Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 37-та тема

  • 47 332
  • 367
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 440
Ето нещо от мен тази вечер:



# 31
  • Мнения: 1 313
Здравейте кулинарки!   chef
Тук е толкова прекрасно, че аз само мога да кажа, Поздравления!  bouquet
Аз още съм на някаква мързелива вълна и не мога да вляза в релси  Embarassed
Тази вечер Телешко "Адобо" по рецепта за пилешко с ориз басмати Embarassed

Една крем супа от карфиол, грнирана със сирене

И едни спагетки Wink



Дали ще досадя ако си покажа и останалите два козунака от Великден Rolling Eyes

С шоколад

С локум

# 32
  • Мнения: 679
Здравейте, момичета! Честита нова вкусна темичка! Ето нещо и от мен:

- Селска салата /заслугата е на мъжа ми Simple Smile/
- Пилешки дробчета с лук и гъби
- Козунак с крем карамел

Тази вечер правя тартата със спанак на Нордина, да видим какво ще се получи... Снимка утре...
Обаче крем карамелът го прегорих малко... Заплеснах се в темата /познайте коя  Mr. Green / и... поизгоря...  Laughing

# 33
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 694
Привет, кулинарки!
И аз се завърнах след прaзниците Simple Smile. Докато мама ме глезеше със зелеви сърмички, мъжът ми тук се беше развихрил из кухнята, че даже и снимки ми пращаше - конкуренция, шЪ знай'те Simple Smile
Досега разглеждах великденските ви трапези в предната тема - то не бяха яйца, козунаци, агнешко - кое от кое по-страхотни   chef
Гледам сега десертите с козунаци се радват на почит - все вкусни изглеждат - и на Dixi, и на Nova Tema, в предната тема мернах и едни пържени козуначени филийки с корнфлейкс (не помня на кого бяха  Embarassed, но комбинацията ме впечатли).
А козунаците на Мамето, няма смисъл да ги споменавам - тя е майсторка!
Esy, твоят козунак с локум ме подсети - досега не бях опитвала такъв, майка ми беше купила, като си бях за празниците - много ми хареса, въпреки, че не обичам локум, един доста специфичен вкус придава на козунака. А карфиолената супа как я докара такава оранжева?  Grinning
Гелева, как стои вкус спанак с ягодите?

Показвам ви вечерята ни (и ние уж по-леко след празниците) - сиомга и аспержи на пара, с малко холандски сос:


И докато не съм забравила - много ме впечатлиха предложенията на Nadeto_sp от миналата тема, особено кокосовият дал (въпреки, че 3 пъти го прочетох като "дип" и се чудех какъв е този дип на зърна  ooooh! Laughing). И един въпрос - спaначената смес от спанака с ориз в лабораторен капкомер ли е? (защото се чудех дали аз съм професионално деформирана, или просто не съм в час с разните кухненски джвъчки  Laughing).

# 34
  • Мнения: 623
Пепика,мерси за новата тема!Както винаги - точна и с хубав фото-старт  bouquet

пеп-4о, пастета с извара и яйца изглежда вкусно  Peace яйцата от великденските ли са, т.е. сварени?
Ralfieta,много ефектни снимки на открито и това, което е на тях също Simple Smile
Pety,какъв изкусителен сандвич,как ми се дояде  Crazy
Гелева,много интригуваща комбинация на ягоди и спанак,ще трябва да я пробвам,сиренето моцарела ли е?
esy,страхотни козунаци  yes,може ли рецептата Praynig

момичета,каква е технологията на  К&К - козунак и карамел, има ли някаква по-точна рецепта на съставките,или на око го правите?

след тежките трапези и дояждането,при мен днес- Спанак с ориз - дребните го обожават,но не съм го снимала.....а и не е като този на Надетоbouquet  Wink

тараторче и бобче

   

и от вчера едни много вкусни Соленки с пресен лук и червен пипер

# 35
  • Мнения: 9 123
Поли, страхотно брауни  Money

Дикси, пак си се развихрила  Peace

Гелева, прекаляваш с тази комбинация  Laughing все повече ми харесва.
Narina, страхотно изглежда този бобец  Crazy
didibu , да, това са сварени яйца, последните от великденските. А пастета беше  Heart Eyes

Тази вечер правих Бейби компирчета с гъби, филе и кашкавал, пърленки и зелена салата.

