Секцио или нормално раждане?

  • 7 297
  • 159
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 558
Зависи от лекаря.Аз и двата пъти преносих и родих нормално Peace

# 61
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
секцио - и без да преносваш.
само за възстановяването - хайде стига плашихте с това възстановяване. една дама, родила малко преди да направят моята операция едно 4 кг бебе не можеше нито да ходи, нито да сяда и бебето и беше в общия бокс за разлика от моето, което си беше с мен 8 часа след операцията.
секциото днес не е като преди 15-20 години...

# 62
  • Мнения: 1 725
Че какво общо има примера, който си дала, сякаш примери с проблеми и трудно възстановяване след секцио никак няма - това си е операция и там проблемите са вероятни, нищо, че са по-различни от тези, които пък са вероятни след нормално раждане. А това, че преносва не означава, че бебето е много кг! Да не споменавам как лъжат ехографите относно кг, но и самите лекари не го отричат това. Не съм съгласна, че секциото е по-лекото раждане. Не може, мисля, да се каже със сигурност, че едно от двете е по-леко, защото си е индивидуално.
Та в крайна сметка - довери се на лекаря (едва ли имаш друг избор, де, освен ако не те попита ти как искаш). И дано да си случила на лекар, но начинът на раждане не е толкова важен - в крайна сметка е по-важно бебчето да е добре, а то ще бъде, вярвам! А ти колко време ще се възстановяваш ... - абе, я си подсигури помощ (от роднини евентуално) за всеки случай, ако имаш възможност, разбира се.

# 63
  • Мнения: 3 621
Аз като раждала и по двата начина мога да кажа, че разлика няма. И след нормалното раждане, и след секциото на 3-тия ден вече се бях възстановила. Единствената разлика е, че след секциото лохиите ми бяха по-оскъдни и с около 10-тина дена по-малко

# 64
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
Не може, мисля, да се каже със сигурност, че едно от двете е по-леко, защото си е индивидуално.
Та в крайна сметка - довери се на лекаря (едва ли имаш друг избор, де, освен ако не те попита ти как искаш). И дано да си случила на лекар, но начинът на раждане не е толкова важен - в крайна сметка е по-важно бебчето да е добре, а то ще бъде, вярвам! А ти колко време ще се възстановяваш ... - абе, я си подсигури помощ (от роднини евентуално) за всеки случай, ако имаш възможност, разбира се.
абе може да се каже, но за страните от белия свят. и там се подреждат така: 1. нормално раждане, 2. планово секцио, 3. спешно секцио. по честота на усложненията. но това е за държави, в които епизиотомията, окситоциновата стимулация и пукането на мехура от лекар се считат за усложнения. за БГ никой не е правил  такива статистики и много е възможно подредбата да  е друга. все пак най-лошото е спешно секцио.
за кг си права, но аз не съм казала, че преносените тежат повече, напротив! преносените истински спадат на тегло и затова трябва да се ражда при преносване, плацентата се изтощава и остарява...
чети внимателно, деси!

# 65
  • Мнения: 941
Вторият път родих секцио, в частна клиника и беше все едно спа процедура...  Laughing
Първият път родих нормално...и сега почти 12 години все още се възстановявам от него (ако е възможно де)...
40 дена след второто ми секцио раждане, ми вадиха конец от епизиотомията ми от нормалното ми първо раждане - и то не какъв да е конец, а си беше направо като канап, с дължина около пръста си да го увиеш..... #2gunfire
Та и двата начина съм изпитала...и пак бих родила...познайте по кой начин обаче..

п.с. за протокола и двете ми деца се родиха по 4кг.

# 66
  • Мнения: 1 725
mishka_moja, пак четох, но не виждам защо все пак препоръчваш секциото - само заради тази, която даваш за пример, че е родила 4 кг. бебе и трудно се възстановили тя и бебето ли? Мисля, че са необходими малко повече доводи в полза на секциото, защото по 1 случай нормално раждане не може да се съди. Същото важи и за секциото. Повтарям се всъщност. А пояснението ти за преносването сега си го написала, а това, което аз писах е по повод предишния ти пост. Или нещо не мога да чета?  newsm78

# 67
  • София
  • Мнения: 44 414
секциото си е операция, когато може да се избегне - по-добре да стане.....
има раждания, които налагат.....и обикновенно 4 кг бебета ги вадят с операция, планова при това...но това се определя от доктора.
А това, че бебето се пренася 1, че е доста относително, освен ако не знаеш точната дата на зачеване, 2 - че изобщо не е определящо за това как ще протече раждането.

# 68
  • Мнения: 466
абе, какво всички сте се панирали от това секцио?
какво толкова като родиш с операция?
аз лично родих секцио и честно да ви кажа възстановяването изобщо не беше трудно. Бях на крака още след няколко часа.
не мисля че нормалното раждане понякога е най-добрият вариант
раждали са нормално нашите баби, защото просто са нямали друг избор
аз лично съм за секциото


На запад раждат нормално/разбира се извън случайте на секцио по медицински причини /
защото нямат друг избор ли  newsm78 . В края на край щата това колко бързо ще се възстановиш след секцио е също индивидуално. Аз съм раждала секцио с медицински показания /не исках да е секцио , но нямах избор по въпроса  Mr. Green/ и не се възстанових бързо .Да станах няколко часа след операцията , но като цяло ми трябваше повече от месец за да се почувствам добре.

# 69
  • Мнения: 5 026
Ако няма медицински показания за секцио-нормално раждане.

# 70
  • Мнения: 510
В днешно време всеки може да направи своя избор как да роди. Моят е естествено раждане  Peace И за протокола- бебето ми беше 3550г (не от най-дребните), а аз на 2- я час след раждането ставах и сядах, въпреки шевовете, които изобщо не усещах-нито тогава, нито сега. И пак само за протокола-това се случва в провинциална,държавна болница Laughing Е, не беше спа процедура, но спомените ми изобщо не са лоши. Аз също преносвах и ми стимулираха раждането. Peace

# 71
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
деси, абсолютно права си! аз въобще не правя статистика от едно раждане, водено от някоя нескопосана акушерка.
моето мнение за секцио въобще не се основава на посочения пример, той е само за относителността на обобщенията, че секциото си е операция и трябва време за въстановяване. а "чети внимателно" не е за моите постове, а за информацията и проучванията относно усложненията от секцио/вагинално. но пък и аз никъде не съм написала, че преносените тежат много. казах, че бебето на въпросната жена тежеше 4 кг и незнам кога и е бил термина! това е, извинявай ако съм те подвела.  Peace

# 72
  • светлата страна на Луната
  • Мнения: 67
Естествено раждане, ако няма наистина сериозни медицински показания! Peace Защото лекарите в последния момент гледат да "поуплашат" бъдещата майка, да вземе да се навие за секцио. Хем чиста работа, хем повече парички ще паднат, по-малки са и рисковете за бебето, режат, вадят го и хайде, кой откъде е... За съжаление в България не се подкрепя нищо естествено, няма мнозинство! Sad

# 73
  • Мнения: 1 725
деси, абсолютно права си! аз въобще не правя статистика от едно раждане, водено от някоя нескопосана акушерка.
моето мнение за секцио въобще не се основава на посочения пример, той е само за относителността на обобщенията, че секциото си е операция и трябва време за въстановяване. а "чети внимателно" не е за моите постове, а за информацията и проучванията относно усложненията от секцио/вагинално. но пък и аз никъде не съм написала, че преносените тежат много. казах, че бебето на въпросната жена тежеше 4 кг и незнам кога и е бил термина! това е, извинявай ако съм те подвела.  Peace
Ти си за секцио конкретно в този случай - когато е налице преносване или по принцип си винаги за секциото, примерно, защото смяташ, че в БГ няма условия за истинско естествено раждане, в смисъл на активно и т.н?
Аз лично въпреки условията в БГ предпочитам нормалното раждане (под нормално имам предвид вагинално). Разбира се, нямам предвид усложнения - за тези неща няма гаранция какъвто и да е начина, понякога няма как да се предвиди, знаем. Ох, аз в момента гледам д-р Хауз, така че малко повече фантазирам за разни опасности и ненадейни чудесии и затова така звуча.  Laughing  Но човек не трябва да мисли най-лошото. Ако нямаш нищо против да ми пратиш (на ЛС) малко инфо за вагинално/секцио - ако имаш на лесно. Сори за нахалството, но ми се иска да попрочета, а не зная къде да търся точната инфо. Надявам се за второ дете някой ден и впредвид възрастта ми може да не се навия отново на нормално раждане.

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 01:06 от desi_sunshine

# 74
  • Мнения: 346
Аз преносих и имах хипертония. В деня на раждането от шубе направих 180/100 някъде.Презложиха ми секцио по спешност, но родих нормално.Три часа по-късно бръмчах по коридорите на отделението, въпреки епизотомията. Категорично съм за естественото раждане, освен ако няма по- сериозен здравословен проблем. Искам второ дете по натам и дори на повече години да съм, ми се ще пак естествено да си родя, ако здравословното състояни ми позволи. Аз дори епизотомията много не я щях, но нямах много сили да напъвам. Просто не ми се ще по времето на това велико събитие да спя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт