Как се борите с високата температура???

  • 6 688
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 546
суров белтък ли?

беб от вчера сутринта е с Т, под 38 не пада, снощи вдигна и 40. и цяла нощ не можах да я сваля под 38,3. и сега е толкова. незнам вече какво да го правя, почвам много да се притеснявам  Sad

# 46
  • Мнения: 89
Знаеш ли, аз когато се мъчих 5 дни с температурата, една позната ми даде прахче Нимезил и каза да дам половин пакетче на бебо. На пакетчето пишеше антипиретично, противовъзпалително и аналгетично лекарство. Много бързо му помогна. Но когато отидох да го купя от аптеката ми казаха, че това не било за температура. Едно пише, за друго било, знам ли? На нас ни помогна.

# 47
  • Мнения: 275
На голям човек съм слгала кърпи с вода и оцет - помагат. На бебо да чукна на дърво за сега не ни се е налагало да сваляме Т.

# 48
  • Мнения: 188
Хексалгин и чорапки с оцет!

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
за много висока температура от порядъка на 39-40 градуса-течен аналгин.
за по-ниска четох наскоро чай от сминдух-не съм пробвала,не знам как действа.също малинови листа.хладка вана.леки дрехи.подходяща температура в стаята.кърпи с вода и оцет.

# 50
  • Мнения: 13 512
суров белтък ли?

беб от вчера сутринта е с Т, под 38 не пада, снощи вдигна и 40. и цяла нощ не можах да я сваля под 38,3. и сега е толкова. незнам вече какво да го правя, почвам много да се притеснявам  Sad
а защо се мъчиш да я сваляш тази 38,3. Тя е здравословна,  целта и е да се справи с вируса или  възпалението. Аз такава температура не свалям. Над 39, тогава свалям.

# 51
  • Мнения: 4 546
чак здравословна, незнам..на мен ми се струва висока и аз самата на Т над 38 не издържам. а и  ме притеснява, че толкова време я поддържа.  днес пак варира, но поне я смъкват от време на време до 37,3-37, та съм малко по-спокойна. 

# 52
  • София
  • Мнения: 12 554
чак здравословна, незнам..на мен ми се струва висока и аз самата на Т над 38 не издържам. а и  ме притеснява, че толкова време я поддържа.  днес пак варира, но поне я смъкват от време на време до 37,3-37, та съм малко по-спокойна. 

Деца са принципно с по-висока телесна температура, затова при тях до 38,5 не се дават никакви лекарства. Трябва организмът да се пребори сам. След тази граница вече се предприемат мерки.

# 53
  • Мнения: 13 512
чак здравословна, незнам..на мен ми се струва висока и аз самата на Т над 38 не издържам. а и  ме притеснява, че толкова време я поддържа.  днес пак варира, но поне я смъкват от време на време до 37,3-37, та съм малко по-спокойна. 
http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm

# 54
  • София
  • Мнения: 17 592
Няма такова нещо като честичко вдигане на 39 градуса от зъби или от нищо.

Иначе най- добре сваля хладка баня.

# 55
  • плевен
  • Мнения: 644
Все още не сме имали температура но личната ни е предупредила ако има нещо да давам панадол и нурофен Peace

# 56
  • Мнения: 102
По съвет на нашата педиатърка при температура над 39 градуса давам хексалгин (течен аналгин) - броят на капките е = на килограмите на детето/2, т.е. 10кг = 5 капки. В листовката на лекарството са указани дозите, в зависимост от килограмите. Освен това, къпане с хладка вода - 1-2 градуса под температурата на детето. Детенцето се охлажда допълнително от това, че е голичко преди и след потапянето във водата. Наистина така се смъква температурата с около градус за 10тина мин. Обвиването с чаршафи напоени със студена вода също помага, но е по - шоково за детето. Чаршафи, напоени с оцет и вода също помага, но от оцета може да се възпали или зачерви кожата на детенцето.

# 57
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
За температура над 39 - хексалгин.За температура от 38.3-39 с панадол или нурофен. Обличам я по-леко и пие мнооого течности.Ефералган на свещички също.

# 58
  • Мнения: 1 098
До 38, 38 и малко не давам лекарства. Опитвам се с мокри чорапки на ръцете и крачетата. Разсъбличам, наливам с течности, къпя с по- хладка вода. След това давам Панадол или Нурофен. Заредила съм се със свещички Ефералган за всеки случай.

# 59
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
от лекарствата давам Нурофен и Ефералган свещички редувам ги, а от другите методи знам баня с по-хладка вода, мокри чаршафи и компреси, ако детето ги търпи, разтривки на тялото с оцет и вода а също и белтък и оцет и обуване с мокри чорапки задължително  Peace

Общи условия

Активация на акаунт