моля ви, посъветвайте ме

  • 3 572
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 900
Няма да ти е лесно, но ще си струва. За децата всичко си струва. Heart Eyes

/Между другото, тук едва ли някой ще те посъветва да направиш аборт/
Чудесно си го казала.  Grinning

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Желая ти успех каквото и да решиш. Hug

# 32
  • Мнения: 210
Каквото и да решиш то ще е правилно за теб и семейството ти Peace

# 33
  • Мнения: 236
Ами както се вижда от лентичката и аз съм в подобно положение.Честно казано не съм мислила за аборт,но от време на време доста се замислям как ще се справя.Помощ от никъде нямам. Малкия е палав като за двама,но човек със всичко се справя.Решението си е твое.

# 34
  • Мнения: 482
Моите деца не са с толкова малка разлика, но аз и сестра ми сме с разлика точно 1 година. Майка ми също ни е гледала сама, а по това време е била и студентка втора година. И представете си как по цял ден сама - първата година като студентка е родила мен, втората - сестра ми. Разбира се, че и е било трудно, но пък за нас със сестра ми тази разлика е много добра, защото на практика сме на една възраст и "на един акъл", така сме отраснали - като близначки, еднакво ни обличаха, заедно ни пуснаха на училище, заедно сме завършили. Трудното е първите 2 години, докато детето се научи да ходи и започне да се заиграва само.
За помощта мога да кажа само, че ми е много добре, когато майка ми помага, но когато беше за 4 месеца в чужбина и по цял ден бях сама с децата, много бързо се мобилизирах и си организирах времето да ми стига за всичко - готвене, чистене, пране, гладене, кърмене, разходки... Така, че липсата на помощ не е много основателна причина.

Последна редакция: пт, 01 май 2009, 16:57 от MarinaZh

# 35
  • Мнения: 68
аз като забременях се 4увствах много беспомоштна таткото запо4на да си ходи по разни каки и да се даржи така сякасш съм негова собственост сабрах си багажа и се прибрах в бг бяхме в япониа прибрах се с ясната идея да направя аборт а в япониа е забранено освен ако не е по лекарски при4ини като доидох тука ве4е беше късно бях в 4 месец  сега си имам едно прекрасно моми4енце и всеки ден благодаря на БОГ 4е не направих аборт на моменти се 4увствам дори виновна за това което штях да направя  пожелавам ти успех и да вземеш наи правилното решение застото в днешно време не е лесно никак

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
аз като забременях се 4увствах много беспомоштна таткото запо4на да си ходи по разни каки и да се даржи така сякасш съм негова собственост сабрах си багажа и се прибрах в бг бяхме в япониа прибрах се с ясната идея да направя аборт а в япониа е забранено освен ако не е по лекарски при4ини като доидох тука ве4е беше късно бях в 4 месец  сега си имам едно прекрасно моми4енце и всеки ден благодаря на БОГ 4е не направих аборт на моменти се 4увствам дори виновна за това което штях да направя  пожелавам ти успех и да вземеш наи правилното решение застото в днешно време не е лесно никак
Първо,искам да се извиня на авторката за офф-а,но не се сдържам.....Горния пост почти няма изречение без правописни грешки!Думи нямам.......   #Crazy
А по темата-аз бих родила детето.

# 37
  • Мнения: 68
аз като забременях се 4увствах много беспомоштна таткото запо4на да си ходи по разни каки и да се даржи така сякасш съм негова собственост сабрах си багажа и се прибрах в бг бяхме в япониа прибрах се с ясната идея да направя аборт а в япониа е забранено освен ако не е по лекарски при4ини като доидох тука ве4е беше късно бях в 4 месец  сега си имам едно прекрасно моми4енце и всеки ден благодаря на БОГ 4е не направих аборт на моменти се 4увствам дори виновна за това което штях да направя  пожелавам ти успех и да вземеш наи правилното решение застото в днешно време не е лесно никак
Първо,искам да се извиня на авторката за офф-а,но не се сдържам.....Горния пост почти няма изречение без правописни грешки!Думи нямам.......   #Crazy
А по темата-аз
а няма ништо   bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 2 227
Може би ще ти прозвуча рязко, но все пак ще си кажа.
Това, че детето ти не спи през нощта, не е повод за аборт. Била съм в същото положение като теб. Да, трудно е, но не и невъзможно.
Големият ми син е много трудно дете (меко казано), но се справих и продължавам да се справям. Даже ми се иска 3-то. Laughing Не си търси причини и оправдания да махнеш бебето. Crossing Arms
Между другото не можеш да си представиш какво е чувството когато гушнеш двете деца заедно... не мога да го опиша, защото това трябва да се почувства. Heart Eyes Аз съм сигурна, че решиш ли, ще се справиш прекрасно с отглеждането на породени дечица. Както са казали хората, "няма лесно в този живот, дори за да пръцнеш трябва да се напънеш" Blush Кураж! Grinning

# 39
  • Мнения: 1 558
Разликата при децата ми е 1г и 2м и общо взето е доста весело,като се има впредвид,че нямаме баби наблизо...... #Crazy
Разбирам те,защото и сина ми е същия,но за сметка на това малката е много послушна.......засега.Слагам я вечер да спи и се събужда чак сутринта Laughing

# 40
  • Мнения: 1 725
Ако твърдо искаш да имаш поне още едно дете, не прави аборт - никога не трябва да се изключва опасността от един аборт, в смисъл, че може да нямаш след това друг шанс за второ дете. А за трудностите - какво да ти кажа - лесно е да се дават съвети на чужд гръб (засега съм само с 1 дете и не съм бременна, не правим опити), но освен да ти дам полушеговито кураж, че явно има нещо вярно в това, че по-голямото дете става по-зряло и отговорно и сякаш по-лесно по отношение на капризите си до преди раждането на по-малкото. Аз лично вярвам, че е така и ако ми се случи ще го задържа (то без да искаме няма как, де - ползваме презерватив, но да не казвам голяма дума, че и те си имат 1 % риск, не са метални все пак).

# 41
  • Мнения: 160
Остави си го миличка,ще го обичаш много.Не е толкова трудно сигурна съм  bouquet

# 42
  • Мнения: 399
Трудно е...няма какво да се лъжем! Wink Но не толкова много колкото си го представяш! Grinning И освен това е два пъти по-прекрасно! Аз обаче съм курназ,защото моите и двамата (2 год им е разликата) са сравнително кротки и лесни за гледане деца Heart Eyes...засега,де Crazy и имам баби и дядовци готови да помагат по всяко време Party! Ако бях с палаво детенце и без помощници сигурно щях да поизчакам с второто. Rolling Eyes Каквото и да решиш,вярвам,че ще е най-доброто за вас! Hug

# 43
  • Мнения: 144
Здравей и от мен,когато разбрах,че отново съм бременна казах на мъжът ми-честито ще си имаме още едно бебе,и това беше.Сега живот и здраве ноември ще си имаме още едно детенце.Успех !!!

# 44
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Не е лесно да се гледат 2 малки деца,но пък те са най хубавото нещо в живота.Вслушай се в сърцето си,но решение все пак трябва да вземете двамата с таткото.Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт