Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 94
Честито на новите майчета Grinning
На мен ми определиха дата за секцио 26.05, при термин 31.05. Аз дните броя пък те вместо да се намаляват се увеличават Tired
На всичкото отгоре бебето има много учестен сърдечен ритъм - докторката спомена за тахикардия. Ми то аз нон-стоп за нещо си намирам да се притеснявам #Cussing out #Cussing out ooooh! Нещо много жестоко ме тресат хормоните

# 301
  • Мнения: 61
loranholl аз се чудя още между Шейново и ОБ.
Честито бебче на ralichkou! baby newsm51 newsm51 newsm51
Стискам палци на Ани, дано всичко мине като по ноти! fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 11:49 от bani

# 302
  • Бургас
  • Мнения: 9
леле, момичета!!! какви цени! добре, че реших да раждам във Варна...  тук в частната болница е 660 лева, секциото - 990, стаите са за 2 майки, условията - супер! цената включва избора на екип! епидуралната е 110 лева, допълнително се плаща по 60 лева на ден за самостоятелна стая, 80 - за апартамент, някакво минимално беше и за придружител. ако искаш таткото да присъства в предродилна - е 80 лева, ако искаш да ти взимат стволови клетки - 200 лева доплащаш.
ако си в държавна, не съм наясно, знам, че на ръка на лекаря се дават 300 лева. останалото - както си го решиш. много майчета, раждали в АГ, казаха, че с ВИП стаята и избора на екип+плащането на лекаря на ръка им е излезнало около 1000 лева. Кремче и Фелина би трябвало да знаят по-добре... но нищо общо с цените в София... ooooh!
CrazyDeina, стискам палци всичко да е наред Simple Smile и е хубаво, че знаеш кога ще си я гушкаш Hug 16.05. е хубава дата - майка ми е родена тогава.

# 303
  • Елин Пелин
  • Мнения: 75
здравейте и от мен!
честити бебенца на всички мамчета които не съм поздравила!   bouquet  bouquet  bouquet
добре дошли на мамите които са се прибрали у дома и браво на Гого че папка и наддава добре!
  bouquet
мен  утре ще ми правят обременяване с глюкоза заради захарта. дано всичко е в норми, но пък си платих отделно една ФМ във Вита и ме поуспокоиха че всичко ни е в норма.бебка е 3400 пак ще излиза голямо това бебе май  newsm78( само да ми е здравичко).
 за Шейново аз втори път ще раждам там. нормално и втори път при една и съща акушерка.
за нормално раждане няма никакъв смисъл от плащане на лекар (мое мнение).
разликата от преди и сега поне в моя случай е такава: тогава платихме на ръка на акушерката 150лв, платих си след раждането епидурална 150 лв. и вип стая за 3 дни 120лв.
Сега ще платя на касата на болницата за избор на акушерка 500лв., в което влиза 200 епидурална,250 за акушерката и 50 за неонатолог(така ми обясни акушерката). и ако има вип стая от 120 до 180 за 3 дни.
 Да ви кажа не мисля че е скъпо,а и жената която съм си избрала е много мила,внимателна и освен  за раждането се грижеше за всичко за мен и бебо ,докато не ни изписаха.след това ми организира бърз прием при свалянето на конците и профилактичния преглед след раждането така че в цената влязоха грижите и за 9мес бременност и още 6 мес след това, за някакви си 150лв.),а и държавна, държавна но си плащаш пакета ЖК или прегледите при лекар  Naughty

# 304
  • Мнения: 83
Здравейте майчета  Hug
ЧЕСТИТИ БЕБЕШОРЧЕТА НА ВСИЧКИ МАМИ,ДА СА ИМ ЗДРАВИ И МНОГО ПОСЛУШНИ,А НА МАМИТЕ БЪРЗО БЪЗСТАНОВЯВАНЕ!
УСРЕХ И СТИСНАТИ  fingerscrossed НА ВСИЧКИ ИМАЩИ НУЖДА! С ВАС СМЕ  Hug
Ние още сме заедно(2 в 1) с бебчо и нямаме никакви индикации за раждане!Е да имаме още седмица до термин,но вече не ми се чака като гледам колко мами вече си гушкат бебчетата си и на мен ми се иска така Heart Eyes
Лек и спокоен ден на всички  Hug

# 305
  • Мнения: 4
Честито на новородилите мами, да са здрави и да гушкат бебоците. Вече всеки ден май има по едно даже две бебчета, нека нека време е вече че започва и да натежава  Laughing

# 306
  • София
  • Мнения: 155
ЧЕСТИТО НА ВАЙЗА, ДИКСИ, DESIVE78, RALICHKOU!!! ДА СА  ИМ ЖИВИ  И  ЗДРАВИ СИНОВЕТЕ, МНОГО  ДА ГИ  СЛУШКАТ, а мамите бързо да се възстановяват!

loranholl - bani правилно е разбрала.... раждането в Токуда може да излезе и 1 900 лв., от тази сума нагоре са екстрите които не са задължителни... ВИП стая (125 лв.), избор на анестезиолог (150 лв.), специализирани изследвания на бебето (100 лв.)...

Момичета, харчим пари за какво ли не, все пак тези цени не са за нещо преходно, а за раждането на най-скъпите ни същества. Смятам, че здравееопазването е важна и скъпа услуга и изобщо не се учудвам на тарифите стига те да са регламентирани, а не под масата! Вчера гледах едно предаване за баловете и коментарът за цените беше - рокля 1 500 лв. (за една вечер), куверти, козметика и прочие до 2 000 - 3 000 лв. Спирам с коментарите и сравненията!

Ани с теб сме - успех!!!

katrrinka, добре сте си дошли у дома!

# 307
  • София
  • Мнения: 1 395
Ама който е бил с прическа за 50лв и собствен грим и куверт (макар и Шератон и Червило) за под 150лв няма да ражда в Токуда си мисля  Mr. Green Я на мен нали ми беше близо тоя безпаметен ден ще взема да кача една снимчица в албума  Crazy

Оф тръгнах да звъня да се записвам за една от лекциите на 9 месеца. И вече звъни и се усещам, че тя е за 22 май и аз с моя термин на 21ви едва ли е много уместно да ходя, още повече ако съм родила дотогава просто Crazy

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 12:50 от bebZz

# 308
  • Мнения: 68
Arksi, напълно съм съгласна с теб, че това ни е най-важния разход от цялата бременност. (тук слагам и стволовите клетки, но тях вече сме обсъждали).А също, че здравеопазването  е скъпа услуга и цената трябва да е регламентирана ясно и предварително. А за сметките на Токуда и Шейново не съм съгласна. Щом няма да слагаме екстрите излиза 1200 срещу 1900, пак не е едно и също. Както и да е, не искам да влизаме в спор за 200 лева. Дори си мисля, че в случая изобщо не говорим за парите. Всеки, който е избрал да плаща е имал някаква лична и основателна за себе си причина, същото е било и за избор на болница, избор на лекар.
Няма значение кой как и къде е решил да ражда, важното е накрая всички да сме добре и да гушкаме здрави бебета!  Hug

Мика, по моя информация в 900 лева епидурална упойка не влиза. Така са ми казали, като съм питала. Като родя и като си платя ще кажа със сигурност как е. Не искам да подведа някое майче! Сега се сещам че имат телефон на сайта им и дават информация, ако искаш звънни да си по-спокойна.

# 309
  • София
  • Мнения: 5 247
Включвам се  да поздравя новите майчета и техните рожбички! Честито милички! Десив и Раличка
Да сте живи, здрави и щастливи!

Катринка! Добре дошли у дома! Кка се справяте?! Пъпчето падна ли вече?

Момичета....има ли някои с родилна или следродилна депресия?!....Четох на скоро, че било нормално.

Успех на днешните мами!

# 310
  • Мнения: 826
Момичета, понеже темата напредва, а  Мадленка може би си има друга работа  Wink
Пускам нова тема, която в последствие ще допопълвам, защото не се подготвях Blush
А ние си пишем, няма шега... Laughing
Извинете за несъответствията, ще ги оправя после и заповядайте в новата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=393099.new#new

# 311
  • Мнения: 16
KayRenn мерси за информацията. Още повече се радвам сега, че съм го послушала. Simple Smile
За степентта на тежест на жълтеницата мисля, че ако беше много сериозно нямаше да ни пуснат. Бяхме разбира се една вечер под лампа, но детенцето се оправя.

Мигла - още не ни е паднало пъпчето, но казват до ден-два трябва да стане. Simple Smile Днес го обработвах сутринта за първи път - нищо сложно, като всичко друго, освен когато бебчо не плаче...

Тази нощ от 12 до 4 направо ме побърка. Стана да яде към 12, хапна, не искаше да заспи...хайде пак хранене, пак опит за спане - не, нямах АМ само кърма давам, притесних се, че не стига...сменях 3-4 пъти памперси - викам си може да е мръсен. Накрая след последното хранене в 4 заспа и се събуди чак към 8 - Щастливката аз успях да спя 3 часа, че в 7 станах по навик. Simple Smile
Първото хранене беше супер, бързо заспа и сега пак чак в 11 се събуди, но в момента пак имаме проблеми. Хранихме се повече от час и пак не иска да заспинка. Sad
Разбирам, че няма да ни е лесно от тук нататак...но ще се справим. Опитвам се да максимално да мисля позитивно и да се радвам на малкия сладур. Heart Eyes

# 312
  • Мнения: 21
 Praynig имаме си бебче  bouquet  bouquet  bouquet Рали роди по спешност на 29 в 3.10 ч тя и малкия Жорко са добре

Общи условия

Активация на акаунт