Изтърсаците АПРИЛски са наред - с тях завършва празничният ред!

  • 23 211
  • 298
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 027
Вени, а дали няма да може с някой да се комбинираш и да пътуваш с друго семейство натам?

# 76
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Да са ни живи и здрави рождениците от последните дни! Да растат весели, щастливи!

Зарче, много е сладка и голяма Мимата! Как изкарахте в България? Сега на детска градина ли сте пак?

# 77
  • Мнения: 130
Тенк ю за комплиментите  Flutter!

Бубка, да, на детска градина е. Добре прекарахме в България, видяхме се с роднини и приятели, времето беше хубаво. Мимата накрая се поумори от толкова много нови лица и обстановки и почна да пита за в къщи.
Но пък й подейства катализиращо и като се прибрахме усетих, че е станала мааалко по-лесно управляема  Wink.

Обаче не можах да разбера как за две години (от предното ни идване) трафикът в София е станал толкова невъзможен  ooooh!!?!
Метрото много бавно напредва  Confused.

Да се похваля, че открихме плажа миналия уикенд, при нас стигна 31 градуса  Sunglasses.

Пожелавам ви приятни дълги почивни дни нищо, че е едва вторник и хубаво време!

Нуни, много поздрави на родния Видин и приятни пътешествия.

# 78
  • Мнения: 3 205
Зарче, и аз съжалявам ,че не сме се видели. Най-вече защото във Видин не се знае кога пак ще идем (по-скоро ще дойдем в Ню Йорк  Laughing даже и покана си открих днес в пощата за среща на випускници на училището ми в кафене Амстердам в NYC, само дето съм попропуснала датата, ама така е който не си гледа пощата от месеци). Мимата е бонбон, показах я на Иво, да си знае и да не гледа други моми  Crossing Arms

Вени, какво да ти кажа. Човек като теб просто не заслужава такъв кошмар да му се случва.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Честит Рожден ден на последните априлчета! Да са живи и здрави и да радват всички около тях  Hug

При нас все така, днес ще ходя за малко до хотела да си направим график. Оказа се, че ще поработим по 1-2 смени и после пак на 17ти. Луда работа. Не знам как ще се оправим с малкия, когато съм нощна смяна. Излиза се чак след 19.30, сигурно ще му е много мъчно, а едва ли е възможно да спи всеки път при бабите си.
Уф, аз хубаво отслабнах, ама сега направо не ми остана бюст, нищо няма ...голяма ми е драма ей.. Rolling Eyes
Юлче, бива ли да изпуснеш рандевуту до НЙ?
Вени, ела сама ако  можеш. Ще ти е от полза да се разсееш малко..

# 80
  • Мнения: 2 149
Момичета, пуснахме вчера кръвни на Дидо, и диференциално броене също
Я вижте, някой дали разбира какво показват?
St 0,02
  0.00 - 0.05
Sg 0,32
  0.40 - 0.70
Eo 0
  0.00 - 0.04
Mo 0,07
  0.02 - 0.08
Ly 0,59
  0.20 - 0.43
Ba 0
  0.00 - 0.01


 СУЕ (Панченко) 10
 mm/h до 15
 
 WBC (левкоцити) 12.14
 10^9/L 3.5 - 10.5
 
 RBC ( еритроцити ) 4.75
 10^12/l 4.0 - 5.9
 
 HB (хемоглобин) 122
 g/L М 140 - 180, Ж 118-160
 
 HCT ( хематокрит) 0.341
 l/l М 0.41 - 0.53 Ж 0.36-0.46
 
 MCV 72
 fl 82 - 103
 
 MCH 25.7
 pg 26.5 - 31.5
 
 MCHC 358
 g/l 295 - 365
 
 PLT (тромбоцити) 560
 10^9/L 130 - 380
 

# 81
  • Мнения: 766
Аги, Утайката му е ок, което май значи, че няма възпаление. А хемоглобина му е чудесен.
Показват високи тромбицити и левкоцити. Отдолу под всяко нещо са ти нормите, гледаш кое е извън норми. После пускаш чичко гугъл и той ти казва обикновено от най-безобидните диагнози до най-страшните. Затова отиваш и си питаш докторите.
А и нормите не са за деца, май при тях и тромбоцитите и левкоцитите са по високи.

