Йорданка Фандъкова отговаря на вашите въпроси

  • 4 767
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
Благодаря за съпричастността на всички вас.

На тези въпроси, на които не успят да отговоря днес, а и всичко, което Ви вълнува, можете да зададете към дирекция Образование, ул. Оборище 44, ет. 4, София 1505, както и виртуалното деловодство: http://www.sofia.bg/virtdelovodstvo.asp.

Както Ви обещах, в края на всеки месец ще се бъда във форума на bg-mamma.com.

Допълнително ще анонсирам тук деня и часа на новата ни среща през май.

# 76
  • Мнения: 2 280
Цитат
ЗАЩО правилата не важат за ЕСПА?

Ние сме намерили решение чрез предоставяне на терен за частно училище ЕСПА.
Децата в частните училища са също децата на София и те са част от образователната система.
ИМЕННО..
ВСИЧКИ Чстно образователни структури са част от образователната структура нали? Поправете ме, ако греша..
Само,че..някой явно са ПО-ОБРАЗОВАТЕЛНИ, щом за тях не важи мораториума на Столична Община...а други..не толкова, след като може и предсрочно..
Само аз ли не схващам логиката?
Или..това има връзка със собствеността върху ЕСПА, която всички знаем,че е собственост на съпругата на бившия кмет Стефан Софиянски, по времето на управлението на когото бяха унищожени 44  ОБЩИНСКИ ДГ ?
И също..след като напусне ЕСПА (КОГАТО това стане, понеже...за строителство на нея й е предоставен срок от ПЕТ ГОДИНИ!!! ..- (голямо училище ще да е явно, шом Корфур, го строят за година..) та..ако се попроточи строителството на ЕСПА, може да се освободи общинаксата ДГ  и 2018г, както се разбира..
Там естествено ще са деца от простолюдието и няма за къде да се бърза..., НО...има ли клауза в договора с ЕСПА< която да задължава въпросната ЧАСТАНА образователна структура, да си ремонтира използваната 20г сграда със собствени средства, или..пак Общината ще трябва да отдели средства...?

# 77
  • Мнения: 7 947
Въпросите загрубяха и тя се оттегли  Joy
момичета, тая борбЪ нещо...

# 78
  • София
  • Мнения: 316
Цитат
На южната страна на бл. 114 ж.к. Илинден (карето между бул. Тодор Александров, бул. Стамболийски, К.Величков и Вардар) има терен, който е предвиден за детска градина. Все още ли е така (предполагам, че ДА - на фона на тази криза надали е променено) и кога ще се реализира? Във въпросното каре няма нито една детска градина, а терена си пустее.

Поставеният от Вас въпрос е от компетентността на кмета на район Илинден.

Отново бих желала да напомня, че изготвянето на картата от Главния архитект на София е именно в тази връзка - да стане ясно къде съществуват свободни терени с предназначение "за детски градини".

Ами предположих, че след като средствата за ремонти по проекто-програма ще се разпределят от районните кметове с изкл. на районите Възраждане и Илинден, и ще се управляват от Столична община, то същото би касаело и строежите

Моля кажете до кого да отнеса въпроса за този терен

# 79
  • Мнения: 2 280
Г-жа Фандъкова ОБЕЩА,че ще отговаря на въпросите ни до 16ч...
Има още 25 минути..
Не вярвам да сме я притеснили чак толкова,че да се е отказала да отговаря.. newsm78

# 80
  • Мнения: 48 035
Благодаря за съпричастността на всички вас.

На тези въпроси, на които не успят да отговоря днес, а и всичко, което Ви вълнува, можете да зададете към дирекция Образование, ул. Оборище 44, ет. 4, София 1505, както и виртуалното деловодство: http://www.sofia.bg/virtdelovodstvo.asp.

Както Ви обещах, в края на всеки месец ще се бъда във форума на bg-mamma.com.

Допълнително ще анонсирам тук деня и часа на новата ни среща през май.
Благодаря , макар че още не е 16 часа Simple Smile
Ползвала съм виртуалното деловодство, ами ефекта е по- малък от нула Simple Smile
За сметка на това смятам да продължа да идвам и на място в дирекцията, макар че Вие не сте там точно Simple Smile
Лек ден!

# 81
  • Мнения: 3 993
[
Моля кажете до кого да отнеса въпроса за този терен


Бог високо, цар далеко! Това  е положението! Whistling


Въпросите загрубяха и тя се оттегли  Joy
момичета, тая борбЪ нещо...

Абе тя и на нежните въпроси не успя да отговори!  Joy
Момичета, борбЪтЪ е безмилостно жестока!  БорбЪтЪ за власт имам предвид.  Laughing
Въпросът ми за служебните точки на дирекция "Образование" упорито продължава да се избягва, което означава само едно - отговорът му е положителен.  ooooh!

# 82
от цялата работа излиза, че по предложение на районните кметове, дирекция "образование" ще дава допълнителни точки на деца за доуплътняване на групите...
иначе казано... старият регламен не бе задължителен, а настоящият се заобикаля... Rolling Eyes

# 83
  • София
  • Мнения: 8 940
Според мен, г-жа Фандъкова не беше подготвена за въпросите, които и бяха зададени. Дано вече придобие предства и следващият път да получим повече отговори. Peace

# 84
  • Мнения: 7 947
Вече мина 16 ч...
но и преди 16ч - не получихме никакъв конкретен отговор  Crazy

# 85
  • Мнения: 48 035
Според мен, г-жа Фандъкова не беше подготвена за въпросите, които и бяха зададени. Дано вече придобие предства и следващият път да получим повече отговори. Peace
Интересно е ,че не е подготвена, като се има впредвид колко време заема този пост  Whistling

# 86
  • София
  • Мнения: 8 940
Според мен, г-жа Фандъкова не беше подготвена за въпросите, които и бяха зададени. Дано вече придобие предства и следващият път да получим повече отговори. Peace
Интересно е ,че не е подготвена, като се има впредвид колко време заема този пост  Whistling
Плодова, по вида на отговорите (стандартни, заучени фрази), някой може да помисли, че който и да е служител на Общината би могъл да ги напише. Поне аз лично не съм убедена, че Фандъкова е отговаряла. А пък като знам колко са наясно експертите, не ми се мисли за редовите служители.

# 87
  • Мнения: 4 042
от цялата работа излиза, че по предложение на районните кметове, дирекция "образование" ще дава допълнителни точки на деца за доуплътняване на групите...
иначе казано... старият регламен не бе задължителен, а настоящият се заобикаля... Rolling Eyes

Ох, какви са пък сега тези допълнителни точки?  newsm78  Sad

Г-жо Фандъкова, вие можете ли наистина да застането зад твърдението, че няма да има прием на деца извън системата?

# 88
  • София
  • Мнения: 316
Според мен, г-жа Фандъкова не беше подготвена за въпросите, които и бяха зададени. Дано вече придобие предства и следващият път да получим повече отговори. Peace
Интересно е ,че не е подготвена, като се има впредвид колко време заема този пост  Whistling

Тя ако ще се подготвя тепърва, какво ли е правила до сега на тази длъжност. Не смятам, че не е подготвена (имаше и въпроси на които няма как да отговори преди да е направила справка - трябваше да има асистент, който да проверяв данни online), а просто няма как да каже на черното бяло и си премести часовника с половин час напред ...  Mr. Green

# 89
  • Мнения: 1 479
Според мен, г-жа Фандъкова не беше подготвена за въпросите, които и бяха зададени. Дано вече придобие предства и следващият път да получим повече отговори. Peace
Интересно е ,че не е подготвена, като се има впредвид колко време заема този пост  Whistling
Плодова, по вида на отговорите (стандартни, заучени фрази), някой може да помисли, че който и да е служител на Общината би могъл да ги напише. Поне аз лично не съм убедена, че Фандъкова е отговаряла. А пък като знам колко са наясно експертите, не ми се мисли за редовите служители.
  Peace И, не вярвам Г-жа Фандькова да прави правописни грешки. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт