Моля ви, кажете ми как да постъпя

  • 8 204
  • 152
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 504
Ще я заместиш, споко. Само гледай да е полека, без да засегнеш нея или сина й и проблем няма да имаш. Не с рогата напред.

# 16
  • Мнения: 1 394
Това ми звучи,като-"Всички обичат Реймънд"-същата картинка.Какво да ти кажа -във всеки един случай си на мястото на Дебра и дори и да кажеш нещо на Реймънд,той ще се опита да мине на твоя страна ,но първо ще защити  майка си и баща си.Може и да те разбере и да поговори с тях,но ако майка му е ,като Мари...яка ти душа-ти ще си обереш пешкира...
Не знам ,нямам идея как да постъпиш в този случай.А на твоят "Реймънд" не му ли е дошло на ум до сега,че имате нужда от самостоятелност?А може той да иска да е близо до мама... newsm78
Такива меко казано "вещици",като нея са ми ясни.Те се страхуват да не се отскубнат децата им от тях и непрекъснато им натякват-"жени много на тоя свят-майка само една!"Имам една мноооого близка такава змия /не е свекърва ми/ и мога да ви кажа,че такива хора са енергийни вампири.Синовете им ги гледат и им мълчат,докато не се откъснат от тях.Но целта на "вампира" е не да пуска жертвата си,а да я държи колкото се може повече време,по-близо до себе си,за да има с какво да се храни...Отскубеш ли го от хватките и поне за 2-3 месеца ...ще видиш как ще се ободри и той и всичко ще е наред.Даже може да се промени в по-добра посока.А на майка му-не и цепи басма!Кажи и какво мислиш ,по най-интелигентния и културен начин и белкем те разбере.Или пък ,както казва Как`Сия-излизайте навън-сега поне иде лято...

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 14:33 от dodyniki

# 17
  • Мнения: 35
Тези хора са много нахални, затова обясни на твоя мъж, че не ти е приятно тяхното постоянно присъствие. Ако той не се намеси, за да реши проблема ти трябва да действаш и то веднага. Отучи както родителите, така и мъжа си от този навик. Не знам как, но действай. Когато дойдат прави се на разсеяна, не слагай маса, прави храна в малки количества и им сипвай малко, ако трябва стой гладна и ги гледай докато ядат. Малко е гадно да се държиш зле с близките на любимия човек, но все пак ти трябва да сложиш граница и да определиш правила на взаимоотношенията ви. Много ще ти бъде трудно.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 262
Да, не трябва с рогата напред. Няма да я заместиш, но можеш да станеш по-важна от нея  Mr. Green

Говори си с милото, но тактично. Не го поставяй него на огнева позиция, дай му варианти.

Една - две вечери кажи, че не се чувстваш добре, не си сготвила и искаш да си останеш на спокойствие вкъщи. Още 2-3 пъти отидете на вечеря навън или на гости при приятели. А вашите не могат ли да идват по-честичко на гости, например през вечер, да види милото ти за какво става въпрос Wink

А за съветите - това никога няма да спре. Изслушвай я свекървата, но си прави каквото ти си знаеш без да вдигаш много шум  Peace

# 19
  • Мнения: 48
Пожелавам ти успех и ти давам един единствен съвет: Наложи се сега на приятеля ти и оправи нещата, защото ако сега не ги промениш за напред ще си останат така и ще ти е много трудно.

# 20
  • Мнения: 0
а и да ви кажа кога преля чашата. Това се случи снощи. Дойдоха ни едни приятели с две деца и първо баща му се домъкна в къщи, защото той се връща по-рано от работа, а после и майка му. И изобщо не се съобразиха, че ние сме млади хора и имаме да си кажем наши неща. Майка му приказва ли приказва сякъш хората са длъжни нея да слушат и аз се вбесих, но имам малко разум за разлика от тях и по никакъв начин не реагирах. Даже като сготвих и моя човек им отдели ядене и им каза пред хората по най-тактичния начин пред хората, а те какво си мислите че направиха? Все едно, че не го чуха. И това не е за първи път тоя номер. Не искам на 25 да съм с разбити нерви и то заради тях. И родителите ми, които цял живот са спестявали за този скапан панелен апартамент не смеят да стъпят в жилището си, защото са убедени, че те се опитват да го обсебят. И са прави. Оох, дали ще мога да се успокоя и нещата да се наредят.

# 21
  • Мнения: 0
Този съвет да не слагам яденето на масата е невъзможен, защото те са научени като дойдат и всичко да е сервирано и готово.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Ама какво значи научени, както са се научили, тъй ще се отучат. Ужасссс. А мъжа ти да вземе да се стегне и да им скръцне със зъби. На 35 е, не на 5.

# 23
  • Мнения: 0
Даже точно преди секунда затворих телефона, защото майка му ме моли да ида до аптеката да взема едно лекарство за язвата на баща му и аз ще ида, защото въпреки всичко ги уважавам като негови родители и винаги съм се отнасяла с тях добре, за да намирам същото от тяхна страна. Дано да се получи, че не ми се мисли дали ще мога да преглътна това нещо

# 24
  • Мнения: 504
И да му сготвиш нещо не пържено, че с тая язва... Wink Шегувам се.
Моят свекър беше същия - сяда и чака. В началото не можех да се отпусна и да си кажа, но като се потормозих просто казах - така при жена ти, при мен си вадиш от хладилника и ядеш когато си гладен. Каквото има.

# 25
  • Мнения: 0
 #2gunfire Аз ще говоря с моето момче и ако се опъва или почне да ми прави проблеми нещо, за което се съмнявам ще му разкажа играта. Аз не съм такив тип да наложа ултиматом: или майка ти или аз. Но всяка жаба да си знае гюла. Нали така.

# 26
  • Мнения: 4 474
Виж сега неговите роднини са негова отговорност.Той да намери най-добрия начин да реши проблема.
Твоя е отговорността да му обясниш как се чувстваш в случай че не се е сетил.Може от прекалена любезност към техните да си го оставила  с погрешното впечатление ,че са ти един вид разнообразие като си сега сама у дома ...
В една връзка най-важното е да можеш да говориш за всичко с твоя човек.Премълчаването е грешка и води до отчуждаване .

# 27
  • Мнения: 0
Да като се замисля е така, но когато нещо много силно ме развълнува както е в този случай и започвам да плача, а той както и повечето мъже според мен мразят сълзите.Но е така, че неговите родители са негов проблем, защото нещо като не му харесва в мойте родители аз правя всичко по силите си нещата да се променят и за сега винаги ми се получава.

# 28
  • Мнения: 504
#2gunfire Аз ще говоря с моето момче и ако се опъва или почне да ми прави проблеми нещо, за което се съмнявам ще му разкажа играта. Аз не съм такив тип да наложа ултиматом: или майка ти или аз. Но всяка жаба да си знае гюла. Нали така.
Не така. По- меко, с добър тон, с разбирането, че ги обича. С кротък разговор от какво ти имаш нужда. Без ултиматуми и разказване на игри. По- добре да стане маалко по- бовно, но да запазите добри отношения всички. Иначе все ще ти натяква как си постъпила с мама.

# 29
  • Мнения: 4 474
#2gunfire Аз ще говоря с моето момче и ако се опъва или почне да ми прави проблеми нещо, за което се съмнявам ще му разкажа играта. Аз не съм такив тип да наложа ултиматом: или майка ти или аз. Но всяка жаба да си знае гюла. Нали така.
О НЕ ТАКА!Изнервена си ,а това е лошо и може да се скарате.Грешката че си мълчала до сега си е само твоя...той не е виновен.Поговорете обясни му ....но чак пък ултиматум...не прекалявай.Емоцията не бива да е водещата!

Общи условия

Активация на акаунт