Земетресение?

  • 11 595
  • 243
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 524
Първи етаж Варна - нищо не усетих.

Пате, права си - просто сайтът си е номер едно.
Когато ми трябва инфо, другаде не търся вече, направо тук.

# 166
  • Мнения: 6 446

Явно има значение и доколко"чувствителен" е вестибуларният апарат на човек  Laughing

И това,но също и колко нависоко си.
Ние излязохме,а съседите от първия етаж ни питаха какво е станало.

# 167
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 894
Ние сме в къща край Варна и абсолютно нищо не усетихме.Чак сега видях темата и чух по новините.Дано да няма повече,че както ме е страх ще спя с дрехите. Shocked

# 168
  • Мнения: 941
Интересно, че тази гад папагалът ни, дето крещи и вика за щяло и нещяло,  нищо не усети  Thinking

# 169
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нищо не съм усетила. Сестра ми се обади да ми каже- живее във Варна, на 7 етаж. Аз съм в Балчик, в къща на 2 етаж, майкам и на 1 етаж също не е усетила нищо. Кучето не чух да се вълнува и то. Кумичката ми обаче в същия град, но в блок на 3 етаж го усетила силно.Приятелката ми в Каварна в блок на 4 етаж също го усетила.
Това през 2004 го усетих доста силно и кучето лаеше и гледаше земята как се мърда.
През 1990 г пък (пак Вранча) бях бременна с големия. Не видях инфо (следмалко щепотърся в гугъл колко силно е било, че не помня), но беше ужасно силно, за първи път в съзнателния си живот усещах земетресение. За първи път видях асфалтът да се огъва на вълни, като че ли е мек като кашкавал. Тогава първият трус беше следобяд, бях на работа и не чух наоколо д аима животни, но вторият беше към 22-23 часа и си спомням,че всичко живо наоколо се разлая, размяука, разкудкудяка и кукурига, овце заблеяха, абе де що имаше животни наоколо крещяха като че ли ги колят. 
През 77 г нашите са готвели кръщене за сестра ми и майка е украсявала 2 торти, каза,че едвам ги удържала, тръгнали заедно с масата да се накланят към нея. Аз съм била на 6 г и слава богу съм била при баба и дядо в чужбина иначе сигурно щях да имам ужасни спомени и голям стрес.

П.П Ето намерих:

С магнитуд 6.5 по Рихтер са били земетресенията през 1986 и 1990 г., когато отново епицентърът е бил Вранча

Сега се сещам, смътни спомени имам че в училище са ни изкарвали заради земетресение и вероятно понмя това от 86 г. Но не съм се изплашила много явно, не съм изпадала в параноя. Ама като чета и то е било бая силно.

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 00:13 от Джемма

# 170
  • Варна
  • Мнения: 966
Чакайте и аз сега да се включа. Много ме е страх по принцип от земетресения. Усетих го, така ме залюля като в люлка. Наредих хлапетата на касата на вратата и си умирах от страх. Реших да звънна на сестра ми и на мъжо да му се оплача  Mr. Green /той при мама на село/ и му викам да вземеш да си дойдеш, че няма да мога да спя, а той ми вика "е, аз като си дойда какво ще направя, ще подпирам блока ли?"  Joy Та така, сама съм си с двете деца и как ще спя незнам.

# 171
  • някъде
  • Мнения: 979
Докладвам от Търговище-на първи етаж нищо не усетихме,на трети съседката тоже не е усетила,но другата от петия ни информира,че всъщност е имало земетресение.

# 172
  • София
  • Мнения: 1 482
И аз го усетих- в момента съм в Плевен. Бях на кафе, странното е, че никой около мен не го почувства.

# 173
  • София
  • Мнения: 16 226
София - 12 ет. не го усетих. Но малко преди това кучето първо лаеше и се хвърляше по вртата, а после повърна без причина. И сега се куми и обикаля коридора.

# 174
  • Мнения: 5 622
Аз пък не мога да се отпусна и да заспя.  Confused

С долница на пижамата съм и с блуза нагоре. Май така ще си и остана. Няма да се събличам повече.

Склонхих и мъжа ми да легне поне с гащи и тениска. Все пак навън е студено, ако не дай Боже се наложи нещо.......

# 175
  • Добрич
  • Мнения: 119
здравейте,аз съм от Добрич бах на 8 етаж по време на земетресението,доста силно ни раздруса,сега несмея да си легна,айде лека на всички

# 176
  • Мнения: 6 446
здравейте,аз съм от Добрич бах на 8 етаж по време на земетресението,доста силно ни раздруса,сега несмея да си легна,айде лека на всички
Дано да е лека  Praynig И мен не ме хваща сън. Tired

# 177
  • Мнения: 17 546
София, 7-ми етаж, 12 човека бяхме по това време у дома и никой нищо не е усетил!

# 178
  • Мнения: 5 462
От главоболие и ние в къщи се оплакваме цял ден.станахме с главоболие и хапчетата леко облекчаваха,но не ни минаваше.Брей,да не сме предвиждали нещо,а?
Малеее аз бях цял ден на легло с убийствено силно главоболие .Хапчета пих и кафе и не мина до вечерта .Мислех си , че може и да има земетресение днес и ккато чух по тв не повярвах .Не го усетих обаче тъй като бяхме на гости в ъща на първи етаж ..

# 179
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Аз не съм го усетила, но пък цял ден го чувствах - главата ми беше като в менгеме  ooooh!

Абсолютно същото и при мен.
А най-гадното е,че в петък с/у събота го сънувах,и сега като видях темата се оцъклих....
Дано другата част от съня ми не се сбъдне Tired.


И на мен ми се беше случвало да сънувам и на следващият ден чух по радиото ,че е имало заматресение. На право цялата се разтреперих и получих едно сърцебиене. Имах чувството ,че съм го предизвикала подсъзнателно.
Ох, добре, че поне не сънувам (или по-скоро не помня сънищата си напоследък). Главата ми мина след късния следобед, но направо беше кошмарно. Виеше ми се свят направо.

ХА ХА ХА.
Аз имам друга тактика да не го усещам и да си мисля ,че е нещо друго,че страхът ми ме е водил до смяна на гащите преди години Wink
У нас няма от 5-6 години нито една висяща лампа,мебел  или друго . Peace

А питаш ли ме, като в къщи всичко е висящо  #Crazy - добре, че малката днес не беше у нас.
Миналото земетресение имах чувството, че има взрив. Много се изплаших тогава. Добре, че не съм го усетила.

Интересно, че тази гад папагалът ни, дето крещи и вика за щяло и нещяло,  нищо не усети  Thinking
Боляло го е гърлото от много викане преди това  Joy - шегувам се   bouquet

Най-важното е, да няма паника. Това пречи на правилните реакции, ако не дай си Боже се наложи.
България не е такава сеизмична зона, така че, не се панирайте. В Гърция всеки ден ги друга поне 3 по Рихтер. Ние сме си направо на далавера тук  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт