Пак проблеми със съседи и кучетата им

  • 10 363
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 565
наистина има начин кучето да се отучи да лае и вие-заведето го на училище на курс по социализиране и общо послушание,както казаха и по-горе.
колкото до закон,който да забрани кучета в жилищни сгради..не мисля,че това е уместно.в собственото си жилище човек може да гледа каквото си поиска и да прави каквото си поиска,стига да не пречи на другите.
това с номера за квадратурата на апартаментите също не може да стане,нашият е 200 квадрата,никой не може да ми каже,че няма място за куче.

Права си, но повечето притежатели на кучета пречат  на съседите си.
Но какво от това, на никой не му пука как се чувства другия. Почистване на косми и изпражнение- на кого са ангажимент. Не съм длъжна да търпя такова поведение.
Щом българинът не  е дорадъл да поема отговорността си, да нямаправо  и да гледа животни.
Трябва си закон и солидни глоби за нарушителите, иначе ще става по зле.

# 16
  • Мнения: 128
Много неприятна ситуация!
И аз съмот тези с кучетата,но нашето пък не лае и първото ни куче не лаеше.Питала съм съседите под нас ,над нас и отстрани-нищо не чуват и са доволни.Когато видят кучето всички му се радват ,но то нито лае,нито пък цапаме.
ако човек не може да възпита сам домашния си любимец,има си училища за тая работа.

# 17
  • Мнения: 940
Ще разкажа една случка от преди 3 години. Още живеехме в Люлин и два етажа под нас имаше голям ротвайлер (в двустаен апартамент). Та една вечер, след изповядване на сделката ни по покупка на къщата ни се прибираме и гледаме всички съседи се събрали долу, а по фасадата шурти вода. Нещо избило в апартамента на съседите с ротвайлера, а тях ги няма.
И всички долу казваха:
"Хм, кучето не се чува, дано да се е удавило".

Гадно звучи, но е факт, че това куче оказваше тормоз над всички във входа. Аз рядко си бях у нас, но просто не се търпеше. И никой нищо не можеше да направи.
Кучето не лае защото така му е кеф, то лае и вие защото:
му е скучно;
му се излиза;
мъчно му е;
затворено е в коридор
и т.н, и т.н.
За мен това си е чисто мъчение над животното.
И ние сме с куче, но си го взехме чак като отидохме да живеем в къща. И нашия не лае. Ама никога.
За почистването съм съгласна, редовно във входа съм виждала какво ли не...
А един добър стопанин винаги знае защо кучето вие и лае докато е само Peace

# 18
  • Мнения: 5 173
А кучето беше ли oживяло?

# 19
  • Мнения: 1 983
В момента търся в кой закон пише за отглеждането на домашни любимци в апартамент. Обаче нещо не намирам. newsm78

# 20
  • Мнения: 796
В момента търся в кой закон пише за отглеждането на домашни любимци в апартамент. Обаче нещо не намирам. newsm78

доколкото си спомням по закон стопанинът трябва да отдели определени квадратни метри за отглеждането на животно / в зависимост от килограмите/ В случая ако гледат едно куче май не можеш да направиш нищо Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 749
В Закон за защита на животните.

# 22
  • Мнения: 1 983
В момента търся в кой закон пише за отглеждането на домашни любимци в апартамент. Обаче нещо не намирам. newsm78

доколкото си спомням по закон стопанинът трябва да отдели определени квадратни метри за отглеждането на животно / в зависимост от килограмите/ В случая ако гледат едно куче май не можеш да направиш нищо Rolling Eyes

Гледат 2 кучета, и някак си не мога да повярвам, че ако в 100 кв.м. гледат 3 пинчера и вдигат постоянно шум до небесата, са в правото си.

# 23
  • Мнения: 796
В момента търся в кой закон пише за отглеждането на домашни любимци в апартамент. Обаче нещо не намирам. newsm78

доколкото си спомням по закон стопанинът трябва да отдели определени квадратни метри за отглеждането на животно / в зависимост от килограмите/ В случая ако гледат едно куче май не можеш да направиш нищо Rolling Eyes

Гледат 2 кучета, и някак си не мога да повярвам, че ако в 100 кв.м. гледат 3 пинчера и вдигат постоянно шум до небесата, са в правото си.

незнам дали са в правото си или не , казвам това което знам. Пинчерите са малки...ако по закон им се полага по минимум 10кв.м ще могат да ги гледат законно. Може и да бъркам прочети закона

# 24
  • Мнения: 1 749
МИсля си,че като четеш ЗЗЖ трябва да обърнеш внимание не толкова на квадратурата,а на факта,че на животните явно им липсва нещо,щом по цял ден вият и лаят.

# 25
  • Мнения: 1 983
Току-що изпратих жалба до Столична община. Не ми ли отговорят, почвам да звъня всеки път в районното. Ще бъда супер досадна тоя път. Crossing Arms

# 26
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Абе, момичета, не четете ли - няма как авторката да заведе кучетата на училище, защото са на лудите съседи, които дори не желаят да разговарят с нея. Не съм наясно със законите, но предполагам, че ще ми се изясни, защото и аз имам два пинчера. Те лаят и вият докато слизаме по стълбите и отключваме гаража и после се кротват( да чукна на дърво). Надявам се като тръгна на работа да свикнат, иначе ще се възпитаваме  Sunglasses. Искрено съчувствам на авторката. Под нас съседите имат доста възрастен кокер, но той не спира да лае по цял ден като е сам, а те се прибират вкъщи само, за да се преоблекат и излизат( можете  да си представите истерията на кучето  Crazy). Ако не става с добро - подай жалба в РПУто.

# 27
  • Мнения: 1 844
не сме казали авторката да води кучетата на училище..ти май не си чела много темата.
съфорумка каза,че и нейните кучета вият и попита какво може да направи и как да спрат да шумят докато я няма.. ooooh!за нея беше предложението за обучение и училище за кучета.
аз лично,като стопанин на куче,но и в качеството си на нечии съсед,умолявам всички други с кучета,като са решили да имат домашен любимец трябва да поемат отговорност за него.възпитавайте ги,грижете се за тях,това не е играчка.

# 28
  • Мнения: 1 983
не сме казали авторката да води кучетата на училище..ти май не си чела много темата.
съфорумка каза,че и нейните кучета вият и попита какво може да направи и как да спрат да шумят докато я няма.. ooooh!за нея беше предложението за обучение и училище за кучета.
аз лично,като стопанин на куче,но и в качеството си на нечии съсед,умолявам всички други с кучета,като са решили да имат домашен любимец трябва да поемат отговорност за него.възпитавайте ги,грижете се за тях,това не е играчка.
Абсолютно подкрепям. Hug
Има изключително много хора, които си мислят, че останалите са им длъжни, не говоря само за собствениците на кучета. Кой когато му е кеф слуша музика, ремонтира и т.н.
Много държа хората около мен да знаят, че когато аз се съобразявам с часовете за почивка и това, че работят очаквам същото и от тях. На дъщеря ми е абсолютно забранено да скача и тропа вкъщи, независимо от часа. Защото знам, че девойката под нас работи в дискотека и едва ли сънят от 14 до 16 часа й стига. Пък и да не е така, не е приятно.
Този път съм се заинатила и докато не стане моето няма да се спра. Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 81
Според мен,нападай по всички фронтове.
Жалби в общината,всеки път се обаждай в РПУ,ама всеки път.
Пробвай с разните организации за защита на животните(с мотива,че съседите не се грижат за кучетата,издевателстват,каквото измислиш),"Четири Лапи",Световната организация за защита на животните.
Сигурно лаят,защото са самотни и затворени. Confused

Общи условия

Активация на акаунт