Успеваемост на инсеминацията???

  • 48 791
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 373
flink може и да си права. Но аз от както съм се регистрирала във форума и започнах процедурите, започнах с инсеминация и тази тема за мен на този етап е важна. Важна е защото искам да разбера дали въобще има нужда от тази процедура, да има и забременели, но има и доста неуспехи. Да не кажа, че от февруари месец до ден днешен са се похвали ли точно 2 момичета/няма да им казвам никовете/, не знам не искат тези момичета дето са успяли да пишат ли ?? или успеваемостта е найстина ниска като %

а защо не предположиш, че просто тук не пишат толкова много хора, че да може да се направи представителна статистическа извадка?

# 61
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
flink може и да си права. Но аз от както съм се регистрирала във форума и започнах процедурите, започнах с инсеминация и тази тема за мен на този етап е важна. Важна е защото искам да разбера дали въобще има нужда от тази процедура, да има и забременели, но има и доста неуспехи. Да не кажа, че от февруари месец до ден днешен са се похвали ли точно 2 момичета/няма да им казвам никовете/, не знам не искат тези момичета дето са успяли да пишат ли ?? или успеваемостта е найстина ниска като %

а защо не предположиш, че просто тук не пишат толкова много хора, че да може да се направи представителна статистическа извадка?

Jam, целта на представителната статистическа извадка не е моя работа. Задължението е на статистиката. Аз просто искам момичета които са успяли да си кажат мнението. Във форума със сигурност пишат много хоро, а тези който са успяли да се сдобият с детенце явно не посещават толкова често сайта.

# 62
  • София
  • Мнения: 6 373
flink може и да си права. Но аз от както съм се регистрирала във форума и започнах процедурите, започнах с инсеминация и тази тема за мен на този етап е важна. Важна е защото искам да разбера дали въобще има нужда от тази процедура, да има и забременели, но има и доста неуспехи. Да не кажа, че от февруари месец до ден днешен са се похвали ли точно 2 момичета/няма да им казвам никовете/, не знам не искат тези момичета дето са успяли да пишат ли ?? или успеваемостта е найстина ниска като %

а защо не предположиш, че просто тук не пишат толкова много хора, че да може да се направи представителна статистическа извадка?

Jam, целта на представителната статистическа извадка не е моя работа. Задължението е на статистиката. Аз просто искам момичета които са успяли да си кажат мнението. Във форума със сигурност пишат много хоро, а тези който са успяли да се сдобият с детенце явно не посещават толкова често сайта.

Ти май не разбираш какво ти казвам. „Представителна извадка” означава толкова на брой хора, че които да можеш да си направиш ДОСТОВЕРНИ изводи. Казвам ти – тук не пишат толкова много хора, които правят инсеминации, че да можеш да вадиш заключения, че методът е с ниска успеваемост, защото само 2 момичета са се похвалили....


# 63
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Jam известна си с острият си език, но при мен нещата с това " Ти май не разбираш какво ти казвам. „Представителна извадка” означава толкова на брой хора ......... и т.н. "
някак си няма да върви. Бъди по вежлива и отговаряй на всички нас с необходимото уважение, че не знаеш кой стой зад този ник.

Ето ти премер за представителна извадка:
Куба е райско кътче, а полуостров Варадеро е представителна извадка от рая. Морето прелива във всички нюанси на синьото и зеленото, водата е кристално чиста с видимост на 30 метра дълбочина, плажовете са широки и дълги с мек и фин като брашно бял пясък, който никога не се нажежава от слънцето. Извадката не е само колко хора са казали еди си какво си....
Методът на инсеминация навсякъде е с 11-15 % успеваемост, до колкото съм чела. Така, че не е много голяма, а това, че 3,5,8,10 момичета са забременяли за 1 година от инсеминация не прави процента по голям.

А също така те моля да зачиташ мнението на хората пишещи тук във форума. Това е мое мнение и по никакъв начин няма да го промениш.
Приятен ден

# 64
  • София
  • Мнения: 170
Миерин, поправка - момичетата, които са забременели от темата, в която пишеш са 3,  а не 2!
flink може и да си права. Но аз от както съм се регистрирала във форума и започнах процедурите, започнах с инсеминация и тази тема за мен на този етап е важна. Важна е защото искам да разбера дали въобще има нужда от тази процедура, да има и забременели, но има и доста неуспехи. Да не кажа, че от февруари месец до ден днешен са се похвали ли точно 2 момичета/няма да им казвам никовете/, не знам не искат тези момичета дето са успяли да пишат ли ?? или успеваемостта е найстина ниска като %

# 65
  • София
  • Мнения: 6 373
Бъди по вежлива и отговаряй на всички нас с необходимото уважение, че не знаеш кой стой зад този ник.

mierin, аз от доста време се чудя на собствената си тъпа упоритост да губя време и нерви, опитвайки се да предам на потребителите тук от натрупания си не малък опит и познания, при положение, че единственото, което виждам в отговор, е неприязън и посрещане на всяка моя дума на нож - просто защото е написана от "оная, дето пише остро и хапливо" - без дори да се опитате да вникнете в смисъла на думите ми.

