабораторията)Т.е. това изследване се поема от ЗК(както и много други).Друг  въпрос е дали гинеколога ще има добрата воля да ти даде талон за такова.А точно д-р Мърмърова често не дава с оправдание че има лимит.Точно поради тази причина миналата зима беше последното ми посещение при нея.При положение че имах по-сериозен проблем , не бях на проф. преглед,не пожела да ми даде  талон за нито едно изследване по ЗК.Отношението и  беше напълно нехайно и така прегледа премина без нужният резултат.
да и аз мисля така за нея много претупва последно при д-р бояджиев бях в света софия не ми отказа направления за профилактика

# 1 297
  • Мнения: 206
Разбира се че по ЗК при профилактичен преглед и цитонамазка се заплаща само потр. такса от 2.40лв. при гинеколога(и още една потр. такса в лабораторията)Т.е. това изследване се поема от ЗК(както и много други).Друг  въпрос е дали гинеколога ще има добрата воля да ти даде талон за такова.А точно д-р Мърмърова често не дава с оправдание че има лимит.Точно поради тази причина миналата зима беше последното ми посещение при нея.При положение че имах по-сериозен проблем , не бях на проф. преглед,не пожела да ми даде  талон за нито едно изследване по ЗК.Отношението и  беше напълно нехайно и така прегледа премина без нужният резултат.

И аз съм на същото мнение. Ако си на частно няма проблеми, много е готина, но като стане въпрос за ЗК...трудна работа

# 1 298
  • Мнения: 256
  Позволявам си малко на изуст да говоря, но ще помоля ако някой е по-наясно да ме поправи. Цитонамазката се поема от ЗК само веднъж годишно и то след навършена определена възраст. Поради здравословен проблем до скоро правех цитонамазки на всеки 3 месеца, нито веднъж не минах по ЗК /малка съм била  Laughing
никога не са ми казвали че съм малка при гамишев мърмърова и бояджиев съм си правила
даже гамишев сам ми предложи аз отидох само да микробиологични

# 1 299
  • Мнения: 5 539
Ами не мога да кажа за всички АГ, но на мен Ковачева ми взе 40лв /точно 30 лв преглед и 10 лв цитонамазка/, Парушева взе на майка ми 50 лв за същото, а Градева само я питах колко ще ми струва и отговора беше 50 лв.  Peace
Ковачева и преди три години работеше на тези цени, но тя по принцип е от най-скъпите лекари в Бс. Парушева явно лежи на славата на Калчева, за да иска такива хонорари. Недоумявам за нея.
Гамишев и сие още ли взимат по 30 за преглед?

# 1 300
  • Мнения: 3 016
Момичета, отскоро явно има промяна в здравната каса и цитономазките не се поемат. Те и по новините даваха едно интервю на доктор който казваше ,че е абсурдно това решение че направлението  за профилактичен преглед няма  да покрива изследванията.И не е само при Мърмарова, защото Скочева и тя отказа да ми вземе цитономазка по здравна каса,пък да не говорим за други изследвания.

# 1 301
  • Мнения: 256
e лошо ако е така а микробиологичните изследвания остават ли по з.к

# 1 302
  • Мнения: 1 280
  Позволявам си малко на изуст да говоря, но ще помоля ако някой е по-наясно да ме поправи. Цитонамазката се поема от ЗК само веднъж годишно и то след навършена определена възраст. Поради здравословен проблем до скоро правех цитонамазки на всеки 3 месеца, нито веднъж не минах по ЗК /малка съм била  Laughing
никога не са ми казвали че съм малка при гамишев мърмърова и бояджиев съм си правила
даже гамишев сам ми предложи аз отидох само да микробиологични


  Не съм се изразила правилно, не че съм малка за цитонамазка, а че тя се поема от ЗК само за жени навършили 30 години примерно, но пак казвам говоря по спомени. Това са думи на старата ми лична лекарка, а не на гинеколог, която така или иначе се отказа от практиката си по ЗК и може и да е говорила ей така  Peace

  Лилита права си, че Ковачева е от най-скъпите лекари,  Peace но явно вече не е само тя. Добавям и Дорийска /макар че са думи на приятелката ми и е тъпо да говоря от 3-то лице. Оставам с впечатление, че наистина това са цените в момента

# 1 303
  • Мнения: 3 621
Лекарите май злоупотребяват с това какво и кога ни се полага по ЗК. Аз от моята лична лекарка знам, че цитонамазка се полага веднъж на 2 години на всяка жена, независимо от възраста и.
Преглед при мамолог се полага по ЗК след навършване на 30 години.

# 1 304
  • Мнения: 256
оле колкото доктори толкова различни неща
аз знам за веднъж годишно
и досега за цитонамазка и микробиология съм минавала винаги по зк а сега имали промени от тази година някой ако е ходил да сподели

Общи условия

Активация на акаунт