Секцио или нормално раждане?

  • 7 238
  • 159
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 276
С две ръце гласувам за Нормалното раждане.Родих точно за 2 часа от първата контаркция.Имах 2 вътрешни шева които изобщо не разбрах че са там.

# 76
  • Мнения: 817
При преносване кое е по-добре- секцио или предизвикване на нормално раждане?

Смятам, че лекарят трябва да прецени кое е по-добре в случая. Аз преносих с 8 дни, но и бебето ми беше доста голямо и родих със секцио. През цялата бременност с лекаря ми си мислехме, че ще раждам нормално, но се наложи секцио. Та, тъкмо определихме дата и бебка взе да напира ден по-рано. Все пак се радвам, че сама си избра датата, защото явно тогава й е дошло времмето да се ражда.
Успех ти желая!

# 77
  • Мнения: 19
Цитат
при мен ситуацията беше такава че трябваше да родя секцио.бебето до последно не се обърна и нямаше как.болка има естествено като се излиза от упойката.аз много плаках,незнам защо.първите 3-4 дена ми беше гадно ,но всичко мина добре.всичко те боли ,едвам ставах от леглото но малката само да шавнеше и скачах като ужилена от пчела.след като ме изписаха на другия ден нямаше кой да ме заведе да ми махнат кончите и ходих пеша,много добре ми се отрази.
pri men situaciqta be6e takava 4e trqbva6e da rodq sekcio.bebeto do posledno ne se obarna i nqma6e kak.bolka ima estestveno kato se izliza ot upoikata.az mnogo plakax,neznam za6to.parvite 3-4 dena mi be6e gadno ,no vsi4ko mina dobre.vsi4ko te boli ,edvam stavax ot legloto no malkata samo da 6avne6e i ska4ax kato ujilena ot p4ela.sled kato me ispisaxa na drugiq den nqma6e koi da me zavede da mi maxnat kon4ite i xodix pe6a,mnogo dobre mi se otrazi.

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 10:55 от AnMary

# 78
  • Мнения: 919
Нормално.

# 79
  • Мнения: 3 641
За сега съм се настроила за нормално с епиидурална, да видим какво ще каже доки по въпроса накрая Simple Smile

# 80
  • Мнения: X
За сега нормално, но съм с диоптър -2,75 и не знам какво ще ме посъветна доктора.

# 81
  • Мнения: 929
Аз лично съм за нормално раждане.

Xриска щом си с диоптър най-вероятно ще се наложи секцио, но разбира се доктора знае по-добре.

# 82
  • София
  • Мнения: 44 262
диоптъра изобщо не е показател за секцио - единствено състоянието на ретината и налягане на очните дъна могат да наложат такова...самият диоптър - не.....

# 83
  • Мнения: 239
Цитат
диоптъра изобщо не е показател за секцио - единствено състоянието на ретината и налягане на очните дъна могат да наложат такова...самият диоптър - не.....

Много добре казано .

# 84
  • Мнения: 626
Аз съм за нормално , но трябва доктора да прецени  Peace

# 85
  • Мнения: 838
за тези, които не търпят болка майсекциото е най-добре, мен ме е страх от нормално.

# 86
  • Мнения: 329
Аз съм за нормално , но трябва доктора да прецени  Peace
И аз  Peace

# 87
  • Мнения: 332
диоптъра изобщо не е показател за секцио - единствено състоянието на ретината и налягане на очните дъна могат да наложат такова...самият диоптър - не.....
Точно така, диоптъра не е показател. Аз съм в същото положение, гледаха ми очното дъно, за сега няма проблем, но самия диоптър се е увеличил през бремнността, така че очния ми лекар ще трябва да ме види в деветия месец отново, да види дали пак няма промяна в очното налягане и ако няма - нормално, ако има тя ще напише бележка, с която не разрешава нормална родова дейност.

# 88
  • BG
  • Мнения: 2 217
Ани, може би щеше да ти е по-полезно ако беше пуснала анкета за да видиш процентно колко мами са "за" и колко "против"  Thinking
Аз лично съм за нормално раждане, ако няма обективни причини за секцио. Разбира се, лекарят има последната дума. Относно преносването съм малко скептична, защото не винаги лекарите могат да преценят точно термина - все пак той е ориентировъчен.  Peace

Леко и безпроблемно раждане!   bouquet

# 89
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 543
за тези, които не търпят болка майсекциото е най-добре, мен ме е страх от нормално.

Какво значи не търпят на болка?! Всички търпят, прагът на болката е различен просто. И ако заради страхът от болката, ще се подложиш на секцио, адмирации! Аз не бих направила такъв избор.
Първото ми раждане беше ужасяващо дълго и ужасяващо болезнено. Имах шевове за цял панталон след това. Но нито за миг не ми мина мисълта да искам секцио при второто раждане, въпреки сковаващия страх от вече известното. Слава богу, второто ми раждане мина бързо и лесно.
Някой попита за преносване- няма задължителни индикации за секцио при преносване. Лекарите преценяват за всеки отделен случай. Два пъти раждах нормално при преносване.

Общи условия

Активация на акаунт