твоята реакция за пореден път ми доказа, че е безсмислено да продължавам да упорствам. "Господ дава, ама в кошара не вкарва" - гласи народната поговорка.
съветите ти да бъда вежлива с вас и да ви отговарям с нужното уважение ми идват малко в повече, защото не съм ви слуга, който ви е длъжен с нещо. ако говорим за дължимо уважение, то повечето от вас би следвало да се отнасят с повече уважение към моята персона, имайки предвид обема на работата, която съм свършила безвъзммездно през последните 6 години за хората с репродуктивни проблеми в България. всяко нещо си има граници. с настоящия постинг, аз приключвам участието си в този форум. и без това бях последният мохикан, останал тук от хората, които започнаха темата за проблемното забременяване в българското Интернет пространство. всички останали отдавна се изнесоха от бг-мама поради същите причини, поради които си тръгвам и аз.

# 66
  • Мнения: 3 988
mierin, аз имам 3 опита, неуспешни.

# 67
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Solley. за което много съжалявам, аз също имам 3 неуспеха. Но, нищо и на нашата улица ще изгрее слънчицето мила  Hug Hug Hug Praynig Praynig

# 68
  • софия
  • Мнения: 6
Пепи, аз имам 1 успешна и единствена инсеменация с близнаци след стимулация в клиника Щерев при д-р Андреева. Тя каза, че % за успеваемост е нисък, особено пък от първия път, но при мен се получи от раз с компетентно дозиране на медикаменти и таймиране на овулацията.
Успех на всички. Не се отчайвайте и вярвайте, че ще успеете.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 326
Момичета, извинявам се, че ви нахлувам в темата, но се зачетох в дебата за статистиката и се изкуших да изкажа мнение  - мисля, че числата нямат чак такова значение. 10, 20 или 30 процента... какво значение имат за една жена, която е успяла бързо? И обратно - 90 процента да е отчетената успеваемост, ако при теб не става с няколко опита, какво те "грее" статистиката...?
Ето, поста на Вега80 ме провокира да дам пример с нея и мен, защото виждам, че сме пациентки на една и съща лекарка. Тя е успяла от раз, а при мен от 3 опита нито веднъж нямаше бременност /като процедурите бяха перфектно проведени/. В случая имаме веднаж 100 процента успеваемост и веднъж - нула. Е, това нали НЕ значи, че средно статистически шансът за успех е 50 процента? Така че нека не отдаваме чак такова значение на статистиката...

Мисля, че е по-важно да вярваме в успеха, или в лекаря, или в себе си, а не - в сухите числа...

# 70
  • Мнения: 2 153
Записвам се в темичката , за да следя! На мен ми предстоят още две инсеминации!!!

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 84
Записвам се в темичката , за да следя! На мен ми предстоят още две инсеминации!!!

Защо две ?Може да е само една и да не се налага втора...което ти го пожелавам.
Успех на всички.

# 72
  • Мнения: 2 153
Може, може Wink Дано  поредната да е последна!!!

# 73
  • Варна
  • Мнения: 10 702
Здравейте,да се изкажа и аз,на мен ми казаха,че шансът ни е 20% при първи опит за инсеминация,но уви Sadпроблема ни е 30%  спермограмата на мъжа ми!

# 74
  • Мнения: 613
Правила съм 5 неуспешни инсеминации.Гръцки лекар,занимаващ се с АРТ,като разбрал от майка ми,че ги правя й казал по-добре да не си губя времето,защото успеваемостта с този метод е около 1%,докато при инвитро е доста повече.Прав е,според мен,защото причините за незабременяване могат да бъдат толкова много,а инсеминациите могат да решат само един от проблемите-трудното придвижване на сперматозоидите.А,ако освен този проблем имате още 1поне от другите,шансовете са нищожни.
Има и друго,понякога /или винаги/ лекарите не правят всичките възможни изследвания за да открият всички проблеми, така като пристъпят към инвитро опит да са се погрижили максимално за всичко.Правят 1опит-неуспешен,започват да търсят 1 от възможните причини,оправят проблема.Правят 2ро-неуспешно,търсят 2ри проблем чак сега,при условие,че е можело да се открие това още преди второто инвитро.
За съжаление,почти всички водещи лекари и до днес правят точно това.Налучкват като правят опитите почти насляпо!
Ако сега тръгвам тепърва по този път ще настоявам за всички възможни изследвания,които колкото и да струват едва ли ще излязат повече от 1 опит инвитро,но пък ще могат да ни спестят още няколко АРТ процедури,доста средства,нерви,време и т.н.

Не помня точно кой лекар го каза това по телевизията преди години,но помня точно какво каза:

"Самият процес на забременяване е толкова сложен,че ние лекарите се чудим как въобще се случва това в природата."

Общи условия

Активация на акаунт