ЮНСКИ талисманчета се появяват,определено термина ни наближава !Тема №56

  • 10 927
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • На високо
  • Мнения: 824
О-о-о момичета, толкова отдавна не съм влизала при вас и какво виждам!!!
Честити бебчета на Safira и *Di* !!!
Да са здрави и да носят радост на мама и тате! И всички да са много щастливи!  bouquet
Честит Рожден ден на  Mayflower[/color]!
Изобщо не съм чела назад и затова само набързо да споделя за себе си, че с бебка сме добре. Имам доста болки и контракции напоследък, но с магнезий и гинипрал овладявам положението. От близо месец и повече не наддавам на кг, стоя си все на +7, но бебчето поне засега не изостава в растежа си. Аз все пак се притеснявам. За съжаление още по-големи притеснения имам с голямото си момиченце, което от 4 дни е в болница с много тежка гнойна ангина и съмнинеия за пневмония. Детенцето се разболя точно по празниците. Сега снова до болницата и обратно, защото не съм в състояние да се грижа там за нея поради бременността си. Първо баба и, а сега сестра ми стоят при нея, а аз се побърквам от страх, жал и угризения, че не съм при детето си. Слава богу, че днес се навършиха първите 24 часа без да вдига температура. Иначе все беше около 39,6-39,7. Много се извинявам, че ви товаря с проблемите си , но стискам палци на всички ви да сте добре и да нямате нито здравословни, нито каквито и да е други проблеми и грижи !  Hug

Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 20:24 от Фрея

# 16
  • Мнения: 639
Преди малко се прибрахме, много неща имах да пиша, но като прочетох новините ... моите ще почакат!

Safira, честити ти рожби! Пожелавам ти Мария-Стефани и Георги да са добре, ти също да се възстановиш бързо и скоро да сте всички у дома, щастливи!  Praynig Изпращаме ти много положителна енергия и очакваме добри новини и снимки!

Somebody, благодаря ти за новата тема! Честити юнаци и на твоята приятелка (имената Петър и Александър много ми харесват  Wink), най-добри пожелания и за тях, и за нея; ще се радвам една още една позитивна мама да се присъедини към темата ни.

Mayflower, жива и здрава да си, да бъдеш щастлива мама на сладък бебок!
   bouquet

Ди, ако и ти си рожденичка днес -  Hug  Hug  Hug - ти получи двоен подарък, да те радва от сърце!  Heart Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 2 658
момичета, сега safira ми отговори на sms-а, реших, че не е удобно да и звъня. Момиченцето се е родило 2 кг и вече не е в кувиоз, а момченцето е 1700кг и дишат самостоятелно. За мен това са много добри новини. Пратих и прегръдки от всички ни и и стискам палци бързо да и ги дадат.

Фрея, много ми е мъчно като чета поста ти, няма по-голяма мъка за майката от това детенцето и да е болно, а и това да не може да е при него............ Искрено ти пожелавам час по-скоро малката да се прибере вкъщи.

# 18
  • Мнения: 96
Di е с термин 3 юни Peace

# 19
  • Мнения: 43
Здавейте мили барбарончета,
аз съм от май-ските мами и все още чакам събитието да се случи.
Влизам да ви поздравя с появата на първите юнчета и ви пожелавам на всички леко раждане.
А на появилите се бебчета да са най-щастливите деца , а на мамите им бързо възстановяване.

# 20
  • Мнения: 199
Петя това са всъщност супер новини, щом дишат самостоятелно всичко трябва да е наред!

taniab благодаря, да ти се връщат хубавите пожелания на теб и на всички майски мами!

# 21
  • Мнения: 73
Ехе, добрите новини заваляха и при нас! stork-boy stork-girl 1stroller
Честито на двете майки и техните семейства, както и здраве, много късмет и любов за техните новородени рожби!!!

Аз ще съобщя направо тук , живот и здраве след като родя, желая ви един прекрасен месец май, който да ви подготви за срещата с вашите дечица!

Поздравления за темата към авторката Laughing

# 22
  • Мнения: 111
Честити бебечета на мама Сафира да са живи и здрави и много да я радват,а на нея бързо възтановяване
Петя това наистина е супер новина че дишат самостоятелно
Somebody честито и на твоята приятелка за бебчовците да растат весели и щастливи и мерси за темичката   Hug

# 23
  • Мнения: 35
Уаууу, как се развълнувах за Сафира. Да са живи и здрави бебоците и скорошно излизане от болницата.

# 24
  • Мнения: 1 924
Еха,още едни близнета!
Честито на Сафира!


greenlife,и аз много се двоумя за големия комплект "От раждането до гърнето" - BambinoMio пелени.Малко сериозна инвестиция е, ако купувам два комплекта ShockedМай ще взема един за начало,и ще допълня с каквото не достига.
Другият вариант е да взема от тези компекти за началото,2 броя,може би един NB (за новородени, до 5 кг.) и един S (от 5 до 7 кг.).Пфу,голямо чудене е,понеже съм решила  да практикувам ЕБХ и не ми се инвестират пари в нещо,което ще се ползва малко.



# 25
  • Мнения: 3
Честити бебчета на Safira и *Di* !!![/co
 Да са им живи и здрави рожбите и много да ги радват  ylinfant  ylinfant

# 26
  • Мнения: 199
Феникс и аз мисля да практикувам ЕБХ (ох и тези неща трябва да изчета) и затова май също се се спра на първите два размера. Пък после ще видим. От друга страна пък се замислих, че ако 12 пелени ми стигат, от размер S мога да си взема после само гащички. Но не мога да преценя колко пелени на денонощие трябват  newsm78

# 27
  • Мнения: 123
Честито на Сафира, да са й живи и здрави дечицата и тя бързо да се възстанови от раждането.

Фрея,  бързо оздравяване на малката ви какичка, радвам се че вече е по-добре, значи скоро ще я изпишат. Чувала съм че има такъв вирус 3-4 дена с много висока температура.

За стриите - първо са розово -червени,  после избледняват и почти не се забелязват, особено ако сте с по-бяла кожа. С предната бременност имах  по дупето, но после избледняха и не се забелязваха. Не мисля че има голяма полза от мазила. Първо ще трябва да свалим кг, а после да си стегнем мускулатурата.

Днес започнахме ремонта на стаята на Вики - ще измажем с гипс на места и ще сменим тапетите, в петък на 30ти ще сменят дограмата, а вчера сменихме тапетите в кухнята. Изобщо непрекъснато изкача нещо, както е тръгнало ще ремонтираме и спалнята.
Не знам кога ще смогна да изпера и изгладя дрехите на бебето.

В понеделник ще ходя до болницата да си взема болничния, от днес съм 45 дни преди раждане болничен.

# 28
  • Мнения: 216
Мами исках да ви питам обсъдили ли сте с докторите ве4е планът ви за раждане и спяли ли сте се на позиция?

# 29
  • Мнения: 123
Greenlife, бебешките пелени се сменят максимум на 3 часа, ако не искаш зачервено дупе. На приблизително такъв интервал от време се събужда и храни бебето.

Не инвестирайте много пари в пелените не купувайте големи количества, може да не му понесат на бебето, или на вас да не са удобни за смяна.  Вземете няколко бройки за проба.
Аз ще ползвам памперс, не мога да се занимавам да пера и гладя пелени, ще гледам да си улесня и оптимизирам максимално времето.

Лил Виксен, тук няма план за раждане в смисъла който ползвате в САЩ. Общо взето някакъв предварителен разговор за нормално или секцио, евентуално  спинална, пълна  или епидурална упойка. На практика като влезеш в болницата докторите правят това което смятат за най-добро без да дават много информация.  В плана за раждане ако можеш да избираш при евентуално усложнение  - секцио или форцепс тук не може.

Общи условия

Активация на акаунт