Отговори
# 285
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Да са живи и здрави малките юнаци на Амели, Вайза, Дикси, Деси и Раличка!!!




Да е честита и принцесата на Венчо!



Цените за Втора градска са следните:
 - Избор на екип - 1000лв/ 1300лв (естествено/секцио)
 - епидурална анестезия - 200лв
 - ВИП стая - 80лв на денонощие

Избора на екип се плаща предварително, епидуралната след раждане, а ВИП стаята при заявяване на желанието за такава.

Аз да се похваля - засега няма противопоказания да раждам естествено, уговорих се с д-р Угрински кога и как да ме приемат за изследвания в болницата. Ако тръгне по-рано бебето, имам и телефон, на който да го търся.

Катринка, за водичката и жълтеницата - акушерката не е била на 100% парва. Билирубина се отделя не само с урината, но и с акото. Глюкозата се препоръчва за по-тежка форма на жълтеница - при вас такъв ли е случая?
Иначе даването на по-големи количества вода може да наруши храненето на детенце и да създава проблеми с кърменето в последствие. Хубаво е, че си се доверила на педиатъра си.

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 10:01 от KayRenn

# 286
  • Мнения: 826
Добро утро момичета.
Честито на всички родили майчета и новопоявилите се бебчета. Да са ни живи и здрави.
Tada
Получих смс прехвърлен от Ани Борисова, че и ralichkou е родила след секцио по спешност, но виждам, че някой ме е изпреварил и вече знаете. Winkralichkou, да ти е жив и здрав бебока и да донесе много радост в дома и сърцето ти.

Ще добавя само инфото за самата Ани Борисова...Нея я приемат в Шейново (вече са я приели сигурно - смс-а е от 8.20ч.) за проследяване на тонове с натоварване от окситоцин. Ако резултата е добър вариантите са, всичко да продължи в естествено раждане днес  или изписване и чакане пак за естествено раждане. Ако е лош (все пак знаете нейните планове какви бяха) - може да се стигне и до секцио. Стискайте и палци момичета. Ани с теб сме - успех!!!
Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 287
  • София
  • Мнения: 7
Честити бебчета на Дикси, Деси, vaiza i ralichkou - да ви носят много радост малките слънца, а на вас - бързо възстановяване!
katrinka, хубаво е, че вече сте си у дома!
Ани, с теб сме мила!!!

# 288
  • Бургас
  • Мнения: 9
добро утро на всички май-чета! хубав и слънчев ден ви желая, без проблеми с доктори  ooooh!

аз съм в настроение - вчера говорих с педиатърката, която ще ни поеме, и се надявам да се прехвърлим при нея цялото семейство, че не сме доволни от джи-пи -то. хареса ми, че има 3 приемни и 2 кабинета, отделни са за бебенцата и за другите пациенти, има градинка отпред с пейки, аптека и кафе (в което не се пуши), а, и места за паркиране. за варненки - спряла съм се на Д-р Бакалова, при Палах центъра е, професионалист - 25 години практика, говори бързо, работи със съвременните ваксини, не бърза с АБ, съветва бебетата да се гледат с режим, захранва късно (след 4 месец, може и след 6-ти - ако такова е желанието на майката и бебето). На мен ми хареса на пръв поглед, отдели ми 10-ина мин. време да си поговорим, доволна съм Simple Smile пиша го тук, тъй като може би имам мами от Варна, които не са се определили. процедурата по избор на педиатър също я проучих - таткото/майката звъни на педиатърката да предупреди кога е изписването и тя минава в рамките на 24-72 часа да види бебето. първото посещение е платено, изготвя се картон и лист на бебето (на мен ми казаха за всичко 32 лева). като излезе актът за раждане на бебето, таткото отива с него в НЗОК и иска формуляр за първоначален избор на лекар, в който се вписва ЕГН-то на бебока. после отнася документите на педиатъра и всички други консултации са по ЗК. освен на педиатъра, таткото/майката звъни и на семейния лекар, че са се прибрали вкъщи с бебето. тя/той е длъжен в същия срок - 24-72 часа -  (вече безплатно) да дойде да види основно състоянието на майката (кърви ли, как кърми, има ли температура) и после на бебето. това е, извинете за дългия пост, но може на някой да му е полезно.  Hug
стискам палци на Ани Борисова!!!
пепе - страхотна сладуранка, при това усмихната  Crazy

# 289
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
4естито мом4енце и на Рали4ка,много мом4енца бе пу-пу да са живи и здрави и Рале бързо възстановяване  smile3525 smile3525 smile3525 Ани с теб сме мила  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 290
  • София
  • Мнения: 86
Честита рожба на ralichkou !
Ани, Hug Hug Hug Praynig

# 291
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 534
Не съм чела назад Crazy
ЧЕСТИТ СИН НА РАЛИ!ДА ИМЕ  ЖИВ И ЗДРАВ!
ВЛИЗАМ САМО ДА КАЖА,ЧЕ ДИКСИНИЯ МОМЪК СЕ КАЗВА КАЛИН.

За Токуда раждането на моя приятелка се калкулира на 3000лв.Ако,искаш де Crazy

# 292
  • Мнения: 857
Честито на всички родили вчера и на ralichkou!!!! Бързо възтановяване и послушни бебоци!!


За Токуда раждането на моя приятелка се калкулира на 3000лв.Ако,искаш де Crazy
Чак 3000 няма как да е, 2500мах освен ако не е искала да даде допълнително на лекаря. Аз искам самостоятелна стая от която ми се увеличават максимално разходите и излиза 2500лв. ooooh!

# 293
  • Мнения: 128
Лелееееее, егати цените, момичета - а аз си мислех, че 1000 и нещо в Шейново са много пара като за раждане.
Ама 2 500 - 3 000лв. !?!?!? - там все едно екипът ще ражда вместо мамчето!  Simple Smile

# 294
  • София
  • Мнения: 2 430
ЧЕСТИТО НА ralichkou
Да е жив и здрав бебока и много радост да носи на мама  bouquet
А като се сетя,че вчера вечерта с   ralichkou си пращахме ЛС и се уговаряхме за Втора градска LaughingИзпревари ме Heart Eyes

# 295
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Честит юнак на ralichkou! Да е здрав и много послушен! На мама - бързо възстановяване!

Пепе, сладурана. Пу-пу  Hug

# 296
  • Мнения: 68
Да цифроманията е пълна, затова се набрах така вчера за Шейново...Просто навсякъде е така, ако се хванеш да избираш екипи и прочие екстри. Нали ако само в Шейново беше толкова скъпо, а на другите места безплатно никой нямаше да ходи там да ражда, а е пълно (вип стая трудно се запазва). Много пъти съм казвала, всеки знае себе си и си решава. Важното тук да споделим информация максимално близка до истината, пък кой накъдето и за колкото го влече. А ако искате да навлезем и в по-дълбоки води - примерно цените на Свети Лазар или Света София  ooooh!

ЧЕСТИТО НА ralichkou. Да си живи и здрави и двамата!
Ани стискам ти палци. Убедена съм, че всичко е в норма и ще си родиш нормално, както искаше!  Hug

# 297
  • Мнения: 626
Само една справка в Окръжна болница- София избора на екип струва 550лв - всичко. Така че има и по-евтини болници, зависи на къде си се насочил  Peace

Ани имаш стиснати палци и от мен  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 11:37 от Slavaa

# 298
  • Мнения: 128
loranholl, а ти имаш ли идея дали в Шейново при избор на екип за нормално раждане (тази услуга знам, че е 900лв.) епидуралната се калкулира отделно? Това мисля, се дискутираше някъде, но не съм сигурна.

# 299
  • Мнения: 28
Честити бебчета на Десиве и Раличка! Да са им живи и здрави и много послушни!
Аз вчера бях на преглед. Бебето явно си расте - не мога да си представя колко ще е голямо, че само като си погледна корема и  Grinning. Ама и аз съм се родила доста голямо бебе - 4050, така че сигурно на мен ще прилича. Лекарката прецени, че ми е определила късно датата за секцио и сега ми я измести на 16 или 17 май - и аз много се радвам затова защото вече горя от нетърпение да си гушна малката принцеса!
Ани с теб сме мила стискам силно палци за теб! Flowers Four Leaf Clover  fingerscrossed

Общи условия

Активация на акаунт