Как се борите с високата температура???

  • 6 685
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 204
След като съм дала Панадол или те4ен аналгин и не минава и мажа петите с мед,от горе слагам два 4ивта 4орапки.

# 16
  • Мнения: 204
Кърпички напоени с оцет на китките и на челото, а аз съм правила в един леген сапунен разтвор/ хладка вода с душ гел или със сапун и съм я слагала вътре да поседи малко много бързо взима огъня, а моя приятелка ми е казвала да я напръсквам със силна ракия за изтриване, но да не се  маже детето , а да се напръсква само с нея.
   Това с ракията ми се струва страшни4ко при температура.

# 17
  • Мнения: 6 442

п.п. Течен аналгин ( и въобще всякакъв) не се дава на деца. Както и аспирин!
.
В Хексалгина има течен аналгин и си има дозировка за деца. Peace

# 18
  • Мнения: 755
Оцетени чорапки и компреси на челото с оцет и вода. Охлаждане на тялото по всичики всеизвестни начини.
В краен случай давам Хексалгин или течен аналгин/ едно и също е/ толкова капки според кг. и възрастта на детето.


[

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 23:26 от Fortune

# 19
  • Мнения: 755
Парацетамол и Ибупрофен ( със съответните им търговски наименования) се редуват през 2-3 часа. Събличала съм го чисто гол. В изключително редки случаи съм правила компреси от чиста вода.

п.п. Течен аналгин ( и въобще всякакъв) не се дава на деца. Както и аспирин!
Дава се , дава се , особено пък в детските болници как го дават ooooh!... но това е друга тема.

# 20
  • Мнения: 9 776
Увиване в мокри чаршафи Peace.
Веднъж бях на работа нощна смяна и дъщеря ми вдигна много висока температура. Баща и така я свали. А аз от притеснение ли, от какво не знам, в момента, в който разбрах за нея, веднага започнах адски да повръщам и ми беше много зле през цялата смяна Sick. Сори за спама.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз давам Нурофен или Панадол, редувам ги. Нурофена обаче сваля Т много бързо, буквално за минути, а четох тук във форума, че било опасно така. Т трябвало да се сваля плавно иначе има опасност от гърч. Иначе бабините илачи - мокра кърпа на големите пулсиращи кръвоносни съдове

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 23:47 от Miss Dior Cherie

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мажа му крачетата със сапунишка (въпреки, че ми бяха казали цялато тялоо).

# 23
  • Мнения: 2 172
Това с чаршафите-температурата на водята, с която ги киснеш,трябва да е около 37градуса, иначеможе да стане беля.
Над 39,5 давам Хексалгин, но ми е предписано от лекар.Питай педиатъра.

Подкрепям с две ръце  Peace

# 24
  • Мнения: 2 587
Над 39,5 давам Хексалгин,под тези градуси може да опиташ със свещички Ефералган.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре де, аз искам да попитам каква е идеята на чорапите с оцет newsm78 Нали оцетът охлажда, докато изпарява, както спирта. В този ред на мисли е идеален за сваляне на температура под формата на компрес - на челото, на крачетата, където си решите. Но чорапите как точно помагат Thinking Нали докато е с тях детето, оцетът няма възможност да се изпарява и да охлажда повърхността?
Аз в голям зор правя хладки бани. Потапям в обичайната за къпане вода и го оставям вътре, докато водата поизстине. Така най-нетравмиращо сваля температура.

# 26
  • Мнения: 9 973
heksalgin много помага

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Като начало пусни една кръвна картина и урина да изследвате. Не е от зъбите това вдигане на Т  Naughty

# 28
  • Мнения: 262
Като начало пусни една кръвна картина и урина да изследвате. Не е от зъбите това вдигане на Т  Naughty
  и аз мисля така. Иначе аз й давам на моята панадол, нурофен, свещички също съм слагала, 2 или 3 пъти ми се наложи капки течен аналгин според теглото (но като бебе не съм й давала, чак след втората годинка) и тия бабините методи - кърпички с оцет и вода на челото, ръцете и краката винаги ги прилагаме

# 29
  • Мнения: 336
А пробвала ли си с хомеопатия? Ако е от зъби давай Chamomilla 30ch - може да се дава до 4 пъти на ден , колкото дни се наложи. Ние рядко вдигме температура, но това винаги действа. Да не говорим как облекчава болката от никненето на зъбите. Ако не действа 30ch опитай да намериш 200 ch - това вече няма как да не подейства. Peace

Общи условия

Активация на акаунт