Живеем, за да се осъществяват желанията ни

  • 4 975
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Облече в думи моите мисли. А вярвам, че това са мислите на всички ни. Но много хора предпочитат да избутат тези мисли в най-тъмните ъгълчета на душата си и да се зареждат с езотерична литература. За да придобие смисъл животът. Лошо няма. След 50 год. на никой няма да му пука.

# 76
  • Мнения: 14 515
и аз съм съгласна с Лизбет, много добре казано.
само, че мен ме влудява мисълта, че може би не живееш вечно......, а и че си ограничен тук, между списъците за пазаруване и биг брадър по нова.
има още много, но не знам какво е да му се невиди Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 1 100
Аз пък не съм съгласна с Лизбет, тотално на другия бряг съм. Wink Laughing

И накрая една сутрин излизаш, случва ти се злополука и изведнъж няма никакъв смисъл в това, че си си скъсал задника от учене и си завършил медицина с отличие, или че знаеш три езика, или че си прочел събраните съчинения на Достоевски, или че не си си доушил гоблена. А след 50 години вече и тези, които са те познавали, са измрели. И какво остава от целия смисъл? Прах.

За тези, които вярват в прераждането, има смисъл. Би ми действало ужасно депресиращо, ако не вярвах това. В случай, че не съществува прераждане /но в това никой не би могъл да ме убеди Wink/, животът не би имал никакъв, ама никакъв смисъл. Sad Аз лично не бих си мръднала и пръста, ако беше така - целта на живота ми щяха да са удоволствията. Joy

Търси се самоусъвършенстване, макар че не познавам нито един успял да се усъвършенства. Търси се духовност, но не познавам нито един духовен от претендиращите да са такива, който да е светъл, толерантен и свободен. Търси се религия, защото е по-лесно да вземеш готови правила и да лежиш на обещанията за вечен живот.
Познавам доста усъвършенствали се и няколко духовно извисени хора. Съвършенни още не съм срещала и не вярвам да стане, защото това не е човешка черта.
Аз например съм се усъвършенствала - бях много отмъстителна, избухлива, нетолерантна, болезнено властна ... като повечето Скорпиони. Преборих се с тези си отрицателни качества. Но естествено имам още недостатъци, с които се боря, още повече, че през последните години не само не се развивам в положителна посока, но и тръгнах малко назад, именно заради бездействието си в духовен план. Не следвам никоя религия, погледнати цялостно всички си имат недостатъци, най-важното е да сме добри, а всичко останало са подробности.

На мен пък никой човек не ми е идол и не ми служи за пример. Много хора са оставили следа, но дали след 1000 години някой ще си спомня дори за най-великите от тях... А какво са хиляда години.
Желанието на човек да остави следа е проява на егоизъм. Изобщо не ми пука дали някой ще ме помни.

# 78
  • Мнения: 0
Аз пък не съм съгласна с Лизбет, тотално на другия бряг съм. Wink Laughing

И накрая една сутрин излизаш, случва ти се злополука и изведнъж няма никакъв смисъл в това, че си си скъсал задника от учене и си завършил медицина с отличие, или че знаеш три езика, или че си прочел събраните съчинения на Достоевски, или че не си си доушил гоблена. А след 50 години вече и тези, които са те познавали, са измрели. И какво остава от целия смисъл? Прах.

За тези, които вярват в прераждането, има смисъл. Би ми действало ужасно депресиращо, ако не вярвах това. В случай, че не съществува прераждане /но в това никой не би могъл да ме убеди Wink/, животът не би имал никакъв, ама никакъв смисъл. Sad Аз лично не бих си мръднала и пръста, ако беше така - целта на живота ми щяха да са удоволствията. Joy

Търси се самоусъвършенстване, макар че не познавам нито един успял да се усъвършенства. Търси се духовност, но не познавам нито един духовен от претендиращите да са такива, който да е светъл, толерантен и свободен. Търси се религия, защото е по-лесно да вземеш готови правила и да лежиш на обещанията за вечен живот.
Познавам доста усъвършенствали се и няколко духовно извисени хора. Съвършенни още не съм срещала и не вярвам да стане, защото това не е човешка черта.
Аз например съм се усъвършенствала - бях много отмъстителна, избухлива, нетолерантна, болезнено властна ... като повечето Скорпиони. Преборих се с тези си отрицателни качества. Но естествено имам ще недостатъци, с които се боря, още повече, че през последните години не само не се развивам в положителна посока, но и тръгнах малко назад, именно заради бездействието си в духовен план. Не следвам никоя религия, погледнати цялостно всички си имат недостатъци, най-важното е да сме добри, а всичко останало са подробности.

На мен пък никой човек не ми е идол и не ми служи за пример. Много хора са оставили следа, но дали след 1000 години някой ще си спомня дори за най-великите от тях... А какво са хиляда години.
Желанието на човек да остави следа е проява на егоизъм. Изобщо не ми пука дали някой ще ме помни.


айде бе, хора  Simple Smile да се надяваме.че има задробен живот, но си струва да изживеем пълноценно и тоя, и не толкова дали ще ни помнят, а колкото да сме били полезни с нещо за идващото поколение, както предходните на нас  Simple Smile

# 79
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Лошото е, че живеем така, сякаш сме последното поколение. Алчността и егоизмът са най-силните ни качества. Малко хора осъзнават, че истинското щастие е в това да даваш, а не да получаваш.

# 80
  • Мнения: 141
Ксения, книгите са начин хората да печелят пари... какво те кара да вярваш на една или на друга при толкова противоречива информация в тях?

Много точно зададен въпрос. Особено на американски автори много нямам вяра.

# 81
  • София
  • Мнения: 807
Ксения, книгите са начин хората да печелят пари... какво те кара да вярваш на една или на друга при толкова противоречива информация в тях?

Много точно зададен въпрос. Особено на американски автори много нямам вяра.
За мен е достатъчно да открия поне едно изречение в цялата книга, което ще пасне за моя пъзел.
Извинявам се, че се намесвам, прочетох само края на темата и затова споделям. Обичам да чета! И това е причината... Търся парченцата...

# 82
  • Мнения: 2 617
Ксения, книгите са начин хората да печелят пари... какво те кара да вярваш на една или на друга при толкова противоречива информация в тях?

Много точно зададен въпрос. Особено на американски автори много нямам вяра.
Понякога точно по причина, че "уж-някой-бил-или-щял-да-забогатее-от-това-което-пише", пропускаме същественото, което ни казва.

# 83
  • Мнения: 2 448
Ксения, книгите са начин хората да печелят пари... какво те кара да вярваш на една или на друга при толкова противоречива информация в тях?

Много точно зададен въпрос. Особено на американски автори много нямам вяра.
Понякога точно по причина, че "уж-някой-бил-или-щял-да-забогатее-от-това-което-пише", пропускаме същественото, което ни казва.

Ами не е малка причина за съмнение. Ако го е направил безплатно за благото на човечеството  може би бих му обърнала внимание. Хората навремето в Христос са се съмнявали при все, че не им е искал пари да им проповядва, какво остава, ако им вземаше такса.  Laughing

# 84
  • Мнения: 2 617
...

Ами не е малка причина за съмнение. Ако го е направил безплатно за благото на човечеството  може би бих му обърнала внимание. Хората навремето в Христос са се съмнявали при все, че не им е искал пари да им проповядва, какво остава, ако им вземаше такса.  Laughing

Това вероятно е много оригинално като коментар.

Разбира се, всеки има право на избор да решава, какво, как и защо да приеме да научи.
Има една пословица: "насила можеш да вземеш, но не и да дадеш" в случая, информация (или знание, според субективната оценка).

# 85
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ксения, книгите са начин хората да печелят пари... какво те кара да вярваш на една или на друга при толкова противоречива информация в тях?

Много точно зададен въпрос. Особено на американски автори много нямам вяра.
Понякога точно по причина, че "уж-някой-бил-или-щял-да-забогатее-от-това-което-пише", пропускаме същественото, което ни казва.
Tsugumi, ти се хвана само за първата част на коментара ми. Следва въпрос, можеш ли да отговориш на него? Ксения така и не пожела.

# 86
  • Мнения: 2 617
Ксения, книгите са начин хората да печелят пари... какво те кара да вярваш на една или на друга при толкова противоречива информация в тях?

Много точно зададен въпрос. Особено на американски автори много нямам вяра.
Понякога точно по причина, че "уж-някой-бил-или-щял-да-забогатее-от-това-което-пише", пропускаме същественото, което ни казва.
Tsugumi, ти се хвана само за първата част на коментара ми. Следва въпрос, можеш ли да отговориш на него?
Разбира се, да смяташ, че само американските автори пишат "за пари", според мен, е леко остаряло (извини ме).
Не казвам, че не си чела други автори, може пък и да си ги избягвала (от страх, че са комерсиални Wink ).
Според мен, у нас (в България) има леки резерви по-скоро към стила на писане на американските автори, които, съгласна съм, са ни чужди като подход. Аз също не ги харесвам изцяло, но това не ме лишава от преимуществото да избирам (дори и сред тях). Не си поставям ограничения за страна и т.н. и това ми позволява да имам по-голям избор.

[Давам един много елементарен пример, за който се сетих покрай една друга тема: Дан Браун, открито изплагиатства идеи, които бяха представени много преди него, но не по художествен начин. Това обаче не му попречи да спечели много пари и да стане сензация точно заради стила, който избра - много по-близък до масовата култура. Между него и първосъздателите на концепцията, която излага (англичани, между другото Wink ), избирам спокойно вторите и така не се лишавам от правото ми на читател да се запозная с нещо различно като идея. Друг въпрос е, дали или доколко ще го приема. Но лиша ли се от правото да бъда информирана, ще огранича и способността си да селектирам.]

# 87
  • Мнения: 452
А какво ще кажете за квантовия скок ?На някой случвал ли му се е ?Аз имам усещането ,че се прехвърлих от една жизнена линия на друга и всичко ми е като някакъв сън ,толкова нереално .....някой ако се сеща да пише моля !

# 88
  • Мнения: 2 617
А какво ще кажете за квантовия скок ?На някой случвал ли му се е ?Аз имам усещането ,че се прехвърлих от една жизнена линия на друга и всичко ми е като някакъв сън ,толкова нереално .....някой ако се сеща да пише моля !
Разкажи за него, ако искаш.

# 89
  • Linz
  • Мнения: 11 619
[Давам един много елементарен пример, за който се сетих покрай една друга тема: Дан Браун, открито изплагиатства идеи, които бяха представени много преди него, но не по художествен начин. Това обаче не му попречи да спечели много пари и да стане сензация точно заради стила, който избра - много по-близък до масовата култура. Между него и първосъздателите на концепцията, която излага (англичани, между другото Wink ), избирам спокойно вторите и така не се лишавам от правото ми на читател да се запозная с нещо различно като идея. Друг въпрос е, дали или доколко ще го приема. Но лиша ли се от правото да бъда информирана, ще огранича и способността си да селектирам.]
За мен лично националността няма значение.
Въпросът ми е защо приемаш идеите на на някой си Дан Браун, пренебрегвайки много други- съвсем различни от неговите?

Общи условия

Активация на акаунт