Отговори
# 15
  • Мнения: 3 641
Добро утро и от мен в новата темичка! Hug Толкова полезна тема сте подхванали за секжиото и ест. раждане. Не мен ми е за пръв път и все още се лутам в избора си.
Еди, дано този път всичко при теб мине неусетно.Направо настръхнах като четох как ти е минало първото раждане Hug
Герчо, ти как си? Даваш ли си почивка от работата или не? Hugю
Деси, за съжаление все такова г одават времето, но пък в Гърция винаги е по-топло Simple Smile
Петето, честити сини гащички Hug
Благодаря и на Кюбит за полезната дискусия Hug
Кака Дора,Силве чудесни заглавия. Hug
Диваненце,честита ви нова квартира Simple Smile
Миркам, пожелавам ви най-хубавата и приятна почивка с бебчо в коремчо Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 27
Привет момичета!

Каква хубава тема си имаме ! newsm10. После ще седна да ви изчета постовете от вчера ,че ме нямаше ,а вие пак сте изписали Вселената. Гледам , че си говорите за за видовете раждане. Аз няма как да се включа с коментари за нормалното раждане  ,защото  съм раждала секцио , не по мое желание ,а заради тесният ми таз.Сега пак ще раждам така...Искам само да кажа на момичетата , които им предстои секцио , че не е толкоз страшно.Аз лично се възтанових страшно бързо .Единствено първият ден е коти , защото не може да ставаш 24 часа .След това всичко си идва постепенно на място и опъването от шева изчезва до 4-5  ден .

И мен няма да ме има няколко дни.Отиваме с приятели и децата в провинцията на едно село близо до язовир Батак , а там няма интернет  . Ходили сме и друг път там и много ни харесва.Красива природа , чист въздух , спокойствие и пълен релакс . cheers Пожелавам на всички незабравими почивни дни !


Междудругото май кавалерите  на Октомври 2009 са повече от дамите за сега де ..... Heart Eyes Да са ни живи и здрави !

# 17
  • София
  • Мнения: 463
Добро утро и от мен  bouquet
По въпроса за начина на раждане...безкрайно спорна тема. Според мен трябва да се съобрази със случая ,не може при проблем изискващ секцио някой да се дърпа и да държи на естествено. В крайна сметка е важен резултата -здраво бебе и майка. Но това ,че при пробрем планират толкова рано секциото направо ме вбесява само като си помисля. И преди съм изразявала негативното си мнение за приравняването на всички бъдещи майки към 28 дневен цикъл със всеизвестните им въртящи се гестационни календари. Направо е ужасно как особено в държавните болници с недостатъчно точната си техника всеки път ми казват ...ми то бебебто е точно като за седмиците си на размер, как ще е така като Марков го видя даже почти точно ми каза кога ме е била овулацията(защото аз знам точно кога е заченато детето). И според него и според фактите беби е с минимум 4-5 дни по-мъничко и това за моя случай е абсолютно нормално. Проблема е,че ако ми се наложи да мина през планово секцио просто са ми ясни как ще ме накарат да родя 14-15 дни по -рано (защото плановото секцио е 10 дни преди термин). Това е много време за едно бебе и развитието му.
Само се моля всички да родим лесно и безпроблемно  Praynig здрави и хубави бебчета, въпреки хилядите безумия ,случващи се в такъв важен момент, на които сме са наслушали от вече родили жени.

# 18
  • Мнения: 571
Ето ме и мен в новата тема Simple Smile
Събудих се гладна като вълк. Деси мноооого ти завиждам за Гърция.
Аз съм обречена да си седя в Бг поне още година две може би...
Да събереш слънчице и да си прекараш добре и заради мен  Hug
Ще чакам коментари после, дано си супер доволна и престоя да е прекрасен.

# 19
  • Мнения: 1 668
Деска, към момента лекарите, които са със всичкия си правят секцио до дата, близка с термина. Тоест колкото е готово едно дете 2 дни преди термина, толкова е готово и едно 2 дена преди термина с предизвикване на раждането със хапчета, системи и т.н. Т.е. Предполагам и мога само да гадая, но сигурно причината е друга и ми е интересно да я разбера.
Аз лично се възстанових за броени часове и дори лекарите на визитацията 24 часа след раждането не можеха да повярват, че не ми е примерно трети ден след операцията. нося на болка и нямам проблеми с операцията...
Надявам се да се споразумея с моя лекар да си ме оставят да раждам без системи и без предизвикване на раждането. Ако не става - предпочитам секцио. При мен с вана не става, защото първото е секцио. А и ми стана смешно с раждането във вана, което може да стане от 8 сутринта до 4 следобед  Joy Joy Joy

# 20
  • Мнения: 22 908
Едира,благодаря,стискай палци да заминем.
Надявам се,че бившия ти  ще склони ,най-накрая,и ще пусне детето да пътува извън България. Hug

Като късмет ми се скъса ципът на единствените ми дънки и днес ще ходя да търся ципове.Пфуууу...Точно предпразничномза да няма кой да ми го оправи.

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 10:26 от ДесиХ2

# 21
  • Мнения: X
Добро утро и от мен! Заглавието е прекрасно  Heart Eyes. Пожелавам на всички приятно изкарване по време на почивките  Hug

# 22
  • Мнения: 958
И от мен запис в новата тема.
Гледам говорите за раждането, аз съм почти като едира, само че с малко повече шевове и голям късмет, че бебето беше 2800, иначе не знам какво щях да правя, много мъки, 17 часа болки без нужното разкритие, не можеха да сложат и упойка, накрая излезе, ама бях разцепена няма да казвам докъде, шиха ме часове, вече не помня кое повече болеше, бебето синьо, с увита пъпна връв, и с много ниска телесна температура. Явно сме имали късмет, според лекарите,че малката нямаше никакви последствия. След това незашити пластове, отворени шевове, един месец бодене на инжекции и промивки.
Не го казвам да ви плаша, напротив, докато ме болеше се кълнях че никога няма да родя повече, а ако ми се наложи ще е секцио. СЛед като спряха болките, бях готова да забременея отново, и да родя пак естествено. Като се замислих, не бих заменила момента в който бебето излезе, да чуя гласчето му, да го видя как изглежда. Никога няма да забравя тази сцена, въпреки че не ми я дадоха, дори и да нямаше гривна след това, можех да я позная и сред 100 бебета. След 18 часа ми я дадоха, и въпреки болките, можех да ставам, да я гушкам, да се опитвам да я храня.
Сега надявам се да родя естественно, колкото и да боли и въпреки че знам какво ме чака, но намерих човек на който да имам огромно доверие, и мисля позитивно.
Аз за себе си, след като веднъж съм родила тежно но естествено, бих искала пак естествено, ако няма медицински показания за секцио.  Peace
Но всеки трябва да реши сам за себе си. Каквото и да решите, важното е да имате доверие на лекаря, който ще ви изражда бебчето.

# 23
  • Мнения: 377
Добро утро и от мен в новата ни темичка!
Аз като раждала по двата начина мога само да кажа, че и при двете раждания си има болка, но аз се възстанових много по-бързо след секциото. "Нормалното" ми раждане беше нещо средно между раждането на Едира, Джоя и Heureuse и от него се възстановявах цял месец, а след секциото още на 20 час вече бебето беше при мен и си се грижех за него без проблем.
Пожелавам приятни почивни дни на всички!

# 24
  • Мнения: 22
Здравейте милички! Аз съм много щастлива, защото вчера си усетих бебчето. Няма по-мило от това чувство, почувствах се прекрасно! Виждам, че си говорите за раждане, аз все още не съм решила как ще раждам, но има време.

# 25
  • Мнения: 571
Marinela82 Честито!  Hug
Деска споко за дънките, имаш късмет, че не е утре...

# 26
  • Мнения: 20
Добро утро, ето ме и мен.....много сте изписали от вчера...лелееее....че и нова тема, направо сте страшни.

Много ви благодаря за пожеланията, дано се сбъднат и на всички вас  се върнат тъпкано Wink Hug

Аз се оказах с цистит и тръгнали песачинки. Изписаха ми Уринал, нош-па и дано го прекъснем бързо Sunglasses

Moondream,страхотно коремче....пу-пу....да расте и да те радва Wink
Петето, честити сини гащи Grinning

Честити нови придобивки(креватче и количка)
Аз отивам да ви дочета, че малко през пръсти го изкарах Wink.Боличен съм и съм си вкъщи цял ден та ще ви наглеждам много.

# 27
  • Мнения: 152
Здравейте. Благодаря за паролата и айдито. Координатите си ги написах директно там.
Много подробно обсъждате раждането. Аз имам какво да кажа по въпроса, но засега ще замълча. Не знам дали е грешно или не. Единственото, което ще кажа, че много зависи от организма на жената. И никой не знае кога какво може да се обърка и при двата вида раждане.
Ани не съм писала, защото забравих какво искам да ти пиша.
Честити нови придобивки.

# 28
  • Мнения: 58
Добро утро момичета. Аз също съм за естественото раждане, но каквото сабя покаже.
Имам предложение за заглавие и ако ви хареса може да го ползваме:  Октомври е далече, но вече трябва да се приготвяме за малкото човече.

# 29
  • Мнения: 68
Здравейте всички!
Аз в предната тема вече споделих, че съм твърдо за естественото с епидурална. Различни хоран, различни нагласи. В епидуралната упойка не виждам абсолютно нищо лошо, ако разбира се се доверявате на анестезиолога! Само ми помогна на мен да изживея най-прекрасния миг в живота си като през цялото време докато излезе бебето се усмихвах, смях на глас и си правех майтап с докторите.... Те ме гледаха като луда.. Все ми повтаряха: "Айде се га по-сериозно и напъвай!"  Joy Разбира се, зависи от нагласата ти, но това оправдание "Много ти е тесен таза, това огромното бебе няма как да излезе нормално", особенно в Майчин Дом съм го чувала в почти 70% от случаите! Еми естествено, много е лесно да си опишеш всички бременни поп дата и час кога ти е удобно да дойдеш даги срежеш, вместо даги чакаш да започнат да раждат и да те събудят в 03:00 през ноща примерно  ooooh!
Спирам на тази тема  Hug
Деси, весело изкарване   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт