Живеем, за да се осъществяват желанията ни

  • 4 981
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Живееш, докато не получиш всичко, което си си пожелал. Колкото и абсурдни да са желанията ви.
Няма човек без мечти. Човек винаги мечтае и животът му не може да се окачестви с нищо друго, освен с една непрестанна борба (дали за любов, власт, оцеляване и т.н.), породена от различните желания. Значи ли това, че е обречен на безсмъртие в един постоянен кръговрат от различните прераждания. Всичко и все някога трябва да има край. Губи ми се нишката на смисъла нейде ...

# 31
  • Мнения: 4 380
Така мисля аз. Други смисли на съществуването да предлагате?

Аз имам това за едно от доказателствата за съществуването на прераждане. Живееш, докато не получиш всичко, което си си пожелал. Колкото и абсурдни да са желанията ви.

Вашите абсурдни ли са? А осъществяват ли се?
(Внимавайте какво си пожелавате, че има да си живеете... вместо да си станете свободно витаещи вечно блажени духчета...)

Не е съвсем така. Целта на съществуването е духовно израстване. Живееш за да осъществяваш планът който сам си си направил преди да дойдеш на този свят. А планът си съставяш така че да осъществиш целите на личностно усъвършенстване.

Прочети Силвия Браун "Животът от другата страна"!

# 32
  • Мнения: 4 380
на мен това, че живеем за да учим ми е ужаасно клише. какво учим и за къде го учим като накрая пак на пръст ще станем?!?
Ами човек докато е жив се учи Peace
А иначе всичко останало е суета Peace

 И след като умре продължава да се учи. Това е цялата същност на съществуването ни. А то е вечно.

# 33
  • Мнения: 270
АЗ пък вярвам във Възкресението и вечния живот , което ме прави да съм с  едни гърди пред вас/ не е далеч и от действителността/.Това иначе казано значи, че имам всичко още сега даже това, което още нямам. И също така значи, че имам убедеността че ще получа добри неща, които още не съм се сетила да поискам поради гениалността на Този, който ме обича най много защото ме познава най - добре. Създателят.
Честити ви .....години от теорията за еволюцията и бъдете убедени, че там където отивам аз няма  също преродени крави, мухи и други. А ми се ще да сме заедно. както казах за да се стигне до възкресението, обаче първо се минава прзе Кръста. Но на колко им стиска даже  само да полюбопитстват?  Hug  bouquet

# 34
  • Мнения: 1 217
Така мисля аз. Други смисли на съществуването да предлагате?
Да направим живота и света по-усмихнат и добър. От сбъдването на желанията не се отказвам Grinning Искам да сме здрави, да видя децата си щастливи и пораснали, да си поиграя малко с внучетата, да пообиколя света, може не съвсем целия, стигат ми Франция, Русия, Унгария, Чехия и Полша като за начало Joy ,ако ми останат време и сили бих изпила и чаша вино в компанията на Ал Пачино Grinning
бъдете убедени, че там където отивам аз няма  също преродени крави, мухи и други. А ми се ще да сме заедно. както казах за да се стигне до възкресението, обаче първо се минава прзе Кръста. Но на колко им стиска даже  само да полюбопитстват?  Hug  bouquet
Искаш да си заедно с мухите ли ? Доброволно изоставам с три гърди назад. И за какво точно трябва да се чувстваме смели да любопитстваме ?

# 35
  • София
  • Мнения: 12 809
АЗ пък вярвам във Възкресението и вечния живот , което ме прави да съм с  едни гърди пред вас/ не е далеч и от действителността/.

Това би било важно, ако някой иска да се състезава с теб./ Или с някой друг/

# 36
# 37
  • Мнения: 14 520
АЗ пък вярвам във Възкресението и вечния живот , което ме прави да съм с  едни гърди пред вас/ не е далеч и от действителността/.Това иначе казано значи, че имам всичко още сега даже това, което още нямам. И също така значи, че имам убедеността че ще получа добри неща, които още не съм се сетила да поискам поради гениалността на Този, който ме обича най много защото ме познава най - добре. Създателят.
Честити ви .....години от теорията за еволюцията и бъдете убедени, че там където отивам аз няма  също преродени крави, мухи и други. А ми се ще да сме заедно. както казах за да се стигне до възкресението, обаче първо се минава прзе Кръста. Но на колко им стиска даже  само да полюбопитстват?  Hug  bouquet

доста надменно изказване. а казват, че гордостта е в основата на всички грехове, така съм чувала де....

# 38
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Мечтаех за прости неща - добър съпруг и здрави деца. Получих ги. Сега  мечти ми са свързани с това те да са живи и здрави.

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Така мисля аз. Други смисли на съществуването да предлагате?
Просто сме тук. Без смисъл и замисъл.

# 40
  • Мнения: 4 380
Така мисля аз. Други смисли на съществуването да предлагате?
Просто сме тук. Без смисъл и замисъл.

Всеки е тук с някаква цел. Даже да не вярваш, преди да се родиш сама си си я избрала и поставила.

# 41
  • Мнения: 212
Така мисля аз. Други смисли на съществуването да предлагате?
Просто сме тук. Без смисъл и замисъл.

Всеки е тук с някаква цел. Даже да не вярваш, преди да се родиш сама си си я избрала и поставила.


Добре де. Айде сега обяснете ми каква е целта в живота на изнасилвачите, убийците, насилниците, педофилите, просяците, клошарите, бездомниците и т.н... Каква цел в живота и мечти има един клошар или циганин живеещ от отпадъците в кошовете за боклук. Каква цел в живота има педофила. С каква мисия се е родил серийния убиец и кой го е допуснал да се роди такъв човек. каква майка го е отгледала.

# 42
  • Мнения: 4 380
Така мисля аз. Други смисли на съществуването да предлагате?
Просто сме тук. Без смисъл и замисъл.

Всеки е тук с някаква цел. Даже да не вярваш, преди да се родиш сама си си я избрала и поставила.


Добре де. Айде сега обяснете ми каква е целта в живота на изнасилвачите, убийците, насилниците, педофилите, просяците, клошарите, бездомниците и т.н... Каква цел в живота и мечти има един клошар или циганин живеещ от отпадъците в кошовете за боклук. Каква цел в живота има педофила. С каква мисия се е родил серийния убиец и кой го е допуснал да се роди такъв човек. каква майка го е отгледала.

Това са тъмни същности, тяхната цел е винаги една- разруха, насилие, безчинства, убийства.
С клошарите и циганите е по-специално. Те спокойно могат да са нормални бели и светли души с определена мисия и цел. Много често целта е да обърнат внимание на обществото към този проблем, да накарат хората да бъдат по-състрадателни, жалостиви, да отделят средства за благотворителност, да се приемат по-социални закони и т.н. Те са тук с цел да възпитават обществото. С подобна цел са на земята и хора с тежки увреждания, инвалиди, психично болни и умствено изостанали. Много често дори това са много високо развити души, т.к. само много силен човек самостоятелно избира да се жертва в името на такива идеи.

# 43
  • Мнения: 2 448
Така мисля аз. Други смисли на съществуването да предлагате?
Просто сме тук. Без смисъл и замисъл.

Всеки е тук с някаква цел. Даже да не вярваш, преди да се родиш сама си си я избрала и поставила.



Не е така, даже да не ти се вярва.  Wink

# 44
  • Мнения: 2 617
Така мисля аз. Други смисли на съществуването да предлагате?
Просто сме тук. Без смисъл и замисъл.

Всеки е тук с някаква цел. Даже да не вярваш, преди да се родиш сама си си я избрала и поставила.



Не е така, даже да не ти се вярва.  Wink

И защо твоята версия да е по-правдоподобна?

Общи условия

Активация на акаунт