моля ви, посъветвайте ме

  • 3 558
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
270 000 двойки искат да са на твоето място в момента

Ей такива мнения не мога да разбера....
И какво от това????
Те искат, други не искат....
Никоя от тези двойки няма да дойде да гледа нейните деца.....

Абсолютно подкрепям  Peace

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
И аз разбрах, че съм бременна точно когат малката направи годинка.
Исках да имам деца с малка разлика, но не чак толкова малка и честно казано въобще не се зарадвах на положителният тест. Обмислях и аборт, но не ми стискаше и в крайна сметка приех, че така е трябвало да стане и се примирих, че скоро пак ще дундуркам бебе.
Най-трудно ми беше първите месеци, защото заради зверското гадене не можех да се грижа много за малката и се чувствах направо безпомощна, но като цяло детето не е лошо и не ми тежи да я гледам при все, че си е голямо тичане след нея навън.
И ние нямаме помощ и всичко ще е на моите ръце, но надявам се да се справя с отглеждането.
Каквото и да решиш, никой няма право да те съди.

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 17:38 от valkata78

# 17
  • Мнения: 22 434
Ти си единствената, която може да реши как да постъпи.
Аз честно казано не бих се навила на подобно нещо, за това и взимам всички възможни предпазни мерки да не се случи. Не мога да си представя едното ми дете да е на около 2г и хоп...ново бебе. Но казвам, че това е лично моя преценка и не бих се нагърбила с подобна отговорност.
В момента имам 2познати, при които е точно така. Първото дете ще е на няма и 2г, когато ще се появи бебето. Хич не им е лесно, едното момиче имаше доста проблемна бременност, постоянно трябваше да търси кой да гледа  детето преди да успее да го изпрати на ясла.


кристал, не мисля че е умесно човек да цитира цифри на бездетни двойки, които искат деца. Всеки сам решава съдбата си и това дали някой иска, или не да бъде на негово място не бива и не трябва да е определящ фактор при вземане на решение.

# 18
  • Мнения: 2 401
Дай шанс на малкото човече да живее, сигурно ще е трудно, но ще се справиш, щом майките с близнаци се справят значи няма страшно. Simple Smile От други майки с породени деца знам, че най-трудна е първата година на второто дете, след това е много по-лесно и остават основно предимствата от това, че децата са с малка разлика.

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 18:53 от звездичкa

# 19
  • Мнения: 141
не мисля, че аборта е хубаво нещо, но ако нямаш сили по-добре да си останеш с едно детенце за сега, отколкото после все да не остават сили или време за него... но пък ако го задържиш, после ще им е много хубаво заедно, дори в един клас ще могат да учат  Rolling Eyes добре си помислете и за финансите.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Желая ти успех каквото и да решиш.Това за мен е най-хубавото нещо , което ще донесе двойна радост в семейството още повече , че аз харесвам по-малка разлика между децата , но все пак ти решаваш!Успех   bouquet

# 21
  • Мнения: 147
Имам брат, с който разликата ни е 11 месеца и 6 год. по-голяма сестар Simple Smile Със сигурност на майка ми не й е било лесно (гледала ни е сама), но до ден днешен повтаря колко е прекрасно, че ни има! Така,че ти решаваш...няма да ти е лесно в началото ако решите да задържите бебчо, но след време ще си двойно по-щастлива   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 1 262
Вземи най-правилното решение за теб и твоето семейство  Hug
Най-правилен момент за деца няма, или правиш кариера, или пари, или си изморен, или си несигурен.... Като ги заискаш пък може да не станат...
Довери се на женската си интуиция  Hug

# 23
  • Мнения: 1 380
Запази детенцето!!!

# 24
  • Мнения: 377
За мен няма какво да се мисли . И аз го мислих, плаках , колебах се . Теста го провери съпруга ми , и доиде при мен с голямата си усмивка и думите ....''Ще си имаме още едно бебче ". Като че ли го бяхме планували . Два дена не знаех къде съм , та Калоян беше само на 3 месеца .........Но след консултация и с генеколожката ми се успокойх и сега .............. изпитвам същите трепети и очаквания , като преди .
Желая ти успех и вземете правилното решение ................... дарете живот на втората си рожбичка . А и те няма да са с толкова малка разлика .
Не се колебайте , а давайте напред . newsm10 smile3501

# 25
  • Мнения: 1 817
Няма да ти е лесно, но ще си струва. За децата всичко си струва. Heart Eyes

/Между другото, тук едва ли някой ще те посъветва да направиш аборт/

# 26
  • Мнения: 567
Ти и таткото сте тези които ще решите, но аз мисля че е добре да запазиш детето _Venera  го е казала добре" За децата всичко си струва."  Hug

# 27
  • Мнения: 4 292
Породени деца не се гледат лесно. Но аз имам няколко приятелки в това положение и нито една не съжалява за избора си, въпреки трудностите. Ако става въпрос за справяне - и ти ще се справиш. Важното е да го искаш.

# 28
  • Мнения: 302
Ако имаш финансова възможност не се колебай а си запази детето.С гледането ще се справиш сигурна съм.Аз много искам пак да съм бременна но обстоятелствата са такива че трябва да изчакам.Успех и помни че няма по хубаво нещо от детето.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 217
Влез в "родители, преживели загуба" и много бързо ще вземеш решение....
Няма да ти е лесно......щом нямаш помощ, но.....дали ще живееш същия живот ако направиш аборт....
Аз имам и добра свекърва, и родители, които ми помагат и пак истерясвам - без помощ незнам как става работата, но има много майки като теб и не циврят като мен....Така че.....лека бременност и кротко, здраво бебе на финала.....

Общи условия

Активация на акаунт