Как се борите с високата температура???

  • 6 689
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 493
Когато е бил с висока температура съм му давала хексалгин или свещичките на ефералган,които веднага смъкват.На чорапките равни части вода с оцет,а на челцето му залепям от немските лепенки за смъкване на температура,които се продават по аптеките. Peace

# 31
  • Мнения: 126
бил е с39,7 и давам ХЕКСАЛГИН 5 капки ако не се лъжа и за 30-40 минути почва да сваля.

# 32
  • Мнения: 6 713
За 39 градуса - нурофен и мокри кърпи на челото. При по-висока Т и чорапки с оцет.

# 33
  • Мнения: 2 960
При Т НАД 38.8- Нурофен Ефералган/свещички може/ или Панадол...При Т над 39 ,39 4 градуса-ХЕКСАЛГИ.
Кърпи с оцет,разреден с водичка -на челото ,увити крака ,увити ръце...

# 34
  • Мнения: 346
Наистина ли слагаш лед на слабините?Доста екстремна мярка ми се струва.


Слагам и още как... след един преживян температурен гърч, надали има превантивна мярка за сваляне на температура, която да нарека екстремна  Naughty

# 35
  • Мнения: 6 442
Добре де, аз искам да попитам каква е идеята на чорапите с оцет newsm78 Нали оцетът охлажда, докато изпарява, както спирта. В този ред на мисли е идеален за сваляне на температура под формата на компрес - на челото, на крачетата, където си решите. Но чорапите как точно помагат Thinking Нали докато е с тях детето, оцетът няма възможност да се изпарява и да охлажда повърхността?
Не съм се замисляла,но краценцата му стават по-студени.А за оцет на челото-там имаше нещо за главата,но най-много да напиша някоя глупост.
Пък и на челото е абсурд да му сложа,на краченцата дава.

# 36
  • Мнения: 4 555
Мога да говоря от опита ми като дете - компреси с вода и оцет. Никога не съм пила температуропонижаващи лекарства.

# 37
  • Мнения: 275
Парацетамол и Ибупрофен ( със съответните им търговски наименования) се редуват през 2-3 часа. Събличала съм го чисто гол. В изключително редки случаи съм правила компреси от чиста вода.

п.п. Течен аналгин ( и въобще всякакъв) не се дава на деца. Както и аспирин!
Дава се , дава се , особено пък в детските болници как го дават ooooh!... но това е друга тема.

Добре, виждам, че това явно е масова практика в България. Никой не се обезпокоява от факта, че Metamizole Sodium може да причини Апластична анемия дори и от само един прием при малките деца... Sad Не знам как да си го обясня...

# 38
  • Мнения: 2 090
Редувам свещичките Ефералган с Нурофен.И компреси с вода и оцет на челото,китките.На крачетата,както и др. мами са казали-напоени чорапки в същия разтвор.Peace
И аз действам по същия начин.

# 39
  • Мнения: 1 464
В момента сме с висока Т ,цяла нощ редувах,панадол,нурофен,накрая дадох и хексалгин щото падаше до 38 и пак рязко нагоре.Вода и оцет помага но за което дете може да търпи.Мойто пищи зверски ooooh!

# 40
  • София
  • Мнения: 1 735
До 39 гр. Панадол,кърпи с оцет и последния път опитах с лепенки за чело на Пиджън,не свалят мигновено,но но ги сложих вечерта и Т намаля,а на другия ден вече нямаше въобще.Над 39гр. - Хексалгин.

# 41
  • Мнения: 1 734
От лекарствата Ефералган и Нурофен най помагат

# 42
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Понеже сте в Кипър-възможно е да се продава Понстан(има го в Гърция).Тъй като съставът му е различен от този на Панадол(и Депон) е възможно да се дава между 2-те дози Панадол.
 Другото,което и аз прилагам са компресите.

# 43
  • Мнения: 89
Тук, в Кипър работата е по сложна. За хомеопатията не се говори въобще - тук това е нещо непознато и не се практикува, съответно и такива лекарства трудно се намират или хич ги няма. А като казах на педито, че се опасявам за някакви инфекции в резултат на които имаме температура ми се отговори, че няма причина за тревоги и понеже ни никнат кътниците, температурата е от това. Свещтички не можем да слагаме защото получава диво разтройство от тях. Хексалгин също няма. Панадол, Калпол,Нурофен, това е асортимента. С чаршаф с оцет пробвах, но бе страшен писък и изскубване и май повече го стресирахме отколкото помогнахме.
А ина4е сме на година и три месеца.

# 44
  • Мнения: 13 512
Душ с по-хладна вода помага- свля темп. с около 2 градуса
Също така намазването на петите с яйчен белтък.
Има и неща от су-джок, много ефикасни, но не са подходящи за толкова малко дете.

Общи условия

Активация на акаунт