Холандска тема - 32

  • 26 148
  • 285
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 22 497
kate.t, о, мерси много, това е страхотна новина, ще проверя там. ))) Поемат ми пътните до 300Е, но при тези цени които видях за самолетни билети от 1800Е нагоре, направо ми се изправи косата. ))))

Kalinka, аз не съм сигурна още че ще пътувам, но много се надявам. )))))
Ако тръгна ще пиша тук, мога да взема това, онова ако някой иска нещо. )))))

# 241
  • Мнения: 2 195
Карилуис, честит ти рожденик! Да е жив и здрав и много да ви слуша!   bouquet   bouquet   bouquet

Първо да се похваля - сесията мина супер успешно. Много съм доволна, сега ще се отдам на пълна почивка  Grinning
За гласуването да ви кажа - не съм очарована от избирателната секция в Амстердам... Не знам по другите градове как е било...
На всички мами, които са се запътили на ваканция - приятно изкарване  Hug
Мен ме тресе една друга тема... Дано ското вляза в релси.

# 242
  • Мнения: 1 559
Офф и аз не ходих да гласувам.Ама аз съм си такава по принцип,никога досега не съм.Просто съм голямо говедо на тема политика... Whistling
Кате,от моята приятелка съвсем други неща чух за хората пред избирателната секция(не се сещам посолството ли ми беше казала),може би е уцелила кофти момент.. Mr. Green
Калинка ,и аз съм била на няколко пъти свидетел на доста странни разговори Crazy.А преди няколко дена тук в близост до нас дори и бой 6te6e  да стане,между момиче и момче от ромски произход.Ставаше въпрос за пари,и че тя не му била парцал..а той да ходел да "тропа" някъква полякиня Joy..викове ,крясъци,обиди...всяка втора дума беше п.тка и х.й. SickИнтересно защо ли си говорят на БГ,мислят че така никой няма да ги разкомперира ли? hahaha Joy

Мен ме тресе една друга тема... Дано ското вляза в релси.

Миме ,надявам се да е нещо хубаво  Hug Hug


И леко на патерици Blush...Честит рожден на Алекс Party Party.Здраве и мноооогооо подаръци  Hug Heart Eyes

# 243
  • Мнения: 1 110
Моми4ета, благодаря за пожеланията за Алекс4ето  bouquet  bouquet
Добре 4е в4ера времето бе6е ок (днес от сутринта се излива дъжд) 4е рожденника като си полу4и подаръците и отказа да ходи където и да е, само на двора с новите игра4ки Simple Smile
Днес стягаме багажите и утре..... ще махаме кра4оли в БГ Sunglasses

Мимка дано Peace

# 244
  • Nederland
  • Мнения: 856
Kalinka, ти си огън направо. Благодаря ти Hug

Весел ден на всички. Тук в БГ жегата се завърна отново. На всички почиващи приятна ваканция  grinning039 newsm41

# 245
  • Мнения: 481
Поздравления за Мимката и успех,там за каквото си мисли...
Да знаете,че почвам да се притеснявам сериозно. Mr. Green..аз никъде досега не съм била свидетел на грозни български истории.Аз ли не ходя където трябва  Laughing Само веднъж си направих шега с едни момичета-студентки.Говореха на   български и аз ги попитах на английски  какъв е езика,който говорят,понеже ми се струва интересен-те се спогледаха и казаха,че е словенски.Аз знам доста добре сръбски,който не е словенски,ама почти...и ги попитах на сръбски откъде от Словения са...те се оплетоха...и аз им казах,че и аз съм българка.Те се оплакаха,че заради лошата репутация на българите,предпочитат да не казват от къде са.
Не съм се затворила вкъщи и никъде да не ходя,напротив много пътуваме и обикаляме. Не съм и някоя наивна,дето не може да преценява хората...мисля че имам добра интуиция...Даже на Kijkduin,когато ходихме на плаж и обикаляхме паркинга да намерим място за паркиране едно семейство българи ни каза,че тръгват и  да ги последваме ,за да паркираме на тяхното място.
Тук имам една приятелка,но се виждаме рядко,веднъж в месеца.Повече от времето ми минава във Wassenaar и Voorburg,вярвайте ми,но почват да ми липсват контакти с българи.Как пък за година и половина тук не успях поне с едно семейство да се запозная...дали щяхме да си допаднем и да се сприятелим е друг въпрос.Добре,че имаме роднини във Франция и празниците поне празнуваме сред близки.

# 246
  • Мнения: 2 195
Дъждовно...като в душата ми  Rolling Eyes

Някой може ли да ми каже точният превод на eeltpit и wrat ? Сега малкия пък такова донесе  Confused

# 247
  • Мнения: 1 761
Мимка-кокоши трън и мазол.

http://nl.wikipedia.org/wiki/Wrat

# 248
  • Мнения: 481
Дъждовно...като в душата ми  Rolling Eyes

Някой може ли да ми каже точният превод на eeltpit и wrat ? Сега малкия пък такова донесе  Confused

wrat  е брадавица.Първата дума изглежда не е точно написана,но по асоциация,мисля че става въпрос за eeltplek,което е мазол,също така напукана,загрубяла кожа.

# 249
  • Мнения: 481
Ако детето ти има такова нещо,не се притеснявай-в Етос има много ефикасен продукт(може и другаде да го има)-WARTNER,също така вечер преди лягане обилно намажи ръчичките му с мазен крем,да не ги мие със сапун,понеже изсушава-това,ако и кожата на ръцете му е раздразнена.
ПП-е,аз предполагам,че е на ръцете...

# 250
  • Мнения: 1 761
кате- на мен ми мина през ума,че може да има и някой от форума на опашката,ама няма как да знам.

Във Форбурх има доста българи, аз не знаех,но като водя сина ми на гимнастика ,после го водя в МакДоналдс на търговския център      Форбурх.До скоро се събирахме три бг-майки с децата всяка сряда,сега едната е в Бг,другата в Австрия, а няколко пъти сме засичали и едни бг баба и дядо да разхождат внуците.Децата познаха моето и така се запознахме и с дядото и бабата.Има и една зъболекарка,която живее във Форбурх,но практиката и е в центъра на Хага.

На мен чак да ми липсва общуване с българи, не бих казала.Може би е защото познавам наистина доста,но физически нямам възможност да се срещам често с всички.Имам приятелки с деца в други градове,но се чуваме често по телефона и редовно си пишем е-мейли,веднъж даже ходихме на ресторант по женски.Не сме мнооого близки,срещаме се рядко,но винаги е приятно.Почти всеки от нас има и други приятели-чужденци,които живеят по-близо или децата са в едно училище или пък работата или ученето ни дава възможност за по-интензивно общуване.

Веднъж бях на гости на една българка в Шрейфенинген и тя дойде да ми помогне да кача количката на трамвая.На спирката си говорим с нея и изведнъж пристига един странен екземпляр и ни пита дали може да спи у нас, на български.Мойта позната му каза,че не желае да говори с него и той се махна.Но и аз съм попадала на такива,на пазара на Хофдкаде-ходя си аз по пазара и чувам зад мен някакъв говори по телефона:"Как така не искаш да правиш анален секс, на мен тез пари ми трябват,напъни се малко,после ще ти хареса..... ooooh!"Бях с една приятелка-българка и решихме да не говорим на български,докато сводника не се махне.Няколко пъти докато се прикачвам на Централна гара попадам на български групи-говореха си кого са хванали и кой успял да се измъкне.Естествено,изобщо не се обадих,че ги разбирам.
Докато говорех на сина ми на български ,когато сме навън няколко пъти ми се натрисат разни нахалници,дето ме питат кой е мъжа ми.Като им кажа,че няма как да го познават,понеже не е българин, и почват-а, на мен тук ми трябва един подпис на холандец за нещо си.Едвам ги разкарах,много нахални момчета, а аз бях с количката и си признавам,че се бях притеснила сериозно.Слава  Богу,живея много близо до полицията и като наближих те сами се махнала.
Имам много лош опит с една българка с бебе,която миналата година ми каза,че мъжа и я изгонил с бебето на улицата.Намерих и няколко места,които можеха да приютят жена в нейното положение,но тя отказа.Каза,че иска да дойде у дома само за Новогодишната нощ,а пристигна с целия си багаж и майка си.Останаха три дни, които ми се сториха три години,ако не бяха с новородено бебе ,признавам си,намаше да ги изтърпя.Непрекъснато или майката или бабата ревяха и ни се вайкаха какъв лош късмет имали.Историята се оказа съвсем различна,някаква семейна сага, в която нито аз нито мъжа ми имахме желание да се месим.
Няколко месеца по-късно същата българка започнала да се среща с всичките ми познати и да им разправя разни глупости и да злепоставя семейството ми.Оттогава не приемам никакви българи в дома си и само на много близки хора си давам адреса.При това, да спомена,че въпросната не бях я срещнала на улицата,една приятелка ме запозна с нея и ми каза само,че не познава никого, не говори езика ,отскоро е тук и чака бебе.


Попадала съм и на други-веднъж чух една майка да си говори на детето на български пред пощата.Обадих и се,запознахме се,разменихме си телефоните,даже децата ни си играха веднъж.Но жената беше много възпитана,оказа се,че живее наблизо и даже понякога,когато оставим децата на училище ходим заедно да пазаруваме.

За съжаление нагативния ми опит е доста по-голям.А имам приятелства от преди 25 години,преживели много трудни моменти, в които сме си разделяли една баничка и чаша кафе на две.

# 251
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Тони,
получих вчера книгата. Няма да имаш голям проблем с четенето (освен страниците   Laughing ). Изреченията са кратки и думите не много сложни. Авторката е преподавателка по български в Университета в Амстердам (не знам дали знаеше).
Въпреки, че е втора употреба е като нова.

Специалните девойки много често ги засичам, защото тяхната улица е близо до главната улица. Имам една позната българка, която е полицайка тук и редовно ходят на проверки и има средно около 50-60 българки (за град, като Leeuwarden си е много). Поведението им е  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes, иначе да работят каквото искат.

Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 11:03 от Kalinka

# 252
  • Nederland
  • Мнения: 856
Благодаря ти Калинка. Ще чакам да се обадиш като решите кога ще си идвате.
Весел и слънчев ден на всички. За мен ваканцията ще бъде през август и засега още не мога да се настроя на такава вълна Grinning

# 253
  • Мнения: 1 761
Ех,как ми липсва Милена с нейните торти...

Днес е последния ден в училището и понеже сина ми скоро има рожден ден реших да му направя торта-влакче.Обаче украсата се стопи върху крема и сега вагончетата приличат на кълбета стара прежда Rolling Eyes
Не знам какво да измисля, за да заприлича на торта-влакче...

# 254
  • Мнения: 2 195
Обаче украсата се стопи върху крема и сега вагончетата приличат на кълбета стара прежда Rolling Eyes


 Joy

Много дълго е на училище сина ти? Моят приключи на 3 юли.
Ходихме на лекар eeltpit се оказа. Изписа крем да го мажа 2 седмици ( само на пъпката ) и да го заведа пак да му вади корена  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт