За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 5

  • 12 195
  • 323
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 126
каква ваксина при болно дете,абе хора вие мислите ли.Незнам кой лекар би се навил дори дая слажи при болно дете.Трябва да е напълно здараво!!! ИЗВИНЯВАМ СЕ ПО ГОРЕ ЗА ПРАВОПИСНИТЕ ГРЕШКИ НО БУКВИТЕ МИ ЗАЦИКЛИХА Blush Embarassed

# 31
Педиатърката каза ,че инфекцията била локална и можело да се сложи ваксината!Каква е тая локална инфекция?Аз също знам ,че трябва да е здраво детето преди поставянето на ваксини,но тя така ми го съобщи като чели не е нещо от същинско значение.Затова събирам мнения и клоня на там ,че ваксина няма да дам да му бие сега.Знам ,че стафилококите са много упорити и може да го изчисти чак след 6 тия месец,а до тогава може ли да не се бие ваксината?

# 32
  • Мнения: 126
КИСЕЛО МЛЯКО И ПЮРЕТА.Мисля че с това ми каза

# 33
  • София
  • Мнения: 47 993
локално не локално...имунитета е спаднал и може да стане кофти след ваксината....

аз бих отложила....
чак толкова упорити не са....лекуват се....
до6-тият ако трябва ще чака...нищо няма да му стане на детето....за мен по-важното е да е здраво....

# 34
  • Мнения: 126
Аз ако съм НЯМА ДА ДАМ ДА БИЯТ ВАКСИНА АКО ЩЕ 10 ДОКТОРА ДА КАЖАТ ЧЕ МОЖЕ.ЩЕ ИЗЧАКАМ НЯМА ДА ИЗБЯГА ВАКСИНАТА

# 35
  • Мнения: 5 383
КИСЕЛО МЛЯКО И ПЮРЕТА.Мисля че с това ми каза

Моля? Shocked  Бебе на 4 месеца......  На тази възраст трябва да яде само мляко. Адаптирано или кърма, не кисело. 

Относно ваксината- и аз бих изчакала. Ваксини се бият на здраво дете.

# 36
  • Мнения: 2 447
Поли,и мойто си откри достойнството горе долу по това време и оттогава насам пада голамо дърпане и мачкане  Mr. Green

КИСЕЛО МЛЯКО И ПЮРЕТА.Мисля че с това ми каза

Моля? Shocked  Бебе на 4 месеца......  На тази възраст трябва да яде само мляко. Адаптирано или кърма, не кисело. 

Относно ваксината- и аз бих изчакала. Ваксини се бият на здраво дете.
Моля ви се,стига с тези реакции.Нека бъдем толерантни.Може майката,да е привърженик на ранното захранване.Все пак всеки си има глава на раменете и преценя как да си храни детето.

# 37
  • Мнения: 1 572
Здравейте незнам дали тук е мястото но виждам че става въпрос за деца от 0 до 6 месеца.Моя риятелка има момченце на 4 месеца и тежи 9 кг,педито нищо не казва по въпроса но за нея е  малко притеснително.Бебо си яде нормално дори не всеки път на 3 часа,понякога и на 4,5.Какво да направим дали да потърсим някакъв доктор и какъв.Ще се радваме на някакво мнение по въпроса.Благодаря!!!!
Според мен педито постъпва безотговорно. Според новите нормативи на СЗО максималното тегло за 4-месечно момче е 8.500.
http://bgbaby.net/forum/index.php?showtopic=260&mode=threaded&pid=4127
Да му направят едни тестове за диабет за всеки случай.

# 38
  • Мнения: 5 383
Моля ви се,стига с тези реакции.Нека бъдем толерантни.Може майката,да е привърженик на ранното захранване.Все пак всеки си има глава на раменете и преценя как да си храни детето.

Дори и ранното захранване си има някакви граници Crazy  Особено що се отнася до киселото мляко.  При тази диета на бебето, не се учудвам, че тежи 9кг на 4 месеца.  Естествено, всеки си знае как да си гледа детето. Но не мога да спра да се учудвам.

# 39
  • Мнения: 6 503
Rolling Eyes ми не, не е удачно- поне за мен.
ваксини се слагат на напълно здраво бебе и заобикалящите го също....
т.е. всички в къщата вкл. дете, трябва да сте напълно здрави поне седмица преди поставянето на каква да е ваксина......
еле пък стафилококи......
като си ги излекувате - тогава.....


вашият лекар на какво мнение е?
И аз съм на това мнение.Даже нашият педиатър казва,че поне 14 дни трябва да е бил здрав.
Ние затова още си влачим една ваксина,че тази зима ни взе силиците.

# 40
  • Мнения: 2 447

Дори и ранното захранване си има някакви граници Crazy  Особено що се отнася до киселото мляко.  При тази диета на бебето, не се учудвам, че тежи 9кг на 4 месеца.  Естествено, всеки си знае как да си гледа детето. Но не мога да спра да се учудвам.
Не го казах за да се започне поредния спор.Просто ..и аз незнам защо,но не се сдържах..

Незнам какви са границите за ранното захранване(май всеки си ги определя),но искам само да ти кажа че племенницата ми на 3 месеца отказа да пие всякакво АМ и мина на кисело мляко.Какво трябваше да направим в този случай??Да оставим детето гладно ли??

Пак казвам,не желая да влизам в спорове,не са ми по вкуса.

# 41
  • Мнения: 1 336

Здравейте незнам дали тук е мястото но виждам че става въпрос за деца от 0 до 6 месеца.Моя риятелка има момченце на 4 месеца и тежи 9 кг,педито нищо не казва по въпроса но за нея е  малко притеснително.Бебо си яде нормално дори не всеки път на 3 часа,понякога и на 4,5.Какво да направим дали да потърсим някакъв доктор и какъв.Ще се радваме на някакво мнение по въпроса.Благодаря!!!!
Как изглежда детенцето? Ако е голямо и на дължина и не изглежда много пълно, чак прекалено, мисля че няма проблем. Но все пак не е добре да го тъпчат прекалено, че и кисело мляко и пюрета ...  newsm78

# 42
  • Мнения: 2 124
И ние сме със стафилококи и ни сложиха ваксина.Незнам коя по ред е,пред мен сложиха една минути преди да ни изпишат
и сега тази на консултацията.Какво значи ВИЕ МИСЛИТЕ ЛИ? Не аз искам да го разболея Crossing Arms
Ако е от значение ние същият ден приключихме 14-ти ден лечение с Бактробан.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 517
Веве не приемай лично написаното, целта на никой тук според мен не е да напада, а да си обменяме мисли, опит, ако щеш, съмнения.
Според мен няма лекар който да не знае написаното от ейнждъла за това че детето тр да е било здраво па макар и сроковете да варират. същото се отнася и до употребата на медикаменти (поне според мойта). това че са сложили ваксината не е фатално, но не знам дали някой ще може да ти поеме гаранция че тя ще е ефективна.

 

# 44
  • Мнения: 2 124
И аз по принцип знам,че на болно дете ваксина не се слага и бях безкрайно учудена,още повече че ни я откриха
по време на престой в болница И хората казаха да се лекуваме и на 14-тия ден да му пусне секрет на носа и гърлото.
Все едно не говорех на нея ooooh! Rolling Eyes да видим какво ще стане.И аз се притеснявам а тя "това е обикновенна бактерия,нищо старшно няма..."

Общи условия

Активация на акаунт