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 15:36 от Черепахова

# 82
  • София
  • Мнения: 3 648
Лефкоцитите ас си високи, макар и не много, а тромбоцитите са много според мен. Незнам дали при децата има завишение - не ми е направило впечатление на Мати какви бяха последно. Мога да видя у нас.

# 83
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Стига бе, хора. Shocked Нека лекарите си вършат работата.

# 84
  • Мнения: 2 149
Бубка, лекарката каза - бебето е здраво. Аз си платих кръвната картина - левкоцитите са завишени леко. Тромбоцитите при децата било нормално да са завишени, това и го казаха. Понеже подкашля от време на време - пуснах диференциално броене - имало в него индикации за алергии или болест принципно, добре че са му ок резултатите.
Ако СУЕ е високо - има вирусна инфекция, ако левкоцитите са високи-има бактериална, това знаехме ли го?Една мама с повече опит ми каза.
Питам ви аз, понеже на лекарката трябва да й диктувам по телефона, а тя не може ей така да си говори, пък идват почивни дни, ние тук само си коментираме.
Дидо яде днес варен картоф - 1 лъжица+кърма.
Ако доки казва как, то трябваше да яде плодово. Wink

# 85
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Де да знам, това (левкоцитите и утайката) ако не знае докторицата, какво знае... сменяй я.

# 86
  • Мнения: 2 149
Де да знам, това (левкоцитите и утайката) ако не знае докторицата, какво знае... сменяй я.
Е, знае естествено! Laughing Ама не ми обясява, защото така трябва! Peace Не ми е работа да знам, ама аз се интересувам.... Sunglasses

# 87
  • Мнения: 1 027
Добро утро  Hug
Бубка, как е коремчето? Подритва ли те вече?
Аги, колкото повече задълбаваш, толкова повече ще се притесняваш  Peace Или се довери на лекарката или си намери друга, на която да вярваш и това е. /Просто съвет/

А захранването не трябваше ли да се почне като е здраво детето  newsm78

Юлче, нещо май съм изпуснала  Mr. Green Ти къде си учила, че випуска там ще се събира?

# 88
  • Мнения: 3 205
Ами тук в България съм си завършила и даже си имахме - тук - среща за десет години (която беше организирана цяла година, за да могат да се съберат повече бивши ученици, учители и директора ни, който вече не е директор там). Ама тази покана доста ме изуми, още повече, че е пратена по-малко от 2 седмици преди датата за среща (мисля, че за 2 седмици не може да се извади виза за Щатите, даже и всичко друго да можеш да уредиш). Ама да не ви занимавам със сарказъм, де. Вероятно е за някаква добра кауза. Дано да е, иначе ми звучи малко като пази боже сляпо да прогледа.

Аги, аз разбирам единствено от хемоглобин и той е наред  Blush Изследванията трябва да ти ги разчете лекар, виж някой здравен форум, щом не можеш да покажеш наживо.

Ние днес сме на рожден ден на Мартин на Шуши, ако ги помните  Laughing Не съм ги виждала цяла вечност.

# 89
  • Мнения: 7 605
Здравейте милички  Hug

На патерица искам да честитя всички рожденници от последните дни. Живи и здрави и мноооого щастливи  Hug

Аз имах една важна работа да довърша и бях заета покрай нея, но сега съм доволна че всичко е свършено  Grinning За капак все още съм болна и почвам да се отчайвам вече. Във вестника видях обява от един доФтор с частен кабинет, който прави и акупунктура и е и клас. хомеопат и си записах час при него. Днес отивам да ми направят профил, и дано той да може да ми помогне  Tired

Времето се развали тук и вече цяла седмица вали и е студено. Поне за утре го дават да се оправи  Sunglasses Милена е добре, ходи на ДГ вече един месец и е остсъствала само един ден  Grinning (и тогава можеше да ходи). Доволна съм, много. Днес идва фотограф в ДГ и всички деца са издокарани, големи сладури  Heart Eyes На 10.5. тук е празника на майката и ще имаме тържество, вкл. и представление  Crazy
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт