122 ОУ или 21 СОУ София?

  • 50 559
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Навремето, когато създадоха английска паралелка, се учеха два предмета (история и химия) изцяло на английски. Вече от доста време не е така.
За ваша информация в момента в 21 СОУ се учат четири предмета на английски език: биология, философия, информатика и информационни технологии. Лесно е да се провери, стига човек да е добронамерен.
Само от любопитство - информатика и информационни технологии два предмета ли са?

Да  Hug

# 61
  • Мнения: 2
Уважаема госпожо, прочетох коментара Ви с интерес и реших да добавя още няколко изречения към предишният ми коментар. В 21-во СОУ събирането на пари от учениците е задължителна практика. Вярно, не са много по 20 лева на срок, за училищното настоятелство, но доколкото знам в нормалните държави училищното настоятелство се състои от богати и заможни родители с възможности. Ако случайно детето ми не даде въпросните 20 лева на срок госпожата му коментира това пред целия клас, че е закъснял с вноската и му срива достойнството. Никога не са водени на екскурзий или организирани други мероприятия. Тази година 2012 се поинтересувайте колко пъти идва Бърза помощ да прибира пияни и дрогирани деца които са все още в основното образование. Какво хубаво мога да напиша за това учелеще самият аз незнам?

# 62
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Уважаема госпожо, прочетох коментара Ви с интерес и реших да добавя още няколко изречения към предишният ми коментар. В 21-во СОУ събирането на пари от учениците е задължителна практика. Вярно, не са много по 20 лева на срок, за училищното настоятелство, но доколкото знам в нормалните държави училищното настоятелство се състои от богати и заможни родители с възможности. Ако случайно детето ми не даде въпросните 20 лева на срок госпожата му коментира това пред целия клас, че е закъснял с вноската и му срива достойнството. Никога не са водени на екскурзий или организирани други мероприятия. Тази година 2012 се поинтересувайте колко пъти идва Бърза помощ да прибира пияни и дрогирани деца които са все още в основното образование. Какво хубаво мога да напиша за това учелеще самият аз незнам?

Никога не са ми искани пари, за разлика от 122 ОУ. Колкото до екскурзиите - класа на дъщеря ми ходиха в 6 клас на зелено у-ще. Има 2 клуба по интереси /или поне аз знам за 2/ - география и биология. Дъщеря ми участваше в единия и ги водеха всеки петък из забележителност и музеи в София и околностите. Колкото до Бърза помощ и пияните/дрогирани деца - да, имаше такива случаи, които ръководството на у-щето искаха да замажат, защото децата от класа разбраха. Случаите бяха с деца от гимназията. Не защитавам у-щето - има си своите плюсове и повече минуси за съжаление.  Sad Лошото е, че в Лозенец не остана свястно у-ще, камо ли гимназия.

# 63
# 64
  • Мнения: 62
Правилно Leila за жалост в Лозенец има малко нормални училища Sad

# 65
  • гр. София
  • Мнения: 4 774

 Simple Smile Не бих казала. Зависи. Него го завърши дъщеря ми тази година  Wink

# 66
  • Мнения: 4
Малко е стара темата, но като ученик на 21 СОУ ми се иска и аз да изкажа мнение за родителите, които се чудят дали да запишат детето си там.
За съжаление, заради такива митове и легенди, както казаното в повечето от коментарите, балът за 21во е толкова нисък (отново, както беше споменато). По стечение на обстоятелствата съм сменяла град и след това квартал в София. Ученичка съм в 12 клас в 21-во СОУ. Изумява ме и ме натъжава да чета най-различни коментари, писани от хора, чиито деца никога не са учили там, те самите може би не са стъпвали в училището или са дочули нещо от някого, и както този някой поукрасил историята, и те я изменят. Ученици от гимназиален курс, които пушат и пият (някои по време на училищни заниятия) за съжаление има навсякъде. Това че ги виждате от своя балкон/имали сте конфликт с тях било то заради фасове или шум, не доказва нищо за това дали училището е качествено и съответно преподавателите.
По въпроса с легендарния учител по Психология, нямам идея за кого говорите, преподавателките по Психология са все жени, една от тях е педалогически съветник - като си върши работата прекрасно и като учител и като Педалогически съветник. Трудно е да се каже че ВСИЧКИ учители в едно училище са много добри, но мога смело да твърдя че 70% от преподавателите, през които аз лично съм минала в гимназиялен курс на обучение са много добри, компетентни и опитни педагози. Голяма част от учителите са също така сравнително млади, добри и представят уроците си по интересен и заинтригуващ начин за учениците. Никога не съм срещала негативно отношение към нас, всеки учител се е опитвал да ни помогне колкото може. Администрацията е също все от усложливи хора, които винаги са ми помагали, когато съм имала проблем или нужда да се свърши нещо. Директорката ни е много добра, както като преподавател по Физика, така и като педагог и главно лице на училището. Разбира се, не всички учители са много добри, но смея смело да твърдя че голям процент от тях са точно такива. В Английска паралелка в каквато съм, нивото на английският е много добро, поне при учителя при когото съм. Точните науки също.
Като цяло, след като видях няколко училища бих казала че 21-во далеч не е "кварталното училище" има някои много качествени преподаватели в него, които са напълно способни и готови да дадат на детето ви образованието, от което има нужда. Не си спомням да съм ставала свидетел на някаква изява (поне не публична) на агресия между учениците, тези истории за наркотици, които се продавали пред училището са пълни глупости, също.  Wink
И в края на краищата, хора всякакви и навсякъде. Но мога да ви гарантирам че по-голямата част от учителите са качествени, приятелски настроени, разбиращи и повече от желаещи да дадат нещо на учениците. Това дали учениците ще вземат знанието, което учителят им предлага е различно. Да, не ни натискат и оставят на изпити, ако не искаме да учим, пускат се учениците с 3-ки, дори и знанията им да са лоши по предмета, но ако детето ви иска повече от 3, учителите (повечето от тях) имат подхода да го заинтересоват и да му предложат всичко, от което има нужда. Simple Smile 21-во ми е дало много, може би няколко учителя в частност, не искам да споменавам имена, но дори само заради тях, аз би казала че напълно си заслужава детето ви да попадне там. Не говоря само са чисти знания, а за насока за това какво да правим с живота си, как да развием личността си, гражданска позиция и т.н. Последните 2 години имаме някои прекрасни извън класни дейности, ученици организират събития с помощта на преподаватели, като цяло се насърчава креативността и развитието на учениците, които са заинтересовани, или по-скоро позволят да ги заинтересоват с това, колкото може. Simple Smile
Успех с намирането на добро училище за вашето дете, надявам се да останете доволни от избора си, какъвто и да бъде той!
Ох, и по въпросът за парите и викането на Бърза Помощ. Пари (същата сума от 20лв) ми беше събирана и в друго "елитно" училище. Въпреки че доколкото си спомням, в 21-во това беше в 10 клас, 11 и 12, нямам спомени да са ни искани пари. Колкото то хипербулата по-горе за това как непрекъснато се викала Бърза Помощ за "пияни и надрусани деца"... трудно ми е да не се посмея колко много преувеличават хората. Имаше случай на едно момче, което решило да пие от сутринта и да, наистина, се викна линейка за него, но това е инцидентен случай, единственият на който съм ставала свидетел като ученик в това училище, и наистина, вините училището? Да не би учителите да следват учениците, като кучета пазачи да гледат дали някой няма от глупост да реши да се прави на голям мъж? Момчето е добре, много шум се вдигна около този случай и можете да бъдете сигурни че настоятелството беше също толкова разтровежено, колкото вас. Както казах - ИНЦИДЕНТЕН случай, а не практика, както някои невежи в предните постове го изкарват, извинявам се за израза, но честно казано си е точно това.   Confused

П.П. Линк към сайта на училището в случай че сте заинтересовани да поразгледате Simple Smile Имаме различни раздели в сайта, в които можете да придобиете представа за дейностите и учениците. Както и редовна Тема на месеца, в която изразяваме мнение по различни въпроси.

http://www.21coy.com/

Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 23:19 от Melanye

# 67
  • София
  • Мнения: 16 042
Малко е стара темата, но като ученик на 21 СОУ 

За съжаление с това писание направи лоша услуга на кварталното у-ще.
Много правописни грешки, повторени по няколко пъти. Това ли е нивото на отличниците, на това ли ви учат?
Явно там се дипломирате неграмотни.

# 68
  • Мнения: 1 668
Aisha, ако наистина смяташ, че в горния пост има много грешки очевидно не си наясно с нивото на образованието в бг.

# 69
  • Мнения: 4
Видя ли часа, в който е написан отговора? Човек се изморява и не се старае толкова. В такъв дълъг пост, също нормално да се допуснат повторения. Целта ми не е била да ти представя колко прекрасно мога да спазвам реда от правила, а да изкажа мнение по тема, която ме вълнува. Проверки по няколко пъти ще правя на официален документ/изпит, въпреки че и в постове тук проверявам.
Сега се поразрових по-внимателно в по-ранните отговори и виждам, че имаш личен опит с училището. Директорката (???) се правела на страшна (мисля че дори не знаеш, коя от тях е всъщност Директор), ами това което съм виждала при Госпожата, за която предполагам говориш е каквото повикало - такова се обадило. Прави се на страшна понякога, когато отсреща и се правят на такива, но е готова да помогне и ПОМАГА, стига да и се поиска по цивилизован начин. Wink Колкото до глупостите, че учителите влизат когато им скимне... Много, МНОГО рядко се случва да отсъства учител и този час се заема от друг - в единични случаи е било в последния момент и сме имали свободен час. Не знам какъв е бил випускът на дъщеря ти или тя самата колко си е давала зор, но както обясних и в другия пост - тези които не искат минават, тези които искат - могат да получат много.
Колкото до грешките и нивото на образование, освен в България, ти май дори не си хвърлял/а поглед на това как пишат на английски, например, моите връстници. Прегледах отново поста си и макар изказа ми да не е перфектен на места, съвсем не бих казала че е пълен с грешки. Всеки допуска такива - въпросът не е в това, сигурна съм можеш да се съгласиш че в един по-дълъг текст е нормално да има пропуски, във ФОРУМ.
Нещо не се справих с откриването на повторените грешки, не е толкова изненадващо след като са си мои грешки, нали? Simple Smile Бих се радвала да ми помогнеш в това, не би трябвало да е трудно след като са толкова много и повтарящи се!

# 70
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Melanye, незнам дали мен визираш, че преувеличавам за пиянството, наркотиците и слабите ученици в 21-во, но според мен тези неща са факт. За никой не са тайна баловете на учениците, с който се влиза в 8 клас.........Бал, движещ се между 21 и 23 не е бал на добро училище. Трудно запълване на две паралелки в 8 клас говори, че никой не иска да учи там. Както и че наскоро полицията хвана пласьори на наркотици, използвали като депо едно от отсрещните кафенета!!!!!
Много от учителите там наистина имат желание за работа с децата, лошото е че много от учениците не са отишли да учат там.............Аз съм изключително доволна от много от преподавателите, които бяха на дъщеря ми в 6 и 7 клас. Накратко би могло да се обобщи - добри учители, директор, не лоша база, но не много добър материал за работа!  Peace

# 71
  • Мнения: 4
Аз дори не си спомням моя бал, но влязох там общо взето по собствено желание, с 5.40 Български и 4.30 математика или нещо такова. Моят брат завърши Първа Английска преди няколко години, знам какво той ми е разказвал, за някои негови преподаватели и знам как са нашите в 21-во. Поради тази причина ми се струва нечестно да се черни някое училище, просто защото е квартално, а други, които лежат на стара слава да имат все още много по-висок бал и повечето хора да си мислят че са все още на високо ниво.  Confused Дори не съм разбрала за историята с кафенето, беше затворено след миналото лято, тъй че и така може да бъде. Колкото до бала - той може да се вдигне само ако ПОНЕ тези, които не са запознати от личен опит не разказват митове и легенди по форуми, както bg-mamma. Който не е доволен от нещо, реално случило се, разбира се, може да сподели, но да чета неща, които са толкоооова далеч от истината не е особено приятно.
Прочем, към Aisha, попита ме за въпросните отличници. Аз не съм отличничка. Никога не съм се интересувала от самите оценки и старала да имам 6.00, но пък има прекрасни учители и предмети, при които научавам много дори без целодневно учене в къщи. Така че не можеш да приписваш на отличниците на 21-во ужасния ми правопис!!  Laughing

П.П. Не визирах теб точно, Leila.  Simple Smile Имаше някои много крайни изказвания, които ми направиха впечатление и ме възмутиха.

Последна редакция: вт, 23 апр 2013, 12:43 от Melanye

# 72
  • София
  • Мнения: 16 042
Melanye, за  Елисавета Илиева мога да пиша много. Включително и за злополучния и опит да се прави на началника на кабинета на министъра на образованието. То няма лошо да играеш в политиката, ама ...А през това време незаконно и се пазеше мястото. Щото нали - интереси, изпитателен срок и подобни врътки ...
Стоев по физическо също ми  е изпълнявал  "легни-стани" и му посвалих гарда. След срещата ни на 6 очи вече не смее да кара деца да обикалят по 15 пъти у-щето. След като той не може да го обиколи бягайки.
Иначе ние след 7ми клас се отървахме от това гето.
Сега за наркопласьорите - има ги навсякъде. След като има търсене, трябва да има и предлагане. Виждала съм ги и пред 1АЕГ, и на други "елитни" места.
Но общото впечатление от 21СОУ  е че никой там не си дава зор. Децата могат да се дипломират неграмотни. Нали са си запълнили бройката и ще вържат  делегирания бюджет.
Според мене тези неща трябва да се знаят.
А за тебе - има и безплатни програмки за проверка на правопис. Порови и си инсталирай за да не се излагаш и на други места. Все пак пъвото впечатление ...

# 73
  • Мнения: 4
Не знам и не ме интересуват личните ти проблеми с ръководството или някой учител там, аз съм ученичка и давам мнението си на такава.  Wink
Не съм имала повод за много "разправии", но съдейки по това което казваш, явно ти си. Може би информацията ти по този въпрос е по-точна, да. Simple Smile Аз не се интересувам Г-жа Илиева къде и какво е искала да прави, това което ме интересува е каква е тя в класната стая и директорския кабинет. А там е добра. Това е моето мнение на ученик и тъй като прекарвам там толкова много време, в продължение на няколко години, смятам това което виждам всеки ден е по-достоверно. Виждала съм какви ли не изпълнения на родители, без почти никакво основание, така че предпочитам да се придържам към своите очи и мозък, а когато хората искат мнение за училище - да дам именно своето.  Wink
Тъжно е да излизаш от класната стая на инфантили на по 18 години, да се прибереш вкъщи и да видиш същото поведение от "възрастни". Забележката ти за правописа ми беше неоснована и не ме засегна особено, но поради някаква причина, държиш много да ме накараш да се почувствам зле. По въпроса с "запълването на бройката", паралелките далеч не са пълни и учителите не ни разказват личните си драми, колкото да запълнят времето, а всъщност се стараят.
Не знам кой има проблем с образованието си, но ти със сигурност имаш проблем с агресивното си отношение към мнение различно от твоето, Aisha. Неграмотни деца се дипломират от всяко училище, говориш общи неща за 21-во, много от които преувеличени или изкривени. Това което интересува родителите (или поне аз така смятам??) е дали училището е добро за УЧЕНИЦИТЕ, а не какво Елисавета Илиева правила, кой и пазел място, кое било законно и кое не. Това което аз знам, е че когато имам нужда от нещо нито Илиева, нито който и да е друг учител или директор ми се прави на страшен, а ми помагат по човешки и европейски, като равна. Аплодисменти за твоите постижения в образованието на Стоев, за съжаление, обаче, това не помага особено в избора на училище...? Или просто си чешем езиците? Тичане, и то МНОГО, има в много други училища, в прехваления Американски колеж си скъсват задниците, с извинение, от тичане. Норматива за момиче беше над 3км, не помня с точност.
Нямам намерение да подържам безплодна дискусия, надявам се все пак да съм била от помощ на някого с мнението си.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 318
Аз съм учила в 122ро училище, навремето беше доста на ниво. Сега на моя колежка детенцето учи там и каза, че не е това, което е било.

Общи условия

Активация на акаунт