Моля ви, кажете ми как да постъпя

  • 8 201
  • 152
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
неееее имам предвид че няма да му дам ултиматом, както ме съветват приятелки, а ще му обясня всичко по нормален начин. Да сме живи и здрави за сега не сме се карали и не искам да се случва, но съм правила фасони и той много се нерви, но не е повтарял това което е разбрал че ме дразни

# 31
  • Мнения: 1 394
Цитат
В началото не можех да се отпусна и да си кажа, но като се потормозих просто казах - така при жена ти, при мен си вадиш от хладилника и ядеш когато си гладен. Каквото има.
Моят дядо/на майка ми баща и/,баба ми го научила-тя му сервира,тя му отсервира...цял ден му върви след задника.Дойде той тук в Пловдив да му правят операция на окото и трябваше да поостане няколко дни вкъщи.Обаче,нашите ходеха на три смени на работа ,ние с брат ми на две смени на у-ще и кой когато се прибере-тогава яде.Прибирам се един ден вкъщи някъде към 14 ч.,направих си сок ,не бях гладна,изпих го и тръгнах да излизам от стаята,когато дядо ми ме попита:"Няма ли да ядем?" Shocked щях да падна!!!С баба ми обядват в 12ч.,но тъй като е нямало кой да му сервира точно в 12 той не е и обядвал.Аз само му казах,че в тавата в печката има мусака ,да си сипе и толкоз.Вечерта,като си дойде майка ми,той чак тогава яде-представяте ли си -пропусна си обяда,защото баба ми я нямаше да му слугува...
Та ти може и ядене да не им сложиш,ама те може да си чакат...Но не се коси-кажи им,че си много изтощена,че имаш нужда да си починеш или пък не слагай масата и каже на майка му да нареже салатата и да приготви яденето,че ти уж имаш някаква друга работа.Или пък им предложи да се събирате у тях така-не у вас.Така ще отидеш и ще се прибереш,ако искаш и след 20 мин.

# 32
  • Мнения: 0
и това не може аз в момента съм безработна и не виждам какво може повече да се свърши в къщи понеже навсякъде съм изчистила подредила съм гардероби, шкафове и т.н. и даже скучая. Изобщо не съм уморена. Те ще разберът, че ги парзалям. Но като се замисля наистина и така могат да разберът, че не искам да им слугувам. Аз и в тях не искам да ходя, понеже пак ще слушам колко е изморена тя и колко мързелива е колежката и и тя върши вкичката работа там.

# 33
  • Мнения: 0
Не, най-добре е като се прибере моя мъж, ако може така да се нарече понеже не сме женени, но не виждам разлика да поговоря с него

# 34
  • Мнения: 504
Цитат
В началото не можех да се отпусна и да си кажа, но като се потормозих просто казах - така при жена ти, при мен си вадиш от хладилника и ядеш когато си гладен. Каквото има.
С баба ми обядват в 12ч.,но тъй като е нямало кой да му сервира точно в 12 той не е и обядвал.
За това говорим Laughing Свекър ми, милия, припадна от глад лятото, когато свеки беше на море и го остави сам за няколко дена.
Ivi, първо кажи на твоичкия. Освен това - излизайте, вече е хубаво времето, разхождайте се, вечеряйте навън, спретвай му вечери - изненади, ще ги отучиш, не се притеснявай. Вероятно мислят, че си млада и искат да се уверят, че ще се грижиш за сина им. А и сигурно е удобно така - всяка вечер манджа и салатка на готово.

# 35
  • Мнения: 25 891
Абе, момиче, не можа ли да си намериш някой по-млад, като за тебе?
Не случайно хората са казали, че дървото се превива, докато е младо. Ще има да си чукаш главата с този 35-годишния, със затвърдени навици и продължаващ да се държи за полата на мама...
Директно поставяй въпроса и се изяснете, докато е време, че оставиш ли нещата така, няма да излизаш от ДиС и всяка втора тема ще е твоя. Опичай си акъла, докато е време. Имаш огромното предимство жилището да е твое - използвай го разумно.

# 36
  • Мнения: 33
Ивелинче, Тая Входната врата Ключ няма ли бе миличка?
Всички ама Всички ситуации и проблеми се решават с  Диалог.Обаче на диалога И четиримата.
Аз моя проблем точно така реших.Мамосвах си я и си правех що е най-добро за Моето семейство В техния Дом.Успех. Hug Hug Hug Hug Hug

# 37
  • Мнения: 46 641
Има хора, за които това е напълно нормално и ако отворите дума, ще се разсърдят и приемат като огромна обида.
Затова не се живее близо до роднини, така се е случило при теб, но не виждам начин едновременно да се променят нещата и да запазите нормални отношения ...

Всъщност сещам се за един начин, но не знам доколко ще си навита  Mr. Green започни да ходиш вкъщи само по гащи, гаранция, че ще разредят посещенията  Whistling

# 38
  • Мнения: 4 474
Не, най-добре е като се прибере моя мъж, ако може така да се нарече понеже не сме женени, но не виждам разлика да поговоря с него

точно така,обясни му как се чувстваш.Ние на вренето се бяхме разбрали гости само ако сме ги поканили и всеки от нас намери как да го обясни на своите....нямаше обидени.Така се прави без лъжи и ''хитринки'' ,излишни са и нервите дето трошиш за нищо.Да ти кажа сама си виновна за дето толкова си го събирала че ти е ''преляло''.
.....

а утре да пишеш как е минало!

# 39
  • Мнения: 0
Мисля, че той до някъде им се чувства длъжен, понеже като останат без пари и ни дават по някой лев, но ние им ги връщаме при първа възможност. Така че, пито - платено. Но аз съм твърдо против това, защото като родители, който имат претенции че винаги с каквото могат помагат на децата си, защо после си взимат 20-те лева. И отговора е "Ами ще ги вземе ,после пак на вас ще ги дадем."

# 40
  • Мнения: 0
Аз съм се замисляла за разликата в годините ни и да ви кажа наистина се усеща. Но аз го обичам и той мен също. За това съм с него. Той е преживял доста неща и винаги ме съветва по каквито и да е въпроси. Но винаги има едно НО.

# 41
  • Мнения: 0
Той сега ми се обади да ми каже да купя спагети, че на татко му му се ядели.  #Cussing out

# 42
  • Мнения: 504
Да като се замисля е така, но когато нещо много силно ме развълнува както е в този случай и започвам да плача, а той както и повечето мъже според мен мразят сълзите.
Ама как ще плачеш за нещо, което един разговор може да реши. Защо си мълчала до сега? Не обичам да давам съвети, но сега ще го направя. Казвай си всичко при първия удобен момент, колкото може по- скоро след като те е подразнило. Иначе се натрупва.
Сготви му тази вечер, а след като си тръгнат поговорете.

# 43
  • Мнения: 0
аз ще говоря с него още щом като се прибере. Защото не издържам вече и няма място за отлагане.

# 44
  • Мнения: 0
Много съм щастлива, че намирам хора, които ме разбират точно тук и ми дават съвети дори без да се познаваме. Понякога на човек му е нужно просто някой да го изслуша, а аз даже получих и съвети и то ценни

Общи условия

Активация на акаунт