може ли идея за кумство

  • 11 351
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
скоро ще бъда кума и търся някакви идея моля ако някои се сети да ми пише  предварително ви благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 274
В днешно време да станеш кум или поръчител си е пълна набутвация. По-добре откажи, докато е време  Peace

# 2
  • Мнения: 3 736
Tinatania, какво идеи по-точно искаш?

Що да е набутвация, то си зависи от младоженците. Ние като кумувахме нищо не се искаше от нас, освен да изглеждаме достолепно и кумски  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 388
Tinatania, какво идеи по-точно искаш?
И аз не разбрах за какви идеи става въпрос.

# 4
  • Мнения: 940
И ние не искаме нищо от нашите кумове. Само чашите и жартиера е от тях. И заедно решихме да отидем на сватбено пътешествие в края на Май месец. Това ми е най-големия подарък, тъй като са ми много близки. Успех ти пожелавам. По-добре седнете заедно с младоженците, и решете какво ще правите.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 997
На сватбата нищо не исках от кумовете, единствено присъствие. Те попитаха дали очакваме помощ от тях и каква, ние отказахме и така. Питайте самите младоженци за организацията, с тях се разберете. Всеки вижда сватбата си по различен начин.

# 6
  • Мнения: 2 153
Нашите са една млада двойка и бяха взели много насериозно задълженията си на кумове...Но ние преди сватбата седнахме и си поговорихме какво очакваме ние, какво искат те и се разбрахме! Те много се притесняваха, че не знаели какво се прави на сватба, ама то и ние не знаехме...Важното е, че и преди и след сватбата с тях сме си много близки, можем да разчитаме на тях, както и те на нас!!!

# 7
  • Мнения: 627
Откажи веднага, съветвам те от сърце!!!!

# 8
  • Мнения: 940
Откажи веднага, съветвам те от сърце!!!!

Това защо? Ако някой посъветва така нашите кумове, аз много ще се озадача.

# 9
  • Мнения: 4 841
Откажи веднага, съветвам те от сърце!!!!

Стига де, как ще четем после теми като "Дадохме на кумовете 20 лв, а те не ни ги връщат втори месец Close", или "Кумовете ни измамиха - разделиха се две седмици след сватбата, как можаха да постъпят така с нас  Cry", или "Кумовете не ни поканиха на гости - отивали на почивка?!? #Cussing out" и т.н. и т.н.

# 10
  • Мнения: 317
скоро ще бъда кума и търся някакви идея моля ако някои се сети да ми пише  предварително ви благодаря  bouquet
Била съм и от двете страни -била съм кума и съм играла на кумове(в нашия краи им се играе с петел и торта)Наи- важното е да си много весела и да танцуваш много и с удоволствие,защото след младоженците наи-много се гледат кумовете .На мен ми беше страхотно да съм кума,уточнихме предварително подаръците,пребулването и от там нататък остана само веселието  bouquet
p.s.кумовете на които аз играх стояха като пънове и гледаха тъпо,повярваи ми получи се много нелепа ситуация младоженците се почувстваха кофти,така че танцуваите и се веселете

# 11
  • София
  • Мнения: 10 366
Това е уважение, все пак.
Трябва да си много скръндзав, или тези дето те канят да са с нереални очаквания, за да откажеш поради финансови причини.

# 12
  • Мнения: 1 844
ей ама голям е човешкият егоизъм..
не разбирам как някои хора очакват да бъдат уважавани,обичани,да имат приятели..а да са такива пънове.
да те поканят за кум/а е жест,уважение,повод за хубави емоции.
не мога да проумея защо някои сте толкова против кумството и бихте отказали веднага. Shockedкакви сте вие,бе,хора,скрънзате се да направите подарък или пък се притеснявате да сте в центъра на вниманието,защото сте много зле?
както виждам никой не е поискал нещо от кумовете си-никаква финансова помощ,скъпи подаръци или прекалена ангажираност със сватбата.просто жест,с който ви се показва,че сте близки и важни за тях.
ние от кумовете не сме искали нищо,нито помощ,нито сме очаквали кой знае какви "кумски подаръци"-това са отживелици.
важното е,че най-близките ни приятели ни станаха кумове и споделихме заедно с тях най-важният ни ден-първият от съвместния ни живот.
към авторката-не се притеснявай,нищо кой знае какво да не трябва да правиш.подарък за младоженците,хубав тоалет и много усмивки-това ти трябва за сватбения ден.някой по-горе ти беше казал-весели се-това е най-важното,една кума трябва да е засмяна все пак!
успех и честито кумство!

# 13
  • Мнения: 23 096
Какви идеи искаш?Била съм три пъти кума,беше много весело.С малдоженците се разбрахме преди сватбата кой какво ще купува.Това,което имахме желание и възможност го купихме ние,макар винаги да ни предупреждаваха,че не искат никакви разходи от наша страна.

# 14
  • Мнения: 25
мерси много за бързите отговори  Simple Smile  имам предвид нещо по различно например скоро четох в един друг форум след като са взели кумовете и тръгнали за дома да подписват първо кумата казала можели да спрем че ми е лошо или че е гладна след като и угодили последвал примера  и кума . но за всичко това младоженците и гостите нищо не знаели. такива идеи търся ако някои има нещо подобно моля да сподели .

Общи условия

Активация на акаунт