# 36
  • Мнения: 1 313
esy,страхотни козунаци  yes,може ли рецептата Praynig

Рецептата за козунак ми е една и съща, която правя тази и миналата година, само променям формата и пълнежът, според настроението LaughingДавам този линк, че са подредени един след друг Peace

Роца, страхотне е, той вътре има много неща и аромати освен локум и всеки път си добавям каквото реша.Особено топъл е.... Grinning
Карфиолената супа има 1 с.л. пюре от печени червени чушки и това докара този цвят. Wink

# 37
  • Мнения: 623
esy,пеп-40 ,мерси!   Hug
 
и тези бейби картофки - като капак на останалите вкуснотии  Crossing Arms,затварям темата и отивам да вечерям......голяма грешка е да стоиш гладен тук, не че като си сит, пак не преглъщаш  Grinning

# 38
  • NL
  • Мнения: 520
Момичета,много вкусни неща видях.А от снимките ви така ми се дояде боб,че тези дни може би това ще си приготвя.
Един колаж от мен вместо запис с по- стари неща,че не съм снимала почти нищо тази седмица.
Торта мока и чийзкейк.


# 39
  • Мнения: 2 726
ilrai,mitsie браунито наистина е убиец,само като се сетя и пак ми се прияде Crazy,
ама пусти линии и окръжности дет ги пазя Crossing Arms,ще мине време докато го забъркам пак Tired

На Нарина вечерята ми хареса Peace

Esy,на тия неща дето си ги показала,ако му викаш мързелива вълна,значи аз не знам тогава какъв мързел съм Joy

Пеп-4о,а на твоите бейби картофки от кога съм хвърлила око Heart Eyes,само че нямам такива малки картофчета,но ще я пробвам аз скоро макар и с нарязани картофи Simple Smile



# 40
  • Мнения: 679
момичета,каква е технологията на  К&К - козунак и карамел, има ли някаква по-точна рецепта на съставките,или на око го правите?

Аз направих моя по следния начин: Намазних тавата и нарязах почти цял козунак на филийки (с дебелина около 2 см) - колкото да се запълни дъното на тавата и да няма дупки.  Направих сместа за крем карамел с около литър мляко /може и малко повече да е било.../, захар на вкус и 6 яйца, 2 ванилии. Не съм мерила млякото, но гледам да покрива добре козунака, така че да не попие цялата течност, а да има и отгоре. Според мен е по-хубаво да се сложат повечко яйца, затова и сложих 6. После във фурната... и се пече докато получи червеникава коричка. Това е. И гледай да не се заплеснеш като мен и да го изгориш.   hahaha

Дидибу, соленките са страхотни!
Пеп-4о, компирчетата също изглеждат много вкусно!
И на esy козунака и спагетките...
И питката и боба на Нарина...
Да не пропусна някой... Всички сте страхотни!   bouquet

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 00:36 от dixi

# 41
  • Мнения: 1 313
Esy,на тия неща дето си ги показала,ако му викаш мързелива вълна,значи аз не знам тогава какъв мързел съм Joy

Ама Поли, то това от Великден до сега...... Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 679
Ето я и Картофената тарта със спанак на Nanita/NordinaHeart Eyes (Само да питам: две ли сте или ползваш два ника? Simple Smile )

- и парче...

Промених рецептата съвсем малко - махнах ригана и сложих копър. Също така пресният лук включваше и пресен чесън, освен червен лук.


Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 00:44 от dixi

# 43
  • Мнения: 769
Ето я и Картофената тарта със спанак на Nanita/NordinaHeart Eyes (Само да питам: две ли сте или ползваш два ника? Simple Smile )
Промених рецептата съвсем малко - махнах ригана и сложих копър. Също така пресният лук включваше и пресен чесън, освен червен лук.
dixi ,надявам се да се е харесала тартата.....и много вкусна изглежда Grinning

Самичка съм Simple Smile

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 04:47 от nordina

# 44
  • Мнения: 9 123
Пеп-4о,а на твоите бейби картофки от кога съм хвърлила око Heart Eyes,само че нямам такива малки картофчета,но ще я пробвам аз скоро макар и с нарязани картофи Simple Smile

Поли, стават и с нарязани картофи  bowuu  Но ей сега пък започват да излизат новите ...... дребчовци  Laughing а аз тъкмо свършвам старите  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт