За "доброжелателните" подаръци

  • 4 974
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 880
Пак като са го подарили, а не са го продали на половин цена, е добре Wink
Все пак е обидно, можеше поне да обърне внимание на датата и да каже нещо от сорта, че няма проблем, но така тихомълком не им прави чест. Като имат нещо за изхвърляне да си ползват кошовете за буклук...Не пропускай възможността да им се поскараш по този повод Wink
Предвиден е поне още 2-3 месеца толеранс /особено за лекарства...
Да, аз от лекарка (тук в Германия) знам, че специално на лекарствените препарати слагат дата минимум 1 месец преди изтичането на "официалния" срок на годност, от съображения за сигурност.

А в сокчето с изтичаща годност след около месец аз не виждам проблем, все пак нямам намерения да складирам такива неща. Като купя такова нещо и без това бихме го изконсумирали най-много до седмица, иначе защо да го купувам Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 3 099
...
А в сокчето с изтичаща годност след около месец аз не виждам проблем, все пак нямам намерения да складирам такива неща. Като купя такова нещо и без това бихме го изконсумирали най-много до седмица, иначе защо да го купувам Peace

Аз, обаче, пазарувам "на едро". Не ми се претичва до бебешките магазини през 4-5 дни. Така шкафа с резервите понякога е дълго време зареден...

# 17
  • Мнения: 3 880
Аз, обаче, пазарувам "на едро". Не ми се претичва до бебешките магазини през 4-5 дни. Така шкафа с резервите понякога е дълго време зареден...
В такъв случай е ОК, ти си знаеш колко ще го складираш и си правиш сметката, мисълта ми беше, че изтичащ срок "след около месец" сам по себе си не е повод за притеснение. В противен случай би трябва да изхвърлят всичката стока от супера месец преди да изтече, защото някой може да иска да си складира за повече от месец Wink Peace

# 18
  • Мнения: 2 018
и днес поглеждам срока на годност, който е до 03.2009г.

В темата за лекарствата и протеста има фармацевт. Попитай го - не са ли длъжни да те уведомят за срока?

# 19
  • Мнения: 230
Меко казано ми е смешно, когато използват думата промоция за щяло и нещяло. Би трябвало да се позапознаеш със значението на чуждицата, преди да я използваш, ако уважаваш себе си и клиентите. В някакви вмирисани квартални магазинчета ми правят промоции на ...да речем сухи пасти, смачкани до неузнаваемост, с изтичащ срок на годност, на гнили банани и пр.

Промотира се продукт, пробиващ на пазара (т.е. организира се кампания за популяризирането му),  промотира се човек в служебната йерархия (т.е. получава  повишение) и пр. Такива промоционални подаръци на неща с изтекъл или изтичащ  срок на годност, както и на стоки с ужасен търговски вид от престояване по складовете са си чиста антиреклама, т.е. обратното на промоция.

# 20
  • Мнения: 126
Аз получих подарък /мостри на козметични продукти/, но с тях вървеше и подписка за г-н Марешки - да го подкрепим да стане депутат, пък той ще ни продава по-евтини лекарства #Crazy

# 21
  • Мнения: 12 666
Аз получих подарък /мостри на козметични продукти/, но с тях вървеше и подписка за г-н Марешки - да го подкрепим да стане депутат, пък той ще ни продава по-евтини лекарства #Crazy

Много приятна дума - "подарък". Може да замести доста други.

# 22
  • Мнения: 47 994
А на мен са ми продавали лекарства с изтичащ срок на годност,а и с изтекъл, та направо ви завиждам че ви ги подаряват  Laughing

# 23
  • Мнения: 3 157
Незнам какво очакваш да стане като им ,,благодариш''.Пак ще си раздават продукти с изтекъл срок,а и едва ли ще ти се извинят.
Явно не са те преценили добре що за човек си.Има хора,които ще си счупят краката да идат и пак,и пак,докато се подарява-нали е на аванта,какво значение има тук някакъв си срок:)))
Между другото на мен също са ми предлагали(даже и бебешки неща-чайчета на хип с изтекъл срок,сиропи с витамини,даже кремчета на Виши с изтекъл срок),но никога не съм приемала.

# 24
  • Мнения: 1 100
Когато става въпрос за подаряване на лекарства с изтекъл срок - това е направо престъпно.
В Унгария клиентите предават такива лекарства в аптеките, за да бъдат унищожени и да не ги пие изпие някой от ровещите в кофите за боклук.
Според мен авторката трябва да подаде жалба в Комисията за защита на потребителите и др. подобни организации, вместо да "благодари" за "подаръка". Аз междувременно бих минала през аптеката, за да ги уведомя за действията си и с това да предпазя други клиенти.

В изтичащия срок на сокчето не виждам проблем. Ако нещо е намалено или подарък, винаги първата ми работа е да видя срока на годност и да съобразя можем ли да го изконсумираме в неговите рамки.
На всичко гледам срок на годност, защото понякога се случва фирмите "да забравят" да изтеглят развалени продукти от рафтовете.

# 25
  • Мнения: 27 524
Тук масово подарява или намаляват с 50 или 70% продукти, на които срокът изтича скоро. Под "изтича скоро" имам предвид точно това, а не , че е изтекъл. И не ми пречи това, напротив, радвам се и се възползвам  Simple Smile

За лекарства е кофти, ако са изтекли. Макар, че реално им няма нищо все още. Но може да питат при подаряването - така и така, изтекли са с малко, искате ли или не...  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 157

Цитат
На всичко гледам срок на годност, защото понякога се случва фирмите "да забравят" да изтеглят развалени продукти от рафтовете.

Какви фирми имаш предвид?Следенето на срока на годност е задължение на самата аптека.

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
Тук масово подарява или намаляват с 50 или 70% продукти, на които срокът изтича скоро. Под "изтича скоро" имам предвид точно това, а не , че е изтекъл. И не ми пречи това, напротив, радвам се и се възползвам  Simple Smile

За лекарства е кофти, ако са изтекли. Макар, че реално им няма нищо все още. Но може да питат при подаряването - така и така, изтекли са с малко, искате ли или не...  Simple Smile


Не, Блонди... особено за лекарства НЯМАТ ПРАВО дори да ги подаряват след срока на годност, защото какво значи, ама то е годно още еди колко си.. производителя слага срок и толкоз. След него вече е изтекъл. Аз пазарувам в ХИТ. Пускат едни йогурти с изтичащ срок на годност и сладкарска сметана са пускали. Продават 2 на цената на едно. Поглеждам срока и преценявам. В деня, в който срока е изтекъл вече ги няма по рафтовете в магазина. Може да си купя примерно на 3-ти, а срока да изтича на 4-ти. Аз си правя сметка как да ям 2 йогурта по килограм  Grinning Е, после нищо им няма, но е факт, че в магазина на 4-ти вече ги няма  Wink А с лекарства пък е още по-сериозно.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 430
По закон всички лекарства имат 6 месеца остатъчен период срок на годност.Това е заложено във фармацевтичното производство.Т.е. ако имаш срок LOT или EXP 05.2009 срока на годност за продажба е май 2009,но истинският срок е до 11.2009г

# 29
  • Мнения: 12 666
Колко хора биха се радвали на такива лекарства. Защото тяхното действие наистина не изтича точно на датата.
Храни с изтичащ срок на годност се продават по света с много намалени цени. И хората ги купуват. Не са като нас - бедни, но горди.


Не, Блонди... особено за лекарства НЯМАТ ПРАВО дори да ги подаряват след срока на годност, защото какво значи, ама то е годно още еди колко си.. производителя слага срок и толкоз. След него вече е изтекъл. Аз пазарувам в ХИТ. Пускат едни йогурти с изтичащ срок на годност и сладкарска сметана са пускали. Продават 2 на цената на едно. Поглеждам срока и преценявам. В деня, в който срока е изтекъл вече ги няма по рафтовете в магазина. Може да си купя примерно на 3-ти, а срока да изтича на 4-ти. Аз си правя сметка как да ям 2 йогурта по килограм  Grinning Е, после нищо им няма, но е факт, че в магазина на 4-ти вече ги няма  Wink А с лекарства пък е още по-сериозно.


Единственото лошо на лекарствата е, че може да не действат. А за храните е друго - може да се отровиш.

Общи условия

Активация на акаунт