Холандска тема - 32

  • 26 138
  • 285
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 910
Като ви попрочетох...направо се радвам, че сме далеч от столиците и пристанищата! Тук в дълбоката провинция не ни се случват такива неща.  Laughing
Аз все оше си имам положително мнение за българите тук... Grinning

# 256
  • Мнения: 447
Привет!

И ние от известно време сме в Хага, но засега не са ми се случвали странни преживявания с нашенци. С малко резервираност тръгнах в изборния ден към посолството, но освен пристигаща кола с надута чалга и един неразбираем за мен език, друго от опашката не ме впечатли.

Да чукам на дърво! Обикновено с двете деца няма как да не ме чуят и околните като говоря....


А нашето школо ще приключи едва идната седмица  Wink

п.с. И ние тъгуваме по една много дълбока провинция...

# 257
  • Мнения: 481
Вече сме ваканция  newsm44,ама времето нещо не ми харесва  smile3516.
Вчера бяхме в Амстердам-разгледах го както аз исках...да угодя на дъщеря ми и на файтон се возихме,съветвам ви да не го правите.Ей,че смърдят тези животни....
И билети до Бг купих.Само за 12 дни ще си отидем,ама пък е все нещо.....да ме пита човек за какво ми трябваше.На 01.08 потегляме за Menton,после само пренареждам багажа и летим .Моята умница ще премине в 3-та група,но с условие,че ако има големи трудности,ще се върне пак във втора. Mr. Green До сега каквото учихме,помагах...но от следващата учебна година почва голямото учене.
Отпразнувахме рождения й ден по холандски,само с холандци  Mr. Green.Но пък стана хубаво парти.Моят компютър заминава за Бг да му инсталират някои програмки и малко да го пооправят и оставам само с преносимия-то с неговата стара батерия   Sad.
Ta mоje i bеz kоmp dа oсtаnа.... ooooh! sеga kirilica  nqmаm....
Hubаva vaкаnciq nа vsi4ki

# 258
  • Nederland
  • Мнения: 856
Ехоо момичета, всички ли сте в БГ? Grinning Темата отшла на 2 страница, та реших да я побутна Mr. Green
Калинка, ти кога идваш?

# 259
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Ехоо момичета, всички ли сте в БГ? Grinning Темата отшла на 2 страница, та реших да я побутна Mr. Green
Калинка, ти кога идваш?

Тони,
тръгваме в събота през нощта. Имало много чакане по границите.Ужас ме е обхванал.....,защото времето лети. Като дойда ще ти звънна.
Ти имаш ли речници. Има анг-холандски и хол-анг за по 3 евро. Ако иска6 да ти взема.

ПОздрави   bouquet

# 260
  • Мнения: 1 761
Лек път на тези от вас,които ще си ходят с коли към Бг.
Аз само да напомня за стикерите в Германия,да не ги забравите.

Ние бяхме във вторник в АвиФауна-много беше интересно,едно папагалче си хареса моя кок и ми разпердушини косата за няколко секунди.Имаше интересна демонстрация с птици,а и детската площадка за игра е много интересна-Себастиан даже се вози на лодка с една какичка на около 6,понеже не посмях да го пусна сам, а мен самата ме е страх от такива лодки,дето са безуправляеми и просто се носят по водата.

Петък,събота и неделя май ще са дъждивни и тогава идва времето на музеите...

# 261
  • Nederland
  • Мнения: 856

Калинка,
Че те са без пари направо, за по3 евро. Аз имам де, но ако няма да те затрудня, защото предполагам, че ще имате много багаж купи ми и двата. Приятен и безпроблемен път от мен. Дано не чакате много по границите, особено на Калотина чух, че има много опашки. Турците сега се прибират по родните места и е ужас Mr. Green
Тук е страшна жега и през уикенда го дават около 36 градуса #Crazy Хайде другата седмица ще ядем сладолед в Южния парк. Grinning

Картинка, АвиФауна около Хага ли е? Звучи интересно Simple Smile

# 262
  • Nederland
  • Мнения: 856
Wizz Air открива нови отсечки от София и Будапеща
Wizz Air, най-голямата нискотарифна-нискоразходна авиокомпания в Централна и Източна Европа съобщи днес, че ще открие нови отсечки от София до Айндховен, с честота два пъти седмично и от Будапеща до Дюселдорф (летище Weeze) три пъти седмично, с начални полети съответно на 25-ти октомври и 21-ви септември 2009г. Също така авиокомпанията ще продължи да извършва полетите Варна – Лондон Лутън през цялата година.
Цените на еднопосочните билети, с всичко включено стартират от EUR 17.49. Полетите са вече в продажба на wizzair.com или чрез съответния call center (02 9603888) за България.
Дестинациите София – Айндховен и Будапеща – Дюселдорф (Weeze) са 40-тия и 41-вия нови маршрути обявени от Wizz Air през 2009г.

# 263
  • Мнения: 327
Toni_NL много добра новина,беше крайно време да пуснат и за тук!

Какви са тези стикери за Германия,ние ще пътуваме със самолета ,но все пак да сме информирани?

# 264
  • Мнения: 1 761
Тони-АвиФауна е в Алфен а/д Рейн.От Хага може и с корабче да се отиде, не е далече.

Еими- от няколко години има нов закон в Германия,колите трябва да имат стикери,които се определят от това колко замърсяват околната среда.Не са скъпи-около 15 лева,но ако такъв ти липсва глобата е между 150 и 300 евро.


За полетите от Айндховен-около Коледа са пак колкото и останалите полети.
И аз се зарадвах на тази новина,но вчера мъжа ми провери и се оказа,че освен 17 и няколко евро, трябва да заплатиш 120 евро за летищна такса + по 20 евро за всеки брой багаж.Единственият плюс е,че билета за връщане е по-евтин.

# 265
  • Мнения: 481
Три града в Германия-Хановер,Берлин и Кьолн от 01.01.2008 са въвели екотакса за градовете си.Стикери,които ти позволяват да се движиш в централните предимно зони на градовете.А специални знаци указват къде започват тези зони.Ако навлезеш в такава зона и те хванат  Mr. Green те глобяват.Стикерът е 15 евро,но незнам от къде се купува и важи за една година.Колите произведени преди 1998 не се нуждаят от стикер ,другите в зависимост от това дали са дизел или бензин и от годината на производство им се слагат жълти,зелени или червени стикери...
Ако за това става въпрос, newsm78 може и други някакви стикери да се изискват.....

# 266
  • Мнения: 107
Три града в Германия-Хановер,Берлин и Кьолн от 01.01.2008 са въвели екотакса за градовете си.Стикери,които ти позволяват да се движиш в централните предимно зони на градовете.А специални знаци указват къде започват тези зони.Ако навлезеш в такава зона и те хванат  Mr. Green те глобяват.Стикерът е 15 евро,но незнам от къде се купува и важи за една година.Колите произведени преди 1998 не се нуждаят от стикер ,другите в зависимост от това дали са дизел или бензин и от годината на производство им се слагат жълти,зелени или червени стикери...
Ако за това става въпрос, newsm78 може и други някакви стикери да се изискват.....
Преди или след 1998г.,че нещо не разбрах и само за градовте ли става въпрос,или и за магистралите важи?  Предварително благодаря Hug

# 267
  • Мнения: 481
Преди или след 1998г.,че нещо не разбрах и само за градовте ли става въпрос,или и за магистралите важи?  Предварително благодаря Hug

НЕ ,не се отнася за магистралите
И само да се поправя,понеже се разрових-от януари 2009,още доста градове са въвели такива зони.
Ще ти изпратя линк на лични,понеже модераторите може да го сметнат нза реклама,но има фирма в БГ,която продава такива стикери и на сайта е обяснено всичко,има и инфо на сайта на Външно министерство.

# 268
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Тони,
Утре ще мина да взема речниците. Направо са за без пари. И добри ми се видяха.
Изпълнявам всякакви поръчки. Ако нещо искаш, което го няма в БГ, ми кажи.

Ние стикери не сме купували миналата година, но и не спираме в никой град в Германия. Все пак утре ще проверим как стоят нещата.

# 269
  • Мнения: 1 559
Лек път на всички Hug..и весело изкарване на БГ земя. Laughing
Ние летим другата неделя  Party Party.Вече сънувам ,че сме там